Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak az orra folyik,...

Ha csak az orra folyik, vinnétek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Beteg az egész család már egy hete, úgy örültem,hogy 11 hónaposom nem kapta el, erre reggelre már folyt az orra.

Elvinnétek így orvoshoz,vagy csak akkor ha van más tünet is.

Ilyenkor elég csak orrot szívni,vagy adjak valamit neki???


2011. okt. 24. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

bocsi az offért:


Én is kíváncsi vagyok,mert ugyanez van 16 hónaposomnál.

Sűrű orrváladék,de más semmi!

2011. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem vinném amíg nem lázas (

akkor se "vittem" soha, kihívtam az orvost)

2011. okt. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ezt neked kell felmérni.


nekem most volt beteg, orra fújt és enyhe köhögése lett, láza egyáltalán nem volt

nem vittem el. ha enyhe láza lett volna akkor sem vittem volna. az én dokim az orrcseppen kívül semmit nem ajánl, csak lázcsillapítot, de nem ad antibiotikumot ilyen esetben.

szóval teljesen felesleges.


orrfújás orrcsepp. a lényeg hogy szabadok legyenek az orrai, és ne folyon a tüdejére a slájm.

2011. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam. Általában hamar kiderül, hogy jön-e folytatás. A nátha az egyetlen, ami nálunk úgy "magában" is szokott jelentkezni, egyéb betegség nélkül. Ha köhögni is kezd, vagy lát, vagy más tünet, akkor orvos.


A nátha ilyen pici korban nálunk a fogzás miatt is szokott jelentkezni.


Mondjuk ha amúgy mindenki beteg, akkor résen kell lenni.


Ha ez megnyugtat, nálunk ugyanez van most itthon. Én és a férjem egy hete betegek vagyunk, a gyerekeknél meg enyhe orrfolyás.


Lehet, hogy ez egy ilyen vírus, amit a gyerekek nem kapnak el, csak ennyire.


(Általában fordítva van, de már máskor is volt elvétve ilyen, hogy mi nem kaptuk el.)

2011. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én mindig csak akkor viszem el a kislányom, ha már az orrfolyás mellett hőemelkedése is van. Mi általában gyógyszer, vagyis antibiotikum nélkül szoktuk átvészelni. Vagyis szoktam mondani az orvosnak, hogy ha ő is úgy látja hogy nem muszáj ne írjunk antibiotikumot rá. Azt mondta erre a gyerekorvos, hogy így legalább neki sokkal erősebb lesz az ellenálló képessége az ilyen betegségekkel szemben mint a vele egykorúaknak. Bocsi hogy kicsit elkanyarodtam a kérdésedtől.....szerintem majd csak akkor vidd ha lesz más tünet, hőemelkedés...stb. De ha meg akarsz nyugodni, vidd el inkább nem árt az se ha megnézi rendben van e.
2011. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is úgy vagyok vele, inkább csak láznál vinném.

Mert a dokink antibiotikum mániás, rögtön ez az első amit felír.:(:(

2011. okt. 24. 11:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak a nózija folyik, semmi más baja, akkor nem vinném orvoshoz. Sűrűn szívd neki, mert ha lefolyik, az irritálja és hányni fog tőle.
2011. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia


mi is ebben voltunk es jo 2,5 het volt amire meggyogyultunk

orcseppet es c-vitamint adtam a lanyomnak (baratnom gyerekorvaosi rendeloben dolgozik es megkerdezte az orvost, hogy mit adjunk)

ejjelre illoolajat parologtattam, nappalra pedig voroshagymat felkockazva tettem be a szobajaba, mert az fertotleniti a levegot.

2011. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém 5 hete náthás! Én sem vittem el, orrcsepp, orrszívatás! Nem vittem el dokihoz, nehogy ott még valamit pluszba elkapjon! De nem múlt, 2 hetére lett hőemelkedése, akkor nurofeneztem, és megmutattam dokinak! Nem talált nála semmit! Hőemelkedés elmúlt, nátha maradt! Nem vészesen, nem ömlik az orrából, csak napi 3-4-szer kell szívatnom neki! Doki szerint nagyon csúnya a fogínye, biztos a fogától van! Azóta volt már piross a torka, mivel ráment a nátha! Az elmúlt, most halvány a füle állítólag, az is a náthától! Úgyhogy mi nem akarunk kikeveredni belőle! Szerintem valami van a levegőben!
2011. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Az enyém is 11 hónapos, és egy hete már nálunk is az egész család beteg! Kezdte a párom, és most 2 napja én is! Csak nem tudom, hogy a picur fertőzött-e meg minket, vagy valami másról van szó?!
2011. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!