Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Makacs szájpenésszel és...

Makacs szájpenésszel és kötőhártya gyulladással küzdünk. Mivel kezeltétek a babátok?

Figyelt kérdés
Már a kétségbeesés határán vagyok. Nemsokára 4 hetesek vagyunk és folyamatosan küzdünk velük. Ti jártatok így? Tud valaki valamilyen tartós megoldást?
2011. aug. 15. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A szájpenésszel nincs tapasztalatom.

Kötőhártyával annál több. A Tobrex antibiotikumos szemcsepp nekünk tökéletesen hatott mindig.

Dokitól kell receptet kérni.

Annyi van vele, hogy mint az antibiotikumokkal általában, végig kell csepegtetni. Én egyszer elhagytam, amikor már szép volt a szeme, másfél nap alatt visszajött...

De ha rendesen végigcsinálod, szerintem eredményes lesz.

(Nagy lányom az ovikezdés évében 5x kapott kötőhártya gyulladást, és mindig szépen elmulasztotta.) De neki is kellett pár hetesen, erre még emlékszem... :o)

2011. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szopis baba?? melledre is kaptál valamit a szájpenész miatt?
2011. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
egyelőre a rózsamézzel próbálkozunk.
2011. aug. 15. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
az mi?? valami homeopátiás cucc??
2011. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

A rózsaméz másik neve bóraxos glicerin.

Az első válaszolónak köszi külön a szemcsepp tippet. Ki fogom próbálni, mert ez a zselé, amit a doki irt fel nem hat.

2011. aug. 15. 18:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a szájpenésszel küzdöttem 4,5 hónapig.... A fiam már imádja a rózsamézet. A cumit és a cicidet is kenni kell vele, máskülönben visszafertőződik. Nekünk állandóan visszatért, mert nem tudtam olyan hátranyúlni a szájába, amilyen mélyre kellett volna. Doktornő 4 hónapos oltásnál írt fel egy másik csodaszert, amit a patikában kevertek ki - ott szóltak, hogy nagyon keserű - na azóta ott van a hűtőben (elég a Konakionnal bajlódnom).

Elkezdtem a kóstoltatást (alma - barack), és múlóban van a szájpenész!! :)

Itt sokat olvastam róla a keresőben, sokaknak a hozzátápláláskor oldódott meg ez a probléma, valakinek az 1 évese maga kenegeti már a száját a rózsamézzel.

2011. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, köszi a biztatást!
2011. aug. 16. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!