Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elolvasnátok? Véleményt és...

Elolvasnátok? Véleményt és tanácsot kérnék!?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 15hónapos kisfiam. 36.hétre született 2kilóval,9/10agparral.Jár hozzánk Dévényi tornász,a mozgásban mindent szépen sorrendben csinált de már 5hónapja felállt és lépeget ha fogjuk a kezét mégis fél ha elengedjük a kezét. Nagyon érdeklődő de félős baba. Mindenhol rossz neki ahol megkelle maradni,teháta babakocsiban,etetőszékben,autósülésben,sőt még az ölünkben se marad meg mindig kiakar törni.Sose feküdt el mellettünk az ágyban,nem bújik hozzánk. De ami a legrosszabb,hogy egész nap hangosan nyög szinte mindenért.Nem mutagogat,nem értjük mit szeretne csak nyög. Nagyon nehéz. Próbálom tanitgatni,képeskönyvet nézni-nem érdekli 1perc után otthagy.Ha kérek tőle vmit pl. hozzd ide a labdát akkor ránéz a labdára de nem hozza oda. Csat ritkán huncutkodik,inkább mindig olyan mintha nem találná a kis helyét a világban. Amúgy 2hónapos kora óta átalussza az éjszakát ebben nagyon ügyi. Pápázni tud de tapsolni még nem szokott. Hogy segitsek neki? Néha félek,hogy minden oké-e vele.2gyerekorvos is szokta látni+védőnő ők elgedettek vele. De enge ez az egész napos mindenért való nyögés aggaszt. Meg nagyon nagyon félős,akár bármitöl.Mit tehetnék,hova vigyem?Ki segit ilyenkor? Már nagyon efáradtunk ebbe a férjemmel.Nagyon szeretjük a fiúnkat de szeretnénk hogy elmúljon ez az állandó nyögés hogy olyan kis huncut-vidám legyen mint a többi vele egykorú. Várom a válaszokat.
2011. jún. 15. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem értek a dologhoz. Nem akarlak ijeszgetni, de szerintem nincs minden rendbe vele. Azért egy 15 hónapos gyerkőcnek, már meg kell magát értetni, illetve kérésre hozni/adni/ zsiványkodni. Ezeket a dolgokat említetted már a dokiknak? De persze nem legyen igazam. Az én kisfiam egy igazi ördögfiókává változott 1 éves korára:-)
2011. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
és 1 éves korában már megértette magát, elmutogatta/magyarázta hogy mit szeretne.
2011. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

megértetnie valami szinten meg kéne már magát. igaz ezt én mondom, ma a 18 hónaposom egész nap csak nyőgött, reggel 8kor kezdte, hasogat a fejem, borzasztó. de ez csak ma.


viszont a félelemért úgy érzem te is felelős lehetsz. bocsáss meg ha tévedek, ez csak persze feltevés de úgy olvasom, mást vársz el tőle mint egy átlagos 15 hónapostól.

ennyi idősen nem érdekli a legtöbb babát a mesekönyv meg az egyhelyben ülés, ágyon fekvés, a mozgás az amit élveznek, hogy másznak, felállnak, leülnek, elindulnak, neked is inkább ebben kéne őt segítened és a játékokat eköré építeni

2011. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszönöm a válaszokat. Talán félreérthetően irtam,én nem elvárom tőe csak nem értem...:-( Napi 2x megyünk sétálni,játszótérre is,tehát sokféle móon próbálom,hogy jól érezze magát. Engem nem az zavar,nem néz képeskönyvet,hanem hogy azt látom minden ismerős anyukán,hogy tanitgatja a gyerekét és utánna látszik is a babán,hogy foglalkoznak vele. A házban ahol lakunk tele van a kisfiammal egyidős babákkal és kisebbek is.És fáj,hogy itt csak az én babám nyügös-félős. Boldognak szeretném őt végre látni!! És nem tudom,hogy mit tegyek ha semmi se jó neki...Nem szeret sétálni,mindig nyög a babakocsiban.Ez kb. 1hónapja erősödött igy fel nála,azóta mióta egész csak togyog kézenfogva.Lehet,hogy azért nyög ennyit mert járni akar,de még nem tud? Viszont igen,nagyon aggaszt,hogy nem tudja a nyögésen kivül máshogy kifejezni magát:-(( A gyerekorvosok nem mondtak rá semmit csak,hogy koraszülött volt és hogy majd kinővi. De ez akkor sem jó igy hiszen mi 15hónapja adunk szeretet,játékot,bizonságot a mindent és cserébe csak a nyögés semmi más:-((

2011. jún. 15. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A megkésett mozgásfejlődés az esetek 90%-ában megkésett értelmi fejlődéssel jár.

