Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudom a 15 hónapos...

Mivel tudom a 15 hónapos kislányomnak megtanítani, hogy nem mehet a feje után, és nem mindig az van amit ő akar?

Figyelt kérdés

Lassan ott tartunk, hogy egész nap hisztizik, ordít, dobálja magát, rugkapál, stb. Ha kimegyünk sétálni, állandóan az úttestre akar szaladni, szép szóval nem lehet a járdán tartani. Végül a hónom alatt hozom haza, miközben iszonyú erővel rugdos és próbál szabadulni.

Itthon mndig csak a lépcsőzés menne, ha nem engedem, ugyanaz a szitu mint az előbb.

A lakásban csak azok kellenek neki amik vagy drágák ha tönkremennek (pl telefon, távirányító, üvegfedő, 1000 Ft-od fogkrém, cd-k, stb). Ha nem adom, már üvölt is, veri a fejét a padlóba.

Szürnyű, nagyon nehezen viselem, szinte egész nap csak rendszabályozom szegényt és mégsem használ.

Arra gondoltam, hogy ilyen esetekben berakom a járókába és mindig vissza is kerül, ha hisztizik.

Mit gondoltok? Ez beválna? Vagy van valami ötletetek, mivel lehetne "jólneveltté" tenni, hogy emberek közé is ki lehessen vele menni?

Tudom, türelem, kitartás, sokat mondogtani, hogy nem szabad, de mióta elindult ( 4 hónapja), ezt mondogatom neki minden nap és semmi foganatja.


2011. jún. 10. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajna ez ilyen nagyon sok gyerek ilyen az én lányom is. Azt hittem megbolondulok mikor ilyen volt ja és nekünk pont beteges időszak volt tavasszal. Hát majd kinövi. 15hós korától volt 25 hósig tiszta dilis, már jobb a helyzet de 10kg-ot fogytam.
2011. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia. Csináld azt (először otthon), hogy amikor hisztizik, egyáltalán nem foglalkozol vele, nem létesíts szemkontaktust sem, nézd teljesen levegőnek, esetleg fordulj is el. Ha elkezded, utána mindig csináld így, mert akkor észreveszi benne a rendszert, hogy ha hisztizik, akkor nem fogsz vele foglalkozni. És miután abbahagyta, akkor se add oda neki azt, amit eredetileg nem akartál, és ha így megint rákezdi, megint ne foglalkozz vele. Nehéz, nagyon-nagyon idegesítő, hogy visít, de így előbb-utóbb megunja, és abba fogja hagyni.
2011. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez lesz egy darabig, kitartás. Nálunk a járóka egy ideog bevált, majd kétévesen ha rosszalkodott magától bement. erről ennyit. Ha folyamatosan magadat nem meghazudtolva következetes vagy, akkor előbb utóbb eléred a célod. Csak ez hosszú idő, kori sajátosság. Ők nem konnyen adják fel, a lényeg, hogy te se add fel, ne ő nyerjen.

Az meg,hogy minden más érdekli a játékon kívül, szerintem minden gyereknek van ilyen heppje egy időben. ami olyan tényleg el kell rakni, bár mondom én, sikerült tonkretennie a távirányítót és a telefont is. Itt kettő kisgyerek van, így a figyelmem nem mindig van ott 100%ban mindenhol...Kitartás..

2011. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az en ksifiam 16 honapos es tegnap irtam ki ezt a kerdest. Igaz az en kisordogom meg nem csapja magat a foldhoz es nem hisztizik de mindent letamad. Sokan vagyunk ebbe a cipobe hidd el. Remelem az ido segit majd mindannyiunknak :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
10:39-es vagyok. A járóka jó ötlet, akkor nem veri szét a fejét, csak ne kedveskedj közbe neki, mikor hisztizik.
2011. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, sokan nem hisznek a Suttogóban, de szerintem erre nagyon jó megoldásokat kínál. Nálunk úgy tűnik beválik. Az én lányom is 15 hónapos, egyetlen egyszer volt egy másfél órás ordítás de az szinte folyamatosan. Nagyon akaratos gyerek, de azóta ilyen hatalmas balhé nem volt. Hamar megérti hogy ha nem akkor nem és ha hisztizik akkor pedig főleg nem. Ha abbahagyja a sírást akkor beszélhetünk a dologról, így általában abbahagyja. Olvasd el legalább az erről szóló részt ha még nem olvastad, szerintem lehet tanulni belőle. Nálunk sem vlt be minden amit írt, de ez (lekopogom) eddig működik.
2011. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!