Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessen be az étrendjé...

Hogyan vezessen be az étrendjébe a tehéntejet, a mézet? Hogyan higítsam, ha kell? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi lennék, hogy pl. a tehéntejnél mekkora legyen a zsírtartalma, melyik ehhez a legmegfelelőbb márka, ha ez is fontos esetleg... Stb., és mik azok a további ételek, amiket 1 éves kor után már nyugodt szívvel adhatok neki. Köszi mindenkinek!
2011. jún. 18. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem válaszolok, de csak azért mert ezek engem is érdekelnek, plusz még az, hogy tojásfehérjét mikor, milyen módon lehet adni. Köszi :)
2011. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1éve kor után már szinte mindent ehet amit ti,persze kevesebb fűszerezéssel. A tejnél nem tudom mennyire fontos a márka,én annyira nem figyelem. Vagy házi,vagy 3,5%os bolti tejet adok a lányomnak. Nekem azt mondták hogy minél zsírosabb tejet adjak. A mézet fokozatosan,először csak nyalasd meg vele. Ha nincs reakció utána teheted kenyérre,túróba,sütibe,vagy gyümölcsre is. Mindegy épp amit adsz neki.
2011. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

mézet ne vezesd be az étrendjébe. 1 éves kor után lehet adni, pl. megfázás, torokgyulladás esetén és csak kis mennyiséget.

(egy éves kor előtt azért nem szabad adni mert a spórák tüdőgyulladást okozhatnak)


dobozos tejet nem kell higítani vízzel, ha eddig tápszert evett akkor csinálj kevesebb tápszert és pótold ki tejjel. szépen fokozatosan emeld majd a tej adagot.


apró magvas gyümölcsöket kóstoltathatod, ha nem okoz problémát, bevezetheted

2011. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én nem hígítom a tejet vízzel,de persze forralom mindkettőt. A doki mondta hogy így csináljam,és hogy mézet is adhatok.
2011. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi bolti 2,8-as tehéntejet iszunk, a 1,5 évessel együtt, soha nem hígítottam. 10hónaposan kezdett el savanyított tejterméket kapni, miután attól nem lett baja, 12 hónaposan elkezdett szép fokozatosan tejet inni. Direkt nem adtam kakaót és tejitalokat, azt szerettem volna, ha a natúr tejet szereti meg. hál istennek így is történt.
2011. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: és ne is forraltam. a boltit nem kell.
2011. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
így van, nem kell forralni a pasztőrözött tejet
2011. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs,de ez érdekes nekem épp azt mondta a doki hogy forraljam a boltit is!

Na ezen mennyen el a kedves anyuka!

2011. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A dobozos tej uht vagyis hőkezelt már nem kell forralni.
2011. jún. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!