Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit gondolnak a...

Szerintetek mit gondolnak a babák, ha tükörbe mutatjuk őket? Tudhatják, hogy saját maguk?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

amikor kialakul az "én" tudat akkor már sejtik.


amúgy úgy lehet rájönni hogy tudja e hogy ő az, ha odaállítod a tükör elé, ráteszel egy kis pötty tejszínhabot az orra hegyére (ezt nekünk tanították pszichológiából gyakorlaton a főiskolán) és ha letörli úgy hogy közben magát nézi a tükörben akkor tudja hogy ő az, ha nem akkor nem.

ha a tükröt kezdi el fogdosni és ott akarja megfogni akkor nem tudja.


remélem érted mit akarok írni...

2011. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,ez tök jó!Majd kipróbálom ha nagyobb lesz!Most 4hónapos!
2011. jún. 18. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Jaj meg varj kicsit ezzel :)

Az en fiam tegnap volt 8 honapos,ha a tukor ele allunk,akkor integet a "babanak"a tukorben,es szereti nezegetni magat,de szerintem meg nem tudja,hogy o az.Ide-oda kapkodja a tekintetet,furcsa neki,hogy anyabol kettot is lat :)

Viszont a tejszinhabos trukkot en is kiprobalom...

2011. jún. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt már én is meg akartam kérdezni, jó kérdés!:)) Nekem is 8 hónapos a picurkám, és persze, imádja a tükröt.Mindig vigyorog saját magára, olyan édes ilyenkor!Szoktam közelíteni-távolítani a tükörhöz, és már táncoltattam is előtte.Én sem vagyok benne biztos, hogy a mosolya saját magának, és nem a másik babának szól.Ő is mindig meg akarja érinteni a tükörképét.De ezt a tejszínhabos trükköt én is kipróbálom:))
2011. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10:40-es vagyok.Bocs az off-ért!Kedves első!Igaz az, hogy az öntudatuk csak 3 éves korban alakul ki? Ezért van az, hogy nem emlékszünk a baba korunkra? És egyáltalán hogy kell ezt elképzelni? 3 éves korukig azt se tudják, hogy ők vannak a világon, aztán egyszer csak megvilágosodnak? Jé, én vagyok!!

Bocs, hogy itt kérdezem meg, de már olyan régóta foglalkoztat, és a válaszod elgondolkodtatott.

2011. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En ugy tudom majd ugy egy eves kora korul kezdi sejteni, hogy tukorkepet lat, es csak masfel fele tudja majd biztosan, hogy magat latja. (Persze ez gyermekfuggo is)

11.05-nek: Nem hirtelen alakul ki az en-tudat, hanem folyamatos fejlodes eredmenye, es 3 evnel azert elobb. Tenyleg azt mondjak, amig nem tud kepekben gondolkodni, nincsenek emlekei sem, de ez is azert korabban tortenik, ket eves korbol mar sokaknek vannak emlekei. En igy olvastam:-) Amugy akit erdekelnek ezek a dolgok, ajanlom Ranschburg Jeno Szulok konyve-t.

2011. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi!!!
2011. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

eleinte az én lányom is csak mosolygott a másik babára, és megpróbált a tükör mögé nézni.

most, 11 hónaposan szerintem már tudja, hogy magát látja, úgy bohóckodik előtte.

2011. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!