Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki használ légzésfigyelőt,...

Aki használ légzésfigyelőt, tapasztalta már, hogy becsipogott éjszaka a picinél?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos a kislányom, idáig nem használtuk a légzésfigyelőt, viszont két napja bekapcsoltuk. Tegnap éjjel becsipogott, nagyon megijedtünk, egyből kikaptam az ágyból. Vajon előtte is lehetett már légzéskimaradás, vagy ez csak egy "jel" volt, hogy most kapcsoljuk be? Nagyon megijedtünk, ha valakinek volt hasonló írjon!!
2009. nov. 7. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, jó párszor volt ilyen. Az én babáim koraszülöttek voltak, és kisebb súllyal is jöttek világra. Így egyértelmű volt a használata. Amíg kicsik voltak, azért csipogott be többször (súly miatt), vagy mert olyan mélyen aludt, hogy csak felületesen vették a levegőt és nem úgy érzékelte. Én csak először kaptam ki őket, aztán már nem ijedtem meg, ha csipogott (sőt sokszor, csak csippant egyet, de nem riasztott) HA hallottam, berohantam hozzájuk, de csak rátettem a kezem, éreztem lélegzik, meghallgattam, kcisit felébresztettem már eleve ezzel és máris normálisan vették a levegőt. 3 hónapos korukig volt ilyen kb. Azóta egyszer sem csippant! Meg hát azóta már 6 kg körül vannak. (ez is számít)

Ja, és persze a legtöbbször az volt, hogy lemásztak róla.

2009. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt párszor aztán kiderült,hogy a kettő közti csatlakozójának lógni kell,és egyenes dologra kell rárakni a matrac alá.pl.gipszkarton darab stb.Szóval nem a rácsra közvetlenül..Amúgy először ne kapd ki,nézd hogy lélekzik-e?Ált. az első csippanásra már vesznek levegőt.
2009. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos, első perctől bent van a légzésfigyelő a kiságyban. Nekünk 3x riasztott, 4,8,és 12 hetes korában, mindegyik éjszakai riasztás volt, és szerintem egyik sem volt téves, valószínűleg nagyon mélyen aludt, de a riasztásra persze felébredt, és szerencsére nem volt semmi probléma. Az első riasztásnál én is nagyon megijedtem, kikaptam szegényemet a kiságyból, de a többinél már rutinosabb voltam, megnéztem veszi-e a levegőt, megsimiztam, aludt tovább. 12 hetes kora óta szerencsére még nem volt újabb riasztás és remélem, hogy nem is lesz.
2009. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!