Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon jó, bevált gyermeknevel...

Nagyon jó, bevált gyermeknevelési praktikák?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 17:47
 1/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Szerintem ilyenek nincsenek. Illetve olyan, ami mindenkinek egyformán jó és hatásos, olyan nincs. Mindig a gyerekhez kell alkalmazkodni, az egyiket elég kérni, a másikra erélyesen rá kell szólni, stb. Nekem a két lányom is más karakter, az egyiket erősen kell fogni különben a gyengéket ő megeszi reggelire, a kicsire meg rá se lehet kiabálni, mert akkor vérig sértődik.
2011. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legjobb gyermeknevelési praktika az, ha hallgatsz az ösztöneidre.


Ha mindig ezt teszed, akkor ritkán hibázol:)

Nincs sablon-praktika, amit rá lehet húzni egy gyerekre, a te gyerekedet te ismered a legjobban, így nyugodtan bízhatsz az ösztöneidben.

2011. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémnél(3 éves) most az vált be, ha hisztizik, toporzékol, akaratos, hogy leültetem a kertben a kisszékre higgadni és adok neki egy kevéske vizet pohárba, mert a sok hisztitől úgymond "elfogy" a pocijából a víz!Így mi az ilyenkor a vizet HIGGASZTÓ VÍZ-nek hívjuk! Volt már olyan, hogy rázendített mint akit nyúznak, közben meg ment magától a székbe és kéri a poharába a higgasztó vizet.:D Ivás közben megnyugszik, elfelejti az ordítás okát, legalább iszik ebben a melegben, utána felfrissülten mehet vissza játszani! :D
2011. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a következetesség mindenkinél beválik. Emellett az arany középút megtalálása minden téren. Ne akarj merev szabályokat, de a túl nagy liberalizmus is káros. Jelöld ki a határokat, így a kicsi biztonságban fogja magát érezni!

Egy jó könyv, ha érdekel: [link]

Ez nem ad követendő példát, nem mondja meg, hogy neveld a gyerekedet, csak rávilágít olyan problémákra, amelyek ma szinte hétköznapinak tűnnek.

És az valóban igaz, hogy mindenkinél beváló módszerek nincsenek. Mivel minden ember más, mindenkinél más és más a megfelelő nevelési módszer.

2011. jún. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igaza van az elsőnek. Anyyit fűznék hozzá, amit már leítam itt: kiskora óta van pár alapszabály amit tartok. Éjjel nincs tisztába tevés (csak ha durván dzsuvás), nincs játszás vele, nincs beszélgetés vele, nincs lámpafény, szóval az éjszaka az éjszaka, plusz az esti rutin. Nálam ennyi volt amihez mindig tartottam magam és nagyon bevált, 2,5 hónapos kora óta alszik éjszaka. Oké, nem vagyok olyan öntelt, hogy azt mondjam az én jó nevelésemnek köszönhető, nyilván a gyerekem jó természete is kellett hozzá. :)
2011. jún. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
praktika nincs, inkább irány, amihez kisebb-nagyobb kilengésekkel igyekszem magam tartani.
2011. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!