Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivagyok ettől a cumitól...

Kivagyok ettől a cumitól éjszaka. mit csináljak?

Figyelt kérdés
kisfiam most lesz egy éves és még mindig sokszor kelünk amiatt,mert az a fránya cumi kiesik a szájából!!!persze esze ágában sincs keresni.én kelek fel és keresem a sok plüss játék között(mert velük alszik)hogy kellene erre megtanítani?segítsetek,mert már nagyon végigaludnám az éjszakát :)enni már régóta nem kel fel éjjel.mit tegyek?
2011. jún. 17. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk oda van készítve 1-2 tartalékcumi a kisszekrényre. Igaz, nem a lányom veszi el, én kelek hozzá, de rögtön vissza is tudok aludni. Ha véletlenül elfelejtek odakészíteni másikat, akkor a hosszú keresgélés alatt ő, és én is nagyon felébredünk, nehéz visszaaludni mindkettőnknek. Mi már kb 10-15 cumit vettünk ( kaptunk), de most is csak max 4 van meg. A többi valahol a lakásban van eldugva. Pont ma gondolkoztam azon, hogy lehet, majd egyszer 5 év múlva találok egyet-egyet valahol, mert olyan lehetetlen helyekre pakolja a lányom. Volt már téli bakancsban, az is lehet, hogy úgy pakoltam el a téli cipőket, hogy van valamelyikben cumi:)

Visszatérve az eredeti kérdésre, lányom 15 hónapos és csak akkor találja meg alvás közben a cumiját, ha közvetlenül mellette van valahol. Csukott szemmel kaszál a kezével. Ha beleakad, akkor meg van, ha nem, akkor nyöszög.:(

2011. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam is úgy aludt el, hogy egy cumi volt a kezében, egy a szájában. Aztán éjjel, ha kiesett az egyik, kéznél volt a másik. Vettünk világítós cumit is, nekünk nagyon bejött, könnyen megtalálta. Egyszerre nálunk is 3 volt az ágyban. Aztán szerencsére ő maga dobta el, azóta nem is kell neki...
2011. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én nem vagyok cumiellenes, de szerintem legfőbb ideje leszoktatni erről, akár a cumiról is. Én elalvás után eleve kivettem a szájából és egyszer sem keltem fel éjszaka, hogy visszaadjam neki, mert nem hagytam a szájában, hogy azt szopja. Elalváskor oké, de alvás közben? És cumizott két éves koráig egyébként, de nincs baja sem a beszédével, sem a fogaival.
2011. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 cumink van....azaz van összesen kb 10 de egyiket sem szereti még ha csak pici különbség is van köztük. Pedig próbáltam úgy hogy a "jókat" eldugtam de egyszerűen nem kell neki egyik sem....de ez van. Éjszaka ha kiesik a szájából vagy épp véletlenül kirántsa akkor szerencsére gyorsan megtalálom mert csak mellette vagy alatta van....egyébként saját magának nem "keresi" meg így még én is felkellek éjszaka 4X-5X de már ő sem eszik éjszaka. Bár ő sosem volt jó alvó, pláne hogy most jön a harmadik foga. 11 hós kisfiú anyukája
2011. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 és fél éves,és még mindig nekem szól,ha nem találja a cumiját éjjel.Kb.1 héten 3-4 éjjel van ilyen(egyszer egy éjjel).Szerintem nincs ezzel semmi gond.Keresi ő csak nem találja,és hát kinek szólna,ha nem neked?
2011. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Talán a világítós cumi! DM-ben lehet kapni!
2011. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia! Másfél éves a fiam, és Ő is csak alváshoz cumizik. Nekünk a kiságyban konkrétan 6!!! db cumi van, 3 a fejénél, 3 a lábánál, mert reggelre az esetek többségében megfordul:D 8 hónapos kora óta megtalálja így magának a cumit éjjel. Este mikor beteszem Őt az ágyába, már nyúl is a feje fölé egy cumiért, azt be a szájába, egyet a kezébe vesz, a másik kezével meg nyúl a sarokba, ott a szundikendője, és már alszik is. Hónapok óta így nem keltünk azért éjjel, hogy cumit kelljen keresni, nekünk ez bejött:D
2011. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!