Az én kislányom hypotón volt, szintén dévényes kezelte. Neurológushoz járunk vele régóta, aki piszchológushoz küldött minket. Mikor 1 éves volt megállapította, hogy kb. 4 hónappal van lemaradva az értelmi fejlődése, ami ebben a korban még nagyon látszott.

Korai fejlesztőbe küldött tovább, ahol heti egyszer 1 órát töltöttünk. Ezalatt egy gyógypedagógus játszott vele és felmérte hogy halad, nekünk pedig ötleteket adott az otthoni fejlesztéshez, játékhoz (16 hónapos volt, mikor kezdtük).

Nekünk ezek a feladatok segítettek közelebb kerülni a gyermekünkhöz, hogy tudjunk kommunikálni vele szavak nélkül is és megértsük mit akar.

Mellette TSMT tornát csináltunk itthon, ami hetente 4-5-ször 20 perc, de nagyon látványos eredményt értünk el vele.

Most van egy 22 hónapos kislányunk, aki nagyon kiegyensúlyozott, mindent megért és majdnem mindent megcsinál amit kérünk tőle :)

Szépen lassan utolérte a társait. Szerintem mindenképpen menjetek el egy korai fejlesztőbe felmérésre, mert utána nektek is és neki is jobb lesz. Mi a Budai korai fejlesztőbe járunk.

Bocs, ha hosszú voltam.

2011. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 15 hónapos, mostanában sokszor nyűgösebb, erőszakosabb. Ő is sokszor nyög, ilyenkor valamire fel akarja hívni a figyelmünket. Próbálom kérdezgetni, hogy mit szeretne, és mindig sikerül valahogy az értésemre adnia. Mostanában nem marad meg ő sem a babakocsiban és az etetőszékben sem, pedig régen sokáig elücsörgött bennük. Állandóan menne, mint akit felhúztak. Most kezd ő is félénkebb és bizalmatlanabb lenni, pedig eddig nagyon barátságos volt mindenkihez. Szerintem ne hasonlítgasd más gyerekhez a kicsi fiadat, ő ilyen, még rengeteget fog változni. Éreztesd vele, hogy mindig mellette vagy, és nincs mitől félnie, de továbbra is vidd sokat emberek közé!
2011. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, csak egy hasonló cipőben járó anyuka, tehát ennek függvényében kezeld a válaszom. Szeretnék segíteni Neked, mert a fiam hasonló problémái miatt teljesen átérzem a helyzetedet, megértem az aggodalmad. Az én fiam is hipotón ezért őt is neurológus kezeli, illetve dévényes tornász. Mióta megtudtam , hogy mi a helyzet én is árgus szemekkel figyeltem, szinte meg sem tudtam élni a mindennapok csodáit, mert annyira elöntött az aggodalom. A fiam nagyon lemaradt a mozgásfejlődésben, ennek következtében az értelmi fejlődésben is, de a dévény módszer aztán sokat segített. A fiam is nagyon félős volt, keveset mosolygott, kacagni sose hallottam, nem nézett rám, folyamatosan boldogtalannak véltem én is. Ráadásul rettegtem, hogy értelmi károsodása lesz. Nálunk is a pszichológus adott segítséget, talán nektek is egy gyerekpszichológust kellene felkeresni. Nem gondolom, hogy komoly baj lenne, az én fiam is csuda dolgokat produkált, meg sok mindent esze ágába se volt csinálni, de azt hiszem a pszichológus tudna segíteni. Vagy a gyerekorvosotok beküldhet a neurológiára is, az ottani vizsgálattól sem kell félni, mert csak kérdezgetnek téged, meg megnézik a fiad viselkedését. Illetve ha úgy érzed, hogy segítene ,ha ismernéd a mi történetünk, vagy ha váltanál velem pár szót, akkor írj privit. Szívesen mondok még néhány dolgot, vagy válaszolok ha valami még felmerült benned, de nem szeretnélek untatni. Ha gondolod írj
2011. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönöm a válaszaitokat!

Közben beszéltem a kisfiam gyerekorvosával aki a Péterfi Koraszülött osztályon dolgozik,azt mondta,hogy tökéletesen elégedett a kisfiammal:_)) Azt mondta,hogy amint a fiam rájön,hogy máshogy is lehetkommunikálni abbafogja hagyni a nyögést. És tegnap megtette az első lépéseit!! Ezenel megisfodtam,hogy soha többé nem hasonlitok más babához. És mi is elkezdtük a Tsmt-t is a dévényi mellé,jó kis otthoni feladatok!! Mégegyszer nagyon köszönöm!

2011. jún. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!