Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káosz a lakásban. Hogy és...

Káosz a lakásban. Hogy és mikor oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, pocakban a következő és olyan, de olyan fáradt vagyok és mindenhol kupi van. Szedek vitamint, tökéletes a vérképem, szóval nem orvosi a fáradság oka. Mikor raktok rendet? Mikor neteztek? Mikor csináltok kreatív tevékenységeket? (Korábban hímeztem, festettem, stb, aztán most esélyen sincs ilyenekre.)
2011. okt. 26. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Hát a jó megoldást nem tőlem fogod hallani, én is így voltam. Egyszerűen nyomd meg azt a bizonyos gombot, /lesz...om/, és pihenj. Ne idegesítsd magad.

Amúgy akkor lehet rendet tenni, ha valaki vigyáz a picire. Szólj anyudnak,biztos segíteni fog.

Én már előre hallom a válaszokat. Nekem, és nekem és nekem belefér az időmbe. A kreatív tevékenység is, a netezés is, meg minden :) Ha ilyen válaszok lesznek, akkor Te és én nagyon rosszul csinálunk, és csináltunk valamit. :)

2011. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy lurkó van, de még tőle sem tudom befejezni a hónapok óta megkezdett gobelint, amit a gyerekszobába szántam. Amikor elalszik délben, akkor csendben rendrakás, utána netezés, közben esetleg főzés. Elalvás előtt újabb rendrakás, hogy utána ne kelljen zörögni.Szerintem ez a fáradság érzés biztosan csak átmeneti nálad!
2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ohh latnad nallunk mi van csak eppen az oka mas. :) Kisfiam 21 honapos nemsokara es bolcsis mi meg dolgozunk, ugyhogy semmiben nem szenvedunk hianyt kiveve idoben. Reggel 9-re viszem es a ferjem hozza el delutan 15 orakor. O 07-15 en 09-17-ig dolgozom. Este 17:15-re erek haza gondolod akkor meg van kedven rendetrakni? Megcsinaljuk kozosen a vacsorat, utanna jatszunk, ha jo ido van akkor vacsi elott jatszoter, kert... es maris itt a furdes es lefekves. Nekem annyi a szerencsem, hogy a kisfiam nagyon nagy alvo es 19:30-kor mar alszik. Igy ilyenkor tudok tevekenykedni egesz este 21 oraig utanna leulunk megnezni egy filmet es mar vege is a napnak. Szombaton delelott szoktam vagy en vagy a ferjem porszivozni amig az egyikunk elviszi a picurt jatszoterre, neha uszodaba megyunk, vasarolgatni... Aztan delutan meg kozos program, baratok... Vasarnap szinten csak a csalad. Szerencsere foznom nem kell mert a munkahelyen eszunk es a kisfiam meg bolcsibe. Vasalni vasarnap este szoktam a tv elott. Hetfon este konyhat es eloszobat mosok fel, kedden este portalanitok es szertan furdot takaritok. Csutortokon meg ami maradt. Penteken meg baratnozok 18 oratol este 22-23 oraig (egyik penteken en masik penteken meg a ferjem) Szoval nallunk nagyon be van osztva az ido, hogy mindenkire jusson valami es meg kikapcswolodas is legyen egy kicsi. Teljes kaosz van sokszor.
2011. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

idővel jobb lesz, meglátod!

az első hetekben sokszor volt, hogy még enni nem volt időm, amikor a férjem hazaért este 6-kor, akkor ültem le először enni...

rájöttem, hogy mindent babával kell csinálni, kivétel ami veszélyes pl főzés, vasalás. amíg kicsi, tedd hordozókendőbe, járókába, vagy csak egy plédre, és vidd magaddal oda, ahol csinálod a dolgodat pl konyha. ha már nagyobb, úgyis jön és segít:) amíg én mosogatok, ő pakolja a konyhaszekrényt ki-be. a ruhákat a mosógépbe teszi, ki is szedi, teregetésnél adogatja. porszívózásnál ő szedi össze és teszi a helyükre a földön lévő holmikat, szeret törölgetni és tükröt/ablakot pucolni, míg én felmosok, ő hintázik:) főzésnél segít megmosni a hozzávalókat, tésztát gyúr, pogácsát szaggat, illetve nokedlit is, vettünk neki kis játék tűzhelyet, pedig fiú:)

amivel már nem játszik, elteszi a helyére, folyamatosan pakolunk, így nem jön össze igazán nagy kupi. nagyon ügyes, tényleg sokat segít. vasalni akkor szoktam, mikor alszik. szabad időm nem sok van, mert mire este lesz és leteszem, én is kidőlök. max. egy kis netezés fér bele.

