Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek, hogyan kezelitek,...

Mit tesztek, hogyan kezelitek, ha a gyereketek (hány éves) nyilvános helyen kezd el hisztizni, üvölteni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

semmit,megfogom a kezét és jön velem.ha nagyon nem bir magával és semmi szép szó nem használ,akkor kap egyet a fenekére.3 éves fiu amugy.


Pl.hiszti h nem akar motorozni,ok,mondom akkor hozom,üvölt tovább h motorozni akar...és igy egyszer ezt,egyszer azt...ő se tudja mit akar.

2011. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
57%
én mikor kicsi voltam, ilyen 4 5 éves körüli, és elkezdtem hisztizni mondjuk egy áruházban amiért nem kaptam meg amit akartam, simán otthagytak a szüleim. nem is fordult elő többet...
2011. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Hű. Elevenre tapintottál.

Mindent bevetek.

Először is, próbálom megőrizni a maradék méltóságom, és sosem üvöltök vele -mint pl otthon, amikor már az őrület határán, vagy azon is túl járok.

1. számú praktika.

Vannak jelek, ami a hiszti közeledtét jelzik, ilyenkor megpróbálok figyelem-elterelni.

ha koppanok és nem jön össze a tervem, akkor emlékeztetem, a legutóbbi cirkusznál mit ígért. Nem lesz több üvöltözés, nyávogás, satöbbi.

Ha ez sem használ, akkor szólok, hogy a sarokban tojik a pók. Nem fogja meghallani a nagy ordítozástól.

Figyelmeztetem, hogy megsüketülök, és nem fogom meghallani, ha kér valamit.

Természetesen mindezt nem egyszerre zúdítom rá, hatásszünetet tartok, és időnként változtatok a szövegen, az mégsem járja, hogy betéve ismerje a forgatókönyvet.

Ha semmi nem használ, akkor ráhagyom, hadd ordítson, közben úgyis elmenekült mellőlünk mindenki.

2011. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Egy éves fiam pár hete hisztizik, utcán, közértben, stb. ha nem engedek meg valamit...rendszeresen amint meglátja a csokis állványt, elkezdene lepakolni róla (pakolós korszak, egyenként pakolja le a csokikat, szépen a földre egymás mellé...) én meg ha megfogom a kezét, elhúzom, elkezd sikítani (ő nem sír, ő sikít) és rúgkapálni.


Én is próbálok figyelemelterelni, de sajna nem mindig jön be mert annyira sikítozik meg rugdos, hogy nem is hallja meg hogy szólok neki. Ilyenkor felkapom, és próbálom nyugtatni, adni a kezébe valamit amivel elvan, mobiltok, kulcs, ilyesmi.

2011. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 3,5 éves a fiam. Nálunk a következő módszer elég jól bevált:

Hiszti esetén először szólunk hogy hagyja abba - ezzel figyelmeztetjük!

Tovább folytatja - természetesen :) - ekkor jön a bűvös első mondat: Amennyiben nem hagyod abba, akkor eltesszük a könyveidet! ez azt jelentii nálunk hogy egy napra az összes könyvet eltesszük a szobájából! mivel imádja a könyveket! - általában ekkor már abbahagyja :) - ha mégsem és esetleg tovább folytatja akkor jön a következő mondat: Amennyiben nem hagyod abba, akkor a Lego-id is ugrottak egy napra! - na ennél tovább sosem jutottunk! :) ajánlani tudom a módszert - mert nincs verés, nincs bünti sarok, meg szobafogság.... csak nagyon következetesen kell végig csinálni! és akkor már a mondatot is elég mondani :) nálunk elég ha ennyit mondok már hogy KÖNYVEK :)

2011. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarom elkiabálni de én úgy gondolom megtaláltam a módját annak hogyan kezeljem lányom esetleges hisztieit. 2 éves. ha boltba elkezd hisztizni úgy csinálok mint aki nem veszi észre. kb 2 perc és abbahagyja. Soha nem is tettem másképp, ez bevált nála. De nagyon ritka az ha ő hisztizik! Akkor valami más áll a háttérben, pl fáradság, éhség,stb.
2011. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszát és tanácsát!

A fiam 19 hónapos. Boldog, mosolygós, kiegyensúlyozott gyerek. De az utóbbi hetekben ha éppen nem megyünk be a játszótérre, vagy a boltban nem pakolhat amit akar, akkor aztán jön az üvöltés és toporzékolás.

Én eddig azt csináltam, hogy leguggolok mellé és szép halkan megkérem, hogy fejezze be, megfogom a kezét és elhúzom. Na az elhúzáskor újra kezdi. Megint leguggol, megkér, és elhúz. A harmadiknál már tényleg elviszem onnan. Ha itthon vagyunk, akkor valami cserét ajánlok neki illetve ha nagyon nem bírom akkor ott hagyom és jön utánam.

Szerencsére hosszú hiszti eddig nem volt. De minden praktikára nyitott vagyok (persze a normál keretek között). Mivel nem tudom, hogy még hova fog ez fajulni.

2011. aug. 27. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
ha ilyen kicsi, akkor hiába beszélsz neki, szerintem vagy hagyd figyelmen kívül vagy húzzatok el a helyszínről. Persze próbálkozhatsz figyelemeltereléssel, de az én gyerekem ilyenkor úgy ordít, hogy se lát se hall.
2011. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére bevált a nem figyelés és elég hamar megtanulta, hogy nem ér el semmit a hisztivel.

De olvastam valahol, hogy Gesztesi Károly úgy kezelte a hisztit, hogy ő is ugyanúgy elkezdett hisztizni a gyerek meg csak nézett, hogy mi van.:D Állítólag azóta nem próbálkozott. Lehet, hogy ez sem hatásos és pofa is kell hozzá, de azért humoros megoldás.:)

2011. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!


az én fiam is ugyanennyi idős!

ő is, ha valamit nem szabad (pl. boltban mindenfélét eldobálni meg lepakolászni, itthon a gáztűzhelyet piszkálni vagy ajtót csapkodni stb.), rögtön földhöz vágja magát, visítva-sikítva üvölt, teljes hangerővel, esetenként a fejét is beleveri a földbe, a falba, vagy abba, ami a keze ügyébe akad.

párszor már eljátszottam vele, amikor a tesco-ban jött rá az ötperc, hogy kértem, fejezze be, így nem viselkