Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babáitokkal káosz a...

5 hetes babáitokkal káosz a nap, vagy már némi rend mutatkozik benne?

Figyelt kérdés

Nekem 3 gyerekem van. hetes, 2 éves és 9,5 éves. Próbálom kialakítani a napi rendünket, de a középső miatt nagyon nehéz. Altatni is csak úgy tudom a kicsit, hogy a nagy többször bejön és ilyenkor kezdhetem elölről. Néha úgy érzem, hogy fogalmam sincs milyen nap van és mennyi a pontos idő. Szopi, pelusozás, kakaó készítés altatás, vigasztalás, fürdetés.... És közben azon agyalok, ha ez így folytatódik, a kicsi nem tanul majd meg magától elaludni, csak a kezemben, vagy a nagy ágyban.

Vagy még szerintetek ráér a napi rend? Nálatok ezek a dolgok hogyan mennek, van benne némi rend, vagy sokszor másképp történnek a dolgok, mint ahogy azt tervezitek?


2011. jún. 13. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a hülye napirend dolog az agyamra megy. (Bocsi, de tényleg :)) Annyit mondják. De mégis egy kisbabával milyen napirend legyen? Nekem ma 6 hetes. A nagyobbik 10 éves, vele nem hallottam semmilyen napirendről, most meg egy-két védőnő is nyomtja. De nem tudom a gyereket beállítani, hogy 4 óránként tessék kelni, enni, aztán aludni. Épp előbb volt egy hasonló kérdés, ezt érik csak el vele, sokan teljesen elbizonytalanodnak.

Nálunk úgy alakul a nap, ahogy a baba alakítja. Az esti fürdés 9 körül fix, aztán ha idősebb lesz, akkor majdcsak kialakul, akkor már tervezhető lesz a reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi. De addig?

Úgyhogy nyugodj meg, kedves kérdező! És minden tiszteletem a tied! Nekemsokszor a 2 gyereket is nehéz összehangolni :)

2011. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!