Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicatartó anyukák, kaptatok...

Cicatartó anyukák, kaptatok megjegyzéseket a cicára? Hogyan kezeltétek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia kaptam hát :) de nem érdekel :) hogy minek kisgyerek mellé még macska tiszta fertőzés biztos betegséget fog tőle kapni nem lakásba való hát kb ezeket 14 h anyukája
2011. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kaptunk :))

Mi most várjuk a babát, és már jönnek a kérdések, "ugye, ha meglesz a baba, a macska kint lesz az udvaron?"

Hát nem lesz. Ugyanígy marad minden. Persze, a kicsi közelébe nem fogom engedni, de szerintem pont a macsek fogja őt nagy ívben elkerülni, ahogy ismerem.

2011. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám menekül a 8 hónapos lányom elől. :)

Amúgy igen voltak megjegyzések, de szerencsére nem sok, mivel aki ismer az tudja, hogy tisztán tartjuk a lakást, a babszobába nem mehet be a macska. Mikor terhes voltam elkerültem az almot, gyakrabban mostam kezet, amióta pedig megszületett a lányom sokkal többet takarítok.

De amúgy rajong a macskáért. Ha látja a cicát, akkor sikongat neki és tök boldog, úgyhogy nem bánom, hogy itt van egy macsek velünk.

Ha pedig valaki beszól - főleg olyan, aki nem ismer minket, vagy nem járt még nálunk - akkor azzal nem foglalkozom. Láttam én már gyereket felnőni sokkal nagyobb szennyben és mocsokban, pedig még állat sem volt ott...na az nekem sokkal rosszabb, mint az állatok.

2011. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekem csak apró szurkálások vannak, csak nem tudom, minden alkalommal magyarázzam el az álláspontom, vagy sz*rjam le?

Macskámat érdekli a babám (3 hónapos), de csak akkor mer a közelébe menni, ha én is ott vagyok. Ha pl. a szőnyegen van a gyerek, és én a kanapén ülök, akkor csak távolról nézi. :) Fél tőle, és ha én is ott vagyok a szőnyegen, akkor jön közelebb, ha baj van, meg tudjam védeni :D Egyedül persze nem maradnak ketten a szobában.

2011. jún. 9. 12:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az a típus vagyok, aki nem túl kedvesen reagál az ilyesmire. Valószínűleg azt mondanám, hogy jobb hely lenne a világ, ha mindenki a maga dolgával törődne és nem ütné bele az orrát mások életébe, értékrendjébe. Ha erre megsértődik, nem igazán érdekelne.
2011. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két macskánk volt, mikor terhes lettem, sajnos 8 hetes voltam, mikor az enyémet elütötték. (a másik cica inkább a férjemé:)) Ők bent aludtak a lakásban, és bent kajáltak a folyosón. Én ezen a rendszeren nem akartam változtatni, amikor 8 hónapos terhes voltam, a férjem elkezdett morfondírozni, hogy amíg bent leszünk a kórházban a babával, ki kell szoktatnia a cicát a sufniba. Hát gondolhatod, olyan sírógörcsöt kaptam, alig bírtam abbahagyni. A macska maradt, azóta is bent alszik, és az azóta csatlakozott két kandúrral bent eszik. A csapathoz tartozik még egy középtermetű kutya, ő nem jöhet be a lakásba.

A fiam elmúlt egy éves, és imádja a jószágokat. Amikor látom a boldog kis arcát, amint a kertben az állatok után rohangál, vagy a kutyával bandázik, tudom, hogy jól csináljuk.

Beszólásokat kapok, de nem foglalkozom velük. Ha valaki elkezd okoskodni, csak hümmögök, és mást hozok szóba, ha nagyon erőszakos, elmondom a véleményem. Nem emeljük emberszintre az állatainkat, de családtagok. Szeretjük őket. Leginkább az anyós célozgat folyton rá, hogy kint kellene etetnünk a macskát, de az én házam, majd én eldöntöm, hol eszik. Amúgy leginkább azok értetlenkednek, akiknek nincs is kutyájuk, macskájuk, vagy úgy tartanak állatot, hogy az csak úgy "van".

2011. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De még mennyit. Nálunk már 9 éve élt velünk a cicus, amikor született a babánk. Kislányom már 8 hónaposan kiabált neki, hogy "titt". 9 hónapos volt a babánk amikor el kellett altatni a cicát , betegség miatt. Hetekig kereste, de aztán elfelejtette. Most a kinti cicával van nagy barátságban. DE, még ezt senkinek sem mondtam, -bár imádtam a cicát, egy ágyban aludt velünk, minden kívánságát lestük míg nem volt meg a gyerek, amikor a doki elaltatt napokig sírattuk- jóval könnyebb cica nélkül, lányom éppen akkor kezdte el mászva bejárni a lakást amikor a cica meghalt és tényleg sokat takarítottam a szőr miatt. Most is napi szinten porszívózok, de ha ki marad nem zavar, mert szőr nincs csak por.
2011. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bichon havenese kutyánk és egy sziámi cicánk és mind a kettő a házban él,családtagként kezeljük őket :D

Gondolhatod,hogy miket mondtak,mikor terhes voltam a lányunkkal.De én közöltem,hogy a macskánk csak az udvarra szokott kimenni(azt is úgy,hogy ott vagyunk kint,különben a házban van),a kutyánk meg nem szeret kimenni,csak akkor megy ki,ha elvégzi a dolgát.

Erre elkezdték mondani a párom szülei,hogy akkor biztos a ház van tele fertőzéssel miattuk,mert nincsenek kint.

Ha bármi bajuk van,rögtön viszem őket állatorvoshoz,rendszeresen kapnak bolhairtót és féregtelenítőt,de kezet is szoktunk utánuk mosni,a biztonság kedvéért.

Most 10 hónapos a lányunk,a cica szó szerint rohan előle,de a kutyussal nagyon jól elvan.

Szerintem még jó is,ha születésétől/babakorától fogva állatok között van,így megtanulja,hogy nem szabad őket bántani,rugdosni.

2011. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tény, hogy könnyebb lenne cica nélkül babázni :), de én vállaltam a kettőt együtt. Nekem is anyósom szólt be többször, pl. mikor a fiam mocorgott az ágyban, mi mellette ültünk a kanapén, a cica meg a mocorgásra nézelődött a kiságyba. Rászólt, hogy nem mész onnan, én meg mondtam, hogy nem megy, mert megengedem. :D Persze megsértődött. Úgyis addig lesz kiváncsi, míg nem látja közelről. Így is lett, azóta nem lesi a kiságyban. A szőnyegen is szerintem csak irigy, hogy nem ő kapta a sok lógó játékot. :)

Mi vettünk egy jobb fajta morzsa porszívót, azzal minden nap végig megyek a szőrgyűjtős helyeken, mellette sokszor porszívózom is.

2011. jún. 9. 14:55
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem aki kisbaba mellett a lakásban macskát vagy kutyát tart az nem komplett!Gondoljatok bele hogy mennyi szart el lehet tőle kapni...Nem is beszélve arrol amikor puszilgatják őket utána meg a macska a seggét nyalja(már bocsánat).De nem hiszem el hogy egy gyerek mellett amugy is szükség lenne állatra!
2011. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!