Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig vinnétek tornázni,...

Még mindig vinnétek tornázni, megtagadhatom a tornát?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon későn indult el, ezért neurológián javasolták a gyógytornát. Heti 2x vittük csoportos foglalkozásra, de nem volt hajlandó csinálni a feladatokat, mert végigsírta az egész 45 percet, csak többedik alkalommal enyhült a hiszti (hát igen, ez a mi hibánk :( Ezért, hogy ne zavarja a többieket, javasolták a magánorát egyénileg 3 ezer forintért. Eleinte ott is ellenállást tanúsított, de aztán félig-meddig "betört". Közben elindult magától - mielőtt még elkezdtünk volna vele járni a tornára. Komolyabb probléma nincs egyébként, csak laza ízületek+gyengébb izmok. most már ügyesen jár, egyáltalán nem mászik,folyamatos a fejlődés, de kontrollon mégis továbbra is javasolták a tornát. Nem bírjuk tovább a heti 3 e forintot sajnos, és a csoportba sem akarom visszavinni, mert ott meg emelgetni kell - amit nem bírok, és a dokim is letiltott róla. Ráadásul még költözés előtt is állunk. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?
2011. jún. 15. 06:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, azért nem emelgethetem, meg nem is bírom, mert kb. 2 hónap múlva szülök :)
2011. jún. 15. 06:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is. Én maradtam a csoportos foglalkozásnál, egy idő után megszerette, pedig eleinte szörnyen ellenállt. Én sem emelgethetem annyira, mert babát várok, de a tornászunk ilyenkor átveszi.

Mi is leküzdöttük már a mozgáselmaradásunkat, mégis folytattuk. Ugyanis elmagyarázták, hogy ennek az elmaradásnak a hátterében olyan okok állhatnak, amik a későbbiekben részképességzavarokat okozhatnak. Ennek esélye tornával csökkenthető. Hát én nem rizikózok.

Hogy mit csinálnék a helyedben? Természetesen megtagadhatod a tornát, nem kötelező az, csak javaslat. Én újra próbálkoznék a csoportossal, szocializáció szempontjából sem rossz. Ha nagyon nem megy, ritkítanám a magánórákat az anyagiak miatt, de nem hagynám abba.

2011. jún. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi nagyon korán, 3 hónaposan kezdtünk tornára járni, izomgyengeséggel és laza ízületekkel vagyis hipotóniával. Az én fiam szó szerint végig szenvedte a foglalkozást, a szívem majd meg hasadt, mikor 45 percen át ordított az amúgy nyugodt békés babám. Mégis tudtam, hogy nek iés nekem is ki kell bírni, mert ez az érdeke. Ráadásul én abban a sajátos helyzetben voltam, hogy a sok súlyos problémás gyermek miatt nem volt hely számunkra a csoportos finanszírozott tornán, csak hónapokkal későbbre, ezért magamnak kerestem privát tornászt, 2400 Ft/alkalomért heti rendszerességgel, addig míg nem hozta be a lemaradást. Sajnos az izomgyengeség miatt nem tudott hason szépen nyújtott karral támasztani, nem tartotta a fejét, nem kúszott, oldaltámasszal és nme egyenes háttal ült. A tornának köszönhetően 3 hónap alatt utólérte a kortársait, megtanult egyenes háttal ülni, és ezerrel kúszni, majd mászni. Ezt követően már csak havonta 1 alkalommal mentünk kontrollra. 8 hónaposan felállt, 9 hósan kapaszkodva lépegetni kezdett, 11 hósan megtette az első önálló lépéseit. Az biztos, hogy torna nélkül nme tartanánk itt, és hogy most nem csak a mozgásán, de az értelmi képességein is látom a pozitív eredményt. Nem volt lehúzós a tornászunk, az elején megmondta, hogy ha nem viszem is tornára legfeljebb egy kicsit ügyetlenebb lesz a mozgása, nem szeret és nem bír majd tesizni, sportolni úgy mint más hasonló korú, fizikumú gyerek. én már ezt sem mertem megkockáztatni, mert hát milyen szar annak a gyereknek, aki mindig utoljára marad a sorversenyben, mert őt senk inem választja, vagy mindig lemarad, vagy őt dobják ki elsőnek, arról bnem is beszélve, hogy kigúnyolják. Aztán azt is mondta a tornász, hogy értelmileg pedig, ha kimarad bizonyos mozgásforma pl. kúszás, mászás, amit ők ugye a tiornával tudnak pótolni akkor is ah a gyerek magától nem csinálja, akkor valóban valamilyen részképsség elmaradásra lehet számítani, ahogy az első válaszadó is írta, ezt pedig ugye később kell majd korrigálni.és szerintem akkor már még nehezebb lesz. Mi is nehéz körülmények között élünk, így elég nehéz volt meghúzni a már amúgyis szoros nadrág szíjat. Én ezért nem is osztom az észt hogy mit tegyél, mert ezt nektek kell eldönteni, hogy tudjátok e vállalni, de elmondtam a tapasztalatom. Nekünk nagyon sokat segített, én mégegyszer így döntenék.
2011. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!