Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyuka használ légzésfi...

Minden anyuka használ légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
Igen/nem- indoklással, hány gyermeked van, hogyan altatod (háton, hason, oldalt). köszi
2011. jún. 9. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen , mert így biztonságban érzem , ő az ötödik gyerek , az első háromnál nem volt , minden éjjel görcsben volt a gyomrom , hogy felébrednek -e reggel. Hason alszik , ezért is tartottam fontosnak , mert köztudott , hogy a hason altatás növeli a kockázatot.
2011. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem egyiknél se használtam, 4 gyerekem van. A nagyoknál még nem is volt ennyire elterjedt, csupán a problémás babák szüleinek ajánlották (kis súlyú, koraszülött, stb). A picinek vehettünk volna, de szükségtelennek tartottam. Különben mind a 4 gyereken pici korától hason aludt... soha nem volt velük semmi gond. Én inkább a bölcsőhalál kockázatát befolyásoló dolgokat igyekeztem kiküszöbölni: túlöltöztetés elkerülése, normális hőmérséklet (nappal 21, éjjel 18 fok), dohányzás tilalma, sok szellőztetés, stb.
2011. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Első baba és nem használtam légzésfigyelőt. Mellettem aludt az első 4 hónapban, most 4 hónapos múlt és most már a saját ágyában alszik. Jó volt, hogy mellettem volt mert mindig tudtam ellenőrizni mi van vele, illetve az éjszakai szopik is könnyen kivitelezhetőek voltak. Azt mondják, hogy ha a baba az anyukája mellett alszik, akkor nagyban csökken a bölcsőhalál. Hát nem tudom, de nekünk így jó volt és én is nyugodt voltam.

Amúgy nagy súllyal született, egészséges baba volt, mindig evett eleget és én is próbáltam mindent megtenni, hogy megfelelőek legyenek a körülmények (éjszaka ne legyen túl meleg, ne legyen túl száraz a levegő stb.)

Amúgy a kislányom mindig háton alszik.

2011. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen. Megnyugtat. Ha nem a kiságyban alszik, mindig nézegetem, hogy lélegzik-e :) Háton alszik. Ő az első babánk
2011. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
én használtam a fiamnál.háton aludt.kis súllyal született.de nem ez volt a mérvadó,mert már azelőtt megvettük,hogy megszületett volna.nem bántam meg,nyugodtan tudtam aludni
2011. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én nem használtam, nem is akartam, szerintem kicsit már túl van aggódva, persze az ember nagyon félti a saját gyermekét, de eredetileg is a koraszülött babáknak fejlesztették ki a légzésfigyelőt, nem az időben született egészséges babáknak.Egy szó mint száz, én nem tartottam annyira életbevágónak.Háton aludt, aztán amikor elkezdett forogni, akkor ár így is, úgy is.

Mostmár 14 hónapos nagyfiú:)

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Eddig 3 igen, 3 nem. Köszönöm a válaszaitokat. Más tapasztalatát is szívesen várom még.
2011. jún. 9. 12:38
 8/19 anonim ***** válasza:

2 kisfiunk van, egyiknél sem használtunk, mindkettő hason aludt de még megvannak :)


19 hós és 3 éves kisfiuk anyuja

2011. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen!

Indoklás:

Téli baba, kisfiú, 35. héten született 2600 grammal.

Egyébként nem terveztünk venni, de mivel hamarabb érkezett a kelleténél, mégis vettünk! Szerencsére soha nem jelzett még tévesen sem, de így azért megnyugtatóbb volt. Ja és "csak" 14 hónapos koráig használtuk. Itt olvastam már sokkal idősebb babákat is, akiknél még használják!

Egyébként az első kb 2 hónapban háton/oldalt aludt a fiam, utána rászokott a hason alvásra. Azóta is hason fekve alszik, már 16 hónapos!

2011. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
IGEN! Mi használunk. A lányom 3 hónapos volt, amikor az egyik ismerősünknek a 8 hónapos lánya nem ébredt fel a délutáni alvásból (nem tartozott egyik rizikócsoportba sem!!!) Nagyon sokkolt a hír minket!!! Másnap azonnal mentünk venni egyet. Inkább rászánom ezt a pénzt, de nyugodtan alszom éjszaka.
2011. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!