Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy nem a...

Miért van az hogy nem a védőnőtől kérdezünk, hanem inkább ezen az oldalon találjuk a választ a kérdésünkre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
hét hónapos volt a fiam,amikor először kérdeztem valamiről,akkor sem tudott válaszolni.így feladtam.nekem nem hiteles egy olyan válasz,ami csak a könyvekből van megtanulva,neki nem volt gyereke,nem volt még terhes.könyvből meg internetről meg én is utána tudok nézni mindennek
2011. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Itt este tízkor, meg hétvégén is van valaki, akinek van saját tapasztalata, a védőnőnknél meg csak keddenként, 10-12 között lehet jelentkezni. :)
2011. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem is ide nyomott egy nagy konyvet hogy olvassam ki es tanuljam meg abbol a gyerek nevelest .nah kosz szepen .itt legalabb vannak tapasztalt anyukak akik nagyon szivesen valaszolnak kerdeseidre.25hkm
2011. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezek itt, mert:

1. Tapasztaltabbak az itteni anyukák/kismamák sokszor, mint a saját védőnőm. Ezerszer jobb tanácsokkal 'látnak' el és még gyerekük is van!

2. Legelső védőnőm angyal volt, rettentő figyelmes. Amikor hívtam valamiért egyből válaszolt, teljesen mindegy, hogy terhes tanácsadóban ült vagy babalátogatóban volt. Szánt rám 3-4 percet, amíg elmondtam, hogy mi a problémám.

A mostani védőnőt néha úgy kell utol érnem! (Sajnos költözés miatt váltanunk kellett!) Reggel 8kor nem hívhatom, mert korán van még. Napközben terhestanácsadóban van, ha esetleg nem ott, akkor babalátogatóban és mindig 'leráz', mert nem ér rá. Még 2 percre sem ... Egy alkalom volt, amikor este fél 9 fele hívhattam, mert probléma volt és az orvosomat nem értem el. Akkor közölte, hogy nem tud mit csinálni. Hülye voltam, mert egyből kórházba kellett volna indulnunk, nem pedig megkérdezni egy ezzel foglalkozó emberkét, hogy mitől lehet a panasz?! A kórházban meg konkrétan 'lecsesztek', hogy semmi komoly nincs, nem kell megijedni.. felesleges volt bejönni.

Egyszer volt nálunk, mióta 'átmentem' hozzá. Kb. 10 percre, mert ment tovább másik kismamához.

Egyenlőre még egyben vagyunk a picurral, de bele se merek gondolni, hogyha hazajövünk a kórházból, akkor vajon mennyi időt 'szán' ránk. Eddig úgy gondoltam, hogy a védőnő értünk van, főleg a gyerekért! Most már ezt kötve hiszem...

Ezért kérdezek inkább itt!

2011. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van a védőnőnkkel.Nagyon aranyos, kedves, segítőkész, lelkiismeretes.Bármikor hívhatom, jó tanácsai vannak, és soha nem mulasztotta el, hogy meglátogasson minket.És nem könyvből segít, mert neki is 3 gyereke van, szóval tapasztalt.De sok mindent nem kérdezek meg tőle, mert nem fogom minden aprósággal telefonon zaklatni.A kisebb dolgokat itt kérdezem meg, és rokonoktól.De a nagyobb, komolyabb, a babám egészségét érintő dolgokat tőle, és az orvostól.De én szeretem ezt az oldalt, mert már sokat segítettek az itteni válaszok, és sok tanácsot megfogadtam, be is jöttek!Úgyhogy is-is.És az is igaz, hogy hétvégén nem zavarhatom őt semmilyen kérdéssel, még ha nekem életbevágó is.
2011. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aranyos a védőnő, nincs vele semmi bajom, csak épp soha nem lehet elérni... Vagy fel sem veszik a telefont, vagy a kolléganője veszi fel, és közli, hogy épp nem ér rá, mert más dolga van.

Dettó a gyerekorvosunk. Megadta a számát, hogy rendelési időn kívül is nyugodtan hívjuk, jön. 2 napja hasmenése van a lányomnak, de a dokit nem értem el, így maradt az ügyelet. :(

2011. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A védőnőnk egy nagy nulla, eddig sosem tudott újat mondani. Valahogy a hozzátáplálásban hallgattam rá, választottam azt az utat, amit ő mondott, mert ez volt szimpatikus.

Egyébként meg szerintem azért is használjuk ezt az oldalt, mert már többször tapasztaltam, hogy az én védőnőm ezt mondja, a barátnőm védőnője azt, a másiké pedig egy harmadik verziót. És lehet, hogy ha nem ehhez a védőnőhöz tartoznánk, hanem a barátnőméhez, akkor mindent máshogy csinálnék.... ugyanez van a dokikkal is... nem lehet köztük kiigazodni, mert mindegyik mást mond. Nekem ez a nem hiteles. Így olvasok tapasztalatokat, és végül kiválasztom a sok közül a nekünk jót. Próbálom az arany középutat járni mindenben.

2011. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én nem kérdezek komoly kérdést, csak "hülyeségeket" amivel nem zavarnám a védőnőnket, itt tapasztalt anyukák tudnak válaszolni hétvégén is akár :)

pl. babakocsi választásban kértem tanácsot meg megkérdeztem más gyereke és összetöri-e magát minden nap.


de pl. pont most olvastam, hogy 5 hetes babát úgy sajnál az anyja, hogy inkább főzeléket adna neki tápi helyett :OOO durva!

vagy azokat a kérdéseket bírom, leesett az ágyról, belefejelt a betonba, vérzik az orr/álla/lába, stb vigyem orvoshoz? áááá!

jajj meg a kedvencem, 4 napja 40 fokos láza van a babájának, mivel csillapítsa a lázát? :O uramisten és az ilyen gyereket szül :S

2011. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:D
2011. jún. 13. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, itt mindig van segítség, egy jó ötlet...

Mi sajnos költözés miatt váltottunk, ezt a védőnőt alig tudom utolérni, nyilván hülyeséggel nem zaklatom, csak ha fontos, pl. 38 fölötti láz. De már letettem róla. Ráadásul sokszor mond magának ellent:) Épp első cipő vásárlás előtt állunk, és már direkt úgy tettem fel a kérdéseket, hogy rájöjjek, teljesen felesleges az ő véleményét kikérnem... Én inkább itt a neten keresek választ a kérdéseimre, amíg a gyerkőc alszik.

2011. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!