Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a védőnői...

Mi a véleményetek a védőnői szolgálatról? Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés
Emlékszem az első terhestanácsadáson a védőnőm elmondta, hogy először havonta, majd 2 hetente és hetente kell hozzá járnom. Néha majd jön ő is. Ezzel nem is volt gond, ment a dolog. Aztán beszéltünk róla, ha megszületik a baba eljön a gyerekorvossal, majd 6 hétig minden héten jön, aztán havonta egyszer jön ő is és én is viszem a gyereket a tanácsadóba havonta, egy éves koráig. Aztán már csak ritkábban. Ehhez képest az 1 éves gyerekemnél összesen 3 alkalommal volt, még a legelején. Elméletileg neki és a gyerekorvosnak is fokozottan kellene a lányomra figyelni, ezt a kórházban kérték, mert a 33 héten és apróbb problémákkal született. Tudom, van aki azt mondja, hogy örüljek, hogy nem jön feleslegesen okoskodni, de én azt gondolom, hogy igazán ő láthatná saját környezetében a gyerekem, és mivel ő a szakember neki egy ilyen helyzetben feltünhetne, ha valami nincs rendben, amire nálunk sajnos van esély. Sem a gyerekorvos, sem a kórházban dolgozó gyerekorvos akihez vissza kell járnunk nem tud néhány percnél több időt a gyerekre fordítani mert nincs rá lehetőség, annyi a beteg. Szerintetek ez idő alatt észre vennék, ha van gond, hiszen jobbadán csak az én elmondásomra tudják alapozni, hogy mit tud már a kicsim. Legutoljára is kérdezte a neurológus, hogy kellően gagyog-e már, hát nem tudom, gagyog, de szerintem nagyon keveset, nincs összehasonlítási alapom. Szóval ezeken a vizsgáaltokon szerintem csak a súlyos gond derül ki. Sok kérdés is volna bennem ,szoptatási nehézségem is volt, utána a kicsim nme akart enni, sehogy se boldogultunk, meg ezer ezer gond, amiben a védőnő tudna segíteni tuti. A havi egy alkalmas találkozás a tanácsadóban megint röhej, ahol egy néhány négyzetméteres vetkőzőben egyszerre öt baba, néhány nagyobb gyerek, szülők, kísérők várakoznak ez megint káosz. Ennek semmi értelme, egyrészt nem tartozik a szomszédasszonyomra, hogy nekem mi a gondom. Másrézt mérleg, centi otthon si van, és itt sem történik más, csak súly és hossz mérés, meg esetleg megkérdezik ,hogy hány fogunk van. Szóval kiváncsi lennék, hogy máshol hogy megy. Nekem nagyok az elvárásaim? Nálatok milyen a rendszer?
2011. jún. 9. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
hasonló,mint nálatok.ezért én meg is mondtam a védőnőnek,hogy nem fogom oda hurcibálni,mert itthon is meg tudom mérni.amikor úgy láttam,hogy gond van,akkor magamtól vittem el neurológushoz.ha te úgy érzed,hogy gond van,keress a gondra dokit,kérj beutalót és vidd el magadtól.ha sokáig vársz,nehezebb,lassabb lesz a gyógyulás.a neurológus 20 percig vizsgálta a babámat,meg engem is jól kikérdezett,sőt kérdőívet is adott,amit a következő kontrollra vinni kellett.a fiamat több,mint fél évig nem látta sem orvos,sem védőnő.négy hónaposan megkapta a kötelezőt és legközelebb egy évesen vittem,mert beteg lett.addig semmi.a kis könyvébe én írogattam be a méreteit minden hónapban.nem tudom ki vállalta volna a felelősséget,ha mondjuk éheztettem vagy vertem volna agyereket,mint ahogy volt is ilyen,bemutatták a tv-ben,hogy éhen halt egy gyerek.
2011. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én véleményem lehet nem nagyon fog számítani, de leírom.

