Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányomnak,...

4 hónapos kislányomnak, elkezdeném a gyümölcsöket adni. Mivel kezdjek, és mennyit adjak neki előszőr? Amúgy csak anyatejes.

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szia!Mi nem egész egy hónap múlva leszünk 4 hónaposak,és én is szeretném kóstoltatni a kisfiammal a gyümit.Először az alma ajánlott,és persze 4 hónapos kortól vannak bébi ételek azt is lehet próbálni.Sütőtök,alma,banán.Aztán majd fokozatosan lehet a korának megfelelő ételekkel kínálni.Jó babázást!
2009. márc. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kezd almalével, majd reszelt almával, utána keverheted őszibarackkal, banánnal (vigyázz a banán hasfogó).


Jók a bébiételek is, de az elején, amíg csak pár kanállal fog egyszerre enni, meg még csak kóstolgatja, szerintem felesleges felbontani egy bébiételt, mert nem fogja megenni, és vagy te eszed meg, vagy kidobod.


6 hós kislány anyukája

2009. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem amíg látod, hogy kielégíti a tej, addig ne adj neki nagyobb adagokat, nehogy elmenjen a kedve a szopizástól. Kóstoltathatsz vele leveket, csak hogy mit szól hozzá, de pépeset, vagy nagyobb adagokat szerintem még ne adj. Amúgy almával kezdd, almalé, baracklé, először egy kiskanállal, meglátod ízlik-e neki. Másnapig várj, hogy lesz-e valamilyen elváltozás a bőrén, vagy bántja-e a pocakját. Ha úgy látod szereti az almalét, másnap adhatsz neki két-három kiskanállal, harmadnap négy-öt kanállal. Új ízt kb 3-5 nap elteltével próbáljatok, megint csak egy kiskanállal kezdve, és fokozatosan növelve. Később jöhet ezek pürésített változata. Mi most hét hónaposak vagyunk, napi kétszer eszünk pépeset, de főleg még a tej a táplálék. Szerintem ne siessetek, egész életében ráér majd sziládt táplálékot fogyasztani. Sok sikert hozzá!
2009. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Még csak 4 hónapos.... 6 hónapos koráig nem kell neki semmi más, csak anyatej, vagy tápszer. Fél éves koráig a bélrendszere teljesen nyitott, a káros anyagok gond nélkül átjutnak rajta.

Ha most elkezded a hozzátáplálást, később sok problémája származhat belőle. (allergia, ekcéma stb. És ezek csak az enyhébbek.) Az, hogy ha most megkóstol valamit, és látszólag semmi baja tőle, nem jelent semmit. Sok-sok hónap, vagy év múlva jön csak ki a hatása. Akkor meg persze sok anyuka nem is gondol arra, hogy talán ő tehet róla.

2009. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek írnak olyanok akik nem a kérdésre válaszolnak!!! Ezek az anyukák inkább maradjanak csöndbe. Mindenki azt ad a babájának amit jónak lát. Elmondom, hogy én már 2 hónapos koromba krumplit kaptam és semmi bajom nincs alergiám! Inkább a mostani gyerkeknél van sok alergia mert mindentől védik a szülők!
2009. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!