Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos babátoknak mit...

Nittababy kérdése:

Három hónapos babátoknak mit adtok már tápszeren kívül és hogyan?

Figyelt kérdés

szeretném elkezdeni de nem tudom mivel kezdjem és hogyan és nem e túl korai!!!kérlek segítsetek

!!!


2011. jún. 16. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
de, túl korai, még nem érett a bélrendszere, várj egy hónapot!
2011. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
túl korai még, a csak tápszeres baba bélrendszere is éretlen még a többi kajához, 4 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást gyümölccsel, krumplival
2011. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Legalább négy hónapos koráig várj, mert még picike a babád, ilyenkor a legjobb neki anyatej híján a tápszer. nem kell elkapkodni semmit!

Utána pedig majd kezdheted az alma levével (lereszeled, kinyomkodod a levét először, később majd adhatod neki a pürét is), őszibarackkal (én bébiételben adtam, mert nem volt szezonja). Amit még lehet adni 6 hó előtt az a krumpli, sárgarépa, sütőtök (ezek főzve, összetörve, turmixolva).

De tényleg ne kapkodd el!

2011. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

pontosan 3 hósan korai még. habár én adtam neki nyalintásnyi almalevet, vga yaz én almámat nyalhatta meg.

de konkrétan 4 hót betöltötte mikor az elsö almáját kapta. és kb 6 hós volt mire kiváltottuk az ebédet.

2011. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az enyéim is tápszert kaptak, de csak 5 hónapos korukban kezdtem a hozzátáplálást.
2011. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Az enyém is 3 hónapos,székrekedés miatt orvosi és védőnői támogatással(sajnos magyarázkodnom kell egyes anyukák miatt,akik szeretnek mások felett pálcát törni,nem ismerve az adott szituációt)napi 3-4 kanál őszibarack pépet kap a kisfiam,délelőttönként és délutánonként tápszer előtt.A 7 évesemmel ugyan ez volt a gond,még él és nem allergiás semmire.Ha nem muszáj akkor inkább várd meg a 4.hónapot,de én azt mondom,minden édesanya érzi ez,mit mikor ad/adhat neki. :)
2011. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat hétfön fog a kislányom két héttel túl menni a három hónapon de akkor várok 4 hós koráig!!!!!!!!
2011. jún. 16. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
En is csatlakozom az utolso valaszolohoz, nekunk is orvosi tanacsra kezdodott a hozzataplalas 3 honaposan. Eloszor alma, majd krumpli, sargarepa, babarizs, majd 4 honaposan a tobbi. Ahogy elkezdtuk a hozzataplalast, elmult a hasfajas, sokkal nyugodtabb es vigyorgosabb lett a kisfiam. Most 5 honapos, es makk egeszseges, soha nem volt semmi baja. (teszem hozza annak idejen az a 4 honap 3 volt, es ez nem is volt olyan reg mert emlekszem amikor a hugom szuletett akkor 3 honapos kortol mondtak a hozzataplalast...) Es, semmi allergiaja nincs, o is egeszseges gyerek...
2011. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En neha adtam a kisfiamnak par kanal reszelt almat 3 honaposan, de igazan meg 4 honaposan sem adtam neki teljes etkezesre elegendot. Csak nyalakodni. Szerinem 2-3 hetet varhatsz meg. Jo etvagyat a babanak!
2011. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bogyo110 ***** válasza:
mi is 3.5 hónapossan keztük a hozzátápéálást most elmulott 4.5 hónapos már csak reggel és este eszik tápszert napközben peddig pépeket gyümit fözeléket semmi baja nincs fejlődik rendessen !Sőt tegnap már baba piskótával kevertem a banánt nagyon tetszet neki peddig ezzel is várni kellet volna a 6.-ikhónapig Minden baba-mama mást követ szerintem is mindenkinek szive joga eldönteni mikor és hogyan eteti a gyermekét !Én nagyon sok jót köszönhetek az itteni anyukáknak de a hozzátáplálos kérdéseknél kaptam ám az ivet hogy milyen anya vagyok!
2011. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!