Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai tápszer adás, hogyan?

Éjszakai tápszer adás, hogyan?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el neki tápszert adni 6 és fél hónaposan mert a tejem elapadt sajnos.Nagy gondban vagyok ezzel a kaja készítéssel.A baj az, hogy amire elkészítem arra mindig totál felébred a kisfiam és elkezd sírni és nagyon nehéz visszaaltatni evés után.Segítsetek, hogy csináljam ha elölre megcsinálom meddig áll el?Általában éjfél körül szokott ébredni és olyan 3-4 között.Tudtok nekem segíteni.Előre is köszönöm mindenkinek.
2011. jún. 17. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia


Leirom en hogyan csinaltam es Te eldontod tetszike :)

Este forraltam vizet amit bele ontottem termoszba (erre vettem kulon egy termoszt tommee tippee markajut, de szerintem tok mindegy milyen).

Egy tapszer adagoloba (vagy barmilyen kis muanyag edenybe aminek zarhato a teteje) kimertem elore tapszer (annyi adagot, amennyit varhatoan megeszik 1 ejszaka).Amikor ebredezett a lanyom, csak kiontottem a langyos vizet a cumisuvegbe es hozza ontottem a mar elore kikeszitett tapszert.

Ontottem felforralt es lehutott vizet cumisuvegbe, igy ha tul meleg maradt a termoszban a viz azt hozza ontottem.

2011. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%
Inkább szoktasd le az éjszakai evésről. Ha este eleget eszik,akkor ki kell bírnia reggelig. Legfeljebb teát adj neki. Pár nap után megszokja,hogy nem eszik éjszaka.
2011. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan csinálom csak azzal a különbséggel, hogy a babavizet felmelegítem mikróban és az elölre kimért tápszerrel gyors összerázom.Nem sok idő tudom de az eddig anyatejhez hozzászokott babám nem igen tolerálja nekem azt a pár percet sem.Azt hallottam, hogy ételmelegítőben 2 órát eláll ez így igaz?
2011. jún. 17. 22:00
 4/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy eszik éjjel mert csak akkor hajlandó tápszert enni aztán egész nap nem lehet vele megitatni.Szóval marad az éjszakázás.
2011. jún. 17. 22:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

na, itt egy harmadik variáció :)


nyugodtan csináld meg előre a tápszert, és tedd a hűtőbe. Utána már csak fel kell melegíteni. Elvileg 24 óráig fogyasztható, semmi baja nem lesz. Tény, hogy legjobb frissen, de ha lefekvés előtt megcsinálod, és pár órát áll a hűtőben, az is bőven jó.

Nekem ikreim vannak, és sokáig mindig frissen csináltam a tápszert, hát kész is voltam teljesen, mert időigényes és amúgy sem unatkoztam. Utána mindig megcsináltam egy fél napi adagot mindkettőnek, aztán be a hűtőbe. Min. napi 1 órát spóroltam vele, és a babák sem ordítottak sokáig, mert ha eljött az idő, csak melegíteni kellett.

2011. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi is pont úgy csináljuk,mint az első.Nekünk ez bevált.

Amíg igényli éjszaka is a tápszert,addig ne szoktasd le róla.

2011. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, melegen soha ne akarj tápszert tartani, azonnal szaporodni kezdenek benne a bacik! Szobahőmérsékleten rövid ideig tarthatod, de inkább tedd hűtőbe
2011. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jaj most megmentetettek csajok!Ezentúl így fogom csinálni!Hálás köszönet!
2011. jún. 17. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:

melegben tenyleg nem jo elore elkesziteni, csak ha hutobe teszed

en nagyon mikro ellenes vagyok, igy nekunk ez a modszer nem mukodne :)

de ezzel nem azt akarom mondani, hogy ugy nem jo, csak en nem szeretem a mikrot.

2011. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a lányom este meghagy egy nagy adag tápszert én is hűtőbe teszem és odaadom neki reggel. szóval nyugodtan teheted te is hűtőbe, bár az is igaz mire az felmelegszik, tart annyi időbe mintha termoszban tárolt vizet kevered össze.
2011. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!