2011. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

reggel felkelünk, kicsit játszunk majd főzök. közben kitakarítom a konyhát, letörölgetek, stb. míg ebédel a fiam felmosok, felporszívózok (én minden nap megcsinálom, van, hogy 2x is).

míg alszik megebédelek, közben netezek, kicsit pihenek és megyek le a földszintre teregetni, rendet csinálni, stb amit épp kell csinálni. vagy ha van vasalni való akkor azt


ez a tisztaság része, rendrakást folyamatosan csinálom, ha megunt egy játékot akkor elrakom a helyére, tehát nincs nálunk az, hogy feje tetején áll a lakás, mindig csak 1-2 dolog van elől. szerintem ez így kevésbé fárasztó mint megvárni, hogy minden a szoba közepén legyen és 1-2 óra alatt helyre rakni :)

délután 3 körül ébred a fiam, onnantól már csak az övé vagyok. kreatívkodni nem igen szoktam, most pont kötök, mikor mondjuk fürdik, beviszem magammal, akkor van egy 20 percem erre :D


meg ugye este mikor lefeküdt már csak a mosogatás van, tehát 2-3 órám simán van, hogy netezzek, filmet nézzek :)

2011. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát látom Ti is nagyon elfoglaltak vagytok. Az én pöttömöm még csak most töltötte be a első évét, szóval még nem tud segíteni, csak mindent kihúzni, szétpakolni. Egyelőre ezt élvezi, ezért is érzem egy végeláthatatlan körforgásnak. És mindig mellette kell lennem, mert Ő JÖN...:) Ami állati aranyos tőle amúgy, csak néha kéne egy kicsit pihi...
2011. okt. 26. 13:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Bárki válaszol még, örömmel veszem. Többgyerekesek, kismamák trükkjei pláne érdekelnek. Na nem mintha eddig a helyzet magaslatán álltam volna, de ennél a helyzetnél jóval normáliabban állt a lakás.
2011. okt. 26. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is pont ma akartam kérdezni hasonlót. De engem az érdekelt volna, hogy aki napjában kétszer 2 órára kiviszi a gyereket(mert ilyet is olvastam), az hogy oldja meg a házimunkát és a főzést.

Az én lánykám jó kislány, elvan egyedül is (7 hónapos), de ha elunja magát, akkor nincs kecmec. Nappal általában 2 órát alszik(azt is két részletben), annál többet szinte sosem. Így bizony komoly szervezést igényel a házimunka. (Tegnap pl. este 9-kor mostam fel.)

Legutóbbi kreatív tevékenységem az volt, hogy beszegtem kézzel a lepedőt. (Egy nagy lepedőből csináltam két kicsit a lányomnak.)

Hétfőn pedig mivel esett az eső és a párom is itthon volt (így lefoglalta Manókát), végre sikerült eltüntetnem az összes vasalni valót. De ma már újabb adag van. :-)

Szóval nem vagy egyedül a problémáddal. Én lassan próbálom hozzászoktatni magam , hogy ne akarjak olyan rendet, amilyen a kislányom születése előtt volt.

2011. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krisztivan ***** válasza:
Nálunk kb.igy megy a nap.Délelött mosogatás,ebéd csinálás(addig a konyhában a fiam is "főz")persze kipakolja a zöldségeket,a szatyrokat,a cipőket és a műanyagos szekrényt de jól elvan velük és utána kb.10 perc és össze is van pakolva.Aztán amíg alszik én általában netezek.Ha felébred akkor pórszívó(imádja tologatni)vagy portorlés aztán mehetünk "világgá".Este 19-re itthon szoktunk lenni.Ha van még valami munka akkor megcsináljuk vagy még játszunk.Este ha alszik(vagy délben)a szürdő takarítása.Ott vagyszerek vannak abban nem segíthet.Nagyjából ugy érzem hogy mindenre van időm.De ehhez kell a fiam is aki elfoglalja magát.
2011. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk délelőtt van a háztartás és a déli alvás után a csavargás.

Naponta takarítok, addig a kicsik a kiságyban ölik egymást, bevonom mind a kettőt amibe csak lehet(törölgetés, porszívózás, sepergetés, kárpitpuceva, egyedül a forró vagy vegyszeres dolgokhoz nem jöhetnek(fürdő wc takarítás, sült krumpli, rántott hús sütés)), a mosást úgy intézem, hogy szétválogatom a szennyest, és csak cserélgetem a gépben az adagot, alvás alatt teregetek, meg hajtogatok, közben zajnak film. Pakolni kb folyamatosan kell utánuk, ill szabály, hogy se a nappaliba se a folyosóra se a konyhába nem lehet játékot kivinni, így csak a gyerekszoba romhalmaz(lehet a nappaliban is kisvasutat építeni, ha a játék után eltesszük vissza a helyére). Kreatívkodni meg most kezdünk majd, jön a xr idő. Pl rajzlapra színes papirfecniket ragasztgatni, és abból lesz kép, vagy gesztenye süni, makkmarci. Én csak úgy évek óta nem festek, pedig szerettem. Netezni addig és akkor amikor a ház rendben, a bébik meg felfedeznek, és nem tanulok.

2011. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!