Faluban lakunk, a faluban 2 védőnő van, én a 2-es számú védőnői körzethez tartozom, kb 5 perc séta. A védőnéni 55 év körüli, a férje édesapám egyik legjobb barátja, sokat szoktak összejárni, iszogatni, szórakozni. Védőnéni születésem óta ismer engem, már anyunak is ő volt a védőnője.

Ő el is mondta nekem, mivel nagyon régóta ismer engem és az összes felmenőmet is, ezért nem látja túl sok értelmét a nyakamon lógni, egyszer el fog jönni, megnézi a babaholmikat és segít összerakni a hazahozós ruhákat, a kórházi csomagot, de többször nem látja értelmét.

Most a 30. héten vagyok és eddig meg vagyok elégedve vele, bár kicsit szétszórt, telefonon bármikor hívhatom, bármit meg lehet vele beszélni. Kíváncsi leszek milyen lesz a baba születése után.

2011. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon elégedett voltam vele(nyugdíjba ment). Kedves segítőkész és bármikor hívhattam. Mindent kikérdezett és segített. Ha úgy látta, hogy a fiamnak kell plusz dolog azonnal intézkedett. Tartotta a kapcsolatot a dokinkkal is.

Most várjuk a tesót, és új védő nénink lesz, eddig nagyon szimpatikus, és lelkiismeretes. Szerintem most is pozitív véleményem lesz majd.

2011. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen azt nem írtam, hogy ugye már mi is saját úton mentünk magán neurológushoz, mert nem tudtam megnyugodni.

Illetve, hogy nálunk is két védőnő van ,csak sajnos nem választható, hanem területileg adott. A másik egyébként kedves, aranyos, segítőkész lenne, és ő látogatja is a gyereekit. Egyébként mikor rákérdeztem azt mondta, azért nem jön, mert RENDES ANYUKA VAGYOK, viszem a gyerekt minden hónapba, és úgyi s szólok, ha észlelek vamait. Nincs ideje mindenhová menni, így nem megy csak a rendetlenebbjéhez. Szóval még jól is kellene magam érezni ,hogy hogy meg lettem dícsérve! Szuper jó!

2011. jún. 9. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak ámulok, hogy ilyen is van :O

Nekünk pont úgy van, ahogy neked is elmondta a tied a legelején. A mi védőnénink mindig rendesen jön, mostmár csak havonta és hívhatom bármikor (tényleg bármikor)ha valami gondom van.

Sajnálom, hogy ilyen védőnőt fogtál ki! Ilyen hülye kifogást, hogy nem tud menni mindenhova! Azért van a körzet, hogy jusson minden babára idő szerintem. Meg mi az, hogy rendes anyuka vagy és azért.. mondhatnád neki, hogy attól tud az ember rendes anyuka lenni, hogy megválaszolja neki valaki a kérdéseit és megnyugtatja ha kétségei támadnak, és ez a valaki történetesen ő kéne, hogy legyen!

Nem egy mintavédőnő az biztos..

2011. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy vajon miként számol el a téged és a babádat érintő látogatásokról!?
2011. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első 6 hétben a mi védőnőnk is hetente jött. Utána mindig csak az oltások után. Viszont a 4 hónapos oltást követően semmi (most 9 hónapos a kisfiam). Egyszer felhívott hogy hát mi van velünk. Elmondtam miket csinál a Mazsola és részéről ennyi.
2011. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi falun élünk, és maximálisan elégedett vagyok a védőnőnkkel. Szombaton engedtek haza bennünket a kisbabánkkal. Be van sárgulva, nagyon aluszékony és eleinte nehezen ment a szopás. Az első 2 napon (hétvége volt!) 2-2 alkalommal is kijött és sokat itt volt nálunk. Segített lefejni a mellem, lekezelte a baba köldökét, adott kölcsön mellszívót, mérleget stb. Nekem szükségem volt a segítségére, nem vettem tolakodásnak vagy okoskodásnak. Ezen a héten minden nap 1X jött. Holnap lesz az alkalom, h nem fog jönni. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.
2011. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2011. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!