Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez komoly? Szoptatás "nyilváno...

Ez komoly? Szoptatás "nyilvános helyen" körüli vita?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű, ha éhes a baba, meg kell etetni?

Én spec. nem tudok fejve vinni magammal, mert mindig annyi van, amennyi szükséges, nem tudom pl. délben lefejni a délutáni adagot. És nem is szeretném cumisüvegből adni neki, tej csak a ciciből van...dolgozni kell érte.


Nyilván nem ülök ki az utca közepére, és mutogatom a ciciket, hanem diszkréten megetetem, de miért van ezen bárki is kiakadva? Azt meg nem lehet, hogy hónapokon át kb. 4 fal között élj emiatt.

Ahol van baba-mama szoba, nyilván bemegyünk oda, ahol nincs, ott meg elég szégyen, hogy nincs.

De nehogy már egy játszótéren pl. ne lehessen szoptatni, pl. pelussal letakarva, diszkréten, nem?!


A tegnapi Aktív riport kapcsán háborodtam fel kicsit, nem értem, aki szerint ez bűn, miért az...


Ha éhes, ennie kell, és mindennél előrébb való, hogy ne kínlódjon a kisbabám.


2011. jún. 11. 17:35
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
58%
Viszont el kéne fogadni, hogy másnak meg nem a te gyereked a mindennél előbbre való. Mi ezen a probléma? Aki kimegy sétálni, a dolgait intézni, enni stb, az nem kiváncsi egy szoptós nő mellére se az evő gyerekre. Aki meg diszkréten csinálja azt nem veszik észre, szóval nem azzal van a baj.
2011. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
62%
Nem azzal van a baj, aki diszkréten oldja meg, hanem azokkal, akik kipakolják ország-világ elé. Én a mai napig zavarban vagyok, mikor szoptató anyukát látok, mert szerintem ez nem tartozik másra, csak rájuk. pedig kicsit sem vagyok prűd. egyébként én azt vallom, hogy ne a gyerek igazodjon a szülőőhöz, hanem a szülő lehetőleg szervezze úgy a programot, hogy ne kelljen az utca közepén etetnie. Egy babaának is kijár ennyi, hiába nem tud szólni.
2011. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
79%
Nem láttam a riportot.Nem is érdekel. 4 gyerekes anyuka lévén már szoptattam nyílvános helyen(cumisüvegem nem volt,nem is akartam),de csak diszkréten félrevonulva. Volt hogy vonaton,buszon,játszón,muszályból mert a gyereknek enni kell nekem pedig a dolgaimat intézni.Szomorú hogy eü. intézményekben sincs erre külön helység.
2011. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Értem én, de azért nem ugyanaz, hogy valaki kib..ssza a melleit mutogatni, vagy babát etet.

Ha éhes, nem sírhat hazáig, pláne, hogy a kicsi babák türelmi ideje kb. másfél perc.


Inkább az a szégyen, hogy pl. játszótéren nincs erre való hely.


Ahol van már főleg nagyobb gyerek is, nem lehet naphosszat a lakásban ülni, a nagyobbal menni kell ide-oda.

2011. jún. 11. 17:50
 5/58 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként meg sajnos nagyon kevés olyan hely van, ahol szükség esetén egy anya el tud vonulni a gyermekével...elég nagy szégyen. Főleg, mikor az anyának azt mondják, h keressen egy nyilvános wc-t, és ott szoptasson...undorító
2011. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
82%
engem Hajdúné háborított fel,aki maga is két gyerekes anya.állítólag szoptatott is.ő meg ki van akadva a nyilvános szoptatás miatt.az én fiam igény szerint szopott,így nem tudtam kiszámolni,hogy na most menjünk valahova,mert nem fog enni.más előtt soha nem szoptattam én sem,de volt,hogy vissza kellett rohanni az ordító gyerekkel a mélygarázsba a kocsiba,vagy gusztustalan wc-be bemenni egy sztk-ban,ahol nincs kialakított szoptató helyiség,csak ezer kis gyerekes nő.vagy az utcán kocsi hátsó ülésén szintén(van napellenző,így senki nem látta.szerintem aki diszkréten szoptat,nem zavar mást,nem tudom ezen miért kell fennakadni.nyilván a kisebbségen kívül senki nem rakja ki premier planba a mellét és úgy szoptat,hanem pelenka,kendő alatt.amíg nincsenek kialakítva erre igényes,tiszta helyek,addig máshogy nem lehet megoldani.az első válaszolónak tuti nincs gyereke,vagy nem szoptatott,ezért el sem tudja képzelni,hogy milyen,ha egy baba addig ordít az éhségtől,amíg nem kap cicit.én szaladtam már egy kilómétert a kocsihoz a hordozóban ordító gyerekkel,nem volt egyszerű
2011. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

Hát ja...szerintem is a rendszer undorító, nem a szoptató nő látványa, de akit zavar, ne nézzen arra.

Sajnos, hiába szeretné mindenki, maguk az anyucik is, nem lehet úgy élni, hogy 3 óránként mindig otthon legyél, nyáron meg végképp nem, ilyenkor gyakrabban kér folyadékot a baba.

Persze, diszkréten, félrevonulva, pelussal letakarva, amennyire lehet, és az anyukáknak sem kellemes nem nyugodt helyen szoptatni.

Csak sajnos egy anyatejes babócát nem lehet másra hagyni, hogy elmenj intézni a dolgaid, arról nem is beszélve, hogy a nagyobb gyerek miatt sokaknak menniük kell nem csak dolgok után, hanem programot csinálni a nagynak.

Pesti közlekedés mellett pedig elég kivitelezhetetlen, hogy érj haza, mire éhes/szomjas, pláne, hogy néha ez 1 óra, másfél óra után már bekövetkezik.

2011. jún. 11. 17:56
 8/58 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező azzal van a baj, ha valaki ezt nemdiszkréten csinálja.

Épeszű embernek nincs baja azzal, ha valaki az utcán szoptat, ha mindezt kulturált módon teszi.

Ez is tipikusan olyan kérdés,mikor a bolhából elefántot csinál, mindkét álláspont képviselője.

Amúgy elsővel egyetértek.

2011. jún. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
78%

Ha kiteszi egy nő a mellét a strandon, az utcán, a tévében, az újságban, egy reklámtáblán, az nem ciki, ha egy nő szoptat, az meg ciki... És még merik azt mondani, hogy ne erőltessék a nők rájuk a mellüket. Miért nem akkor hőbörögnek, amikor a csajoknak a s.egge-melle teljesen kivan a ruhából? Az normális? A minap meztelen nő vonul végig négykézláb a körúton, pórázon ráadásul, akkor senki sem hőbörgött?


Korcs világ ez, megfordultak az erkölcsi értékek. Ne is foglalkozz velük, kedves kérdező. Akinek nem tetszik, hogy a női mell szoptatásra való, az ne nézzen oda, majd csak akkor ha fogdossák, mert az "normális".

2011. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Aki diszkréten csinálja, észre sem veszed, hogy szoptat. Ügyes anyuka olyan felsőt vesz fel, visz kendőt, textilpelust...

Az viszont felháborító és szégyen, hogy kórházakban, flancos plázákban nem telik egy rohadt szobára, ahová a mama félrevonulhat szoptatni. "Sajnálatos" módon ügyeket intézni kell, bankba, okmányirodába, e.ü. intézménybe menni kell, és bizony sehol sem veszik előre azokat, akiknek kisbabájuk van, a várakozás pedig kiszámíthatatlan. Engem jobban zavarna, ha a szerencsétlen apróság üvölt az éhségtől, mint az, hogy leül valahová a mama és megeteti.

Egyébként a baba-mama szobákat már csak azért is népszerűsíteni kellene, hogy az anyukát védjük a bunkó és pofátlan emberek elől. pl. a nyíltan bambuló vén fütyik, akik alig várják, hogy lássanak egy kivillanó fiatal cicit.

2011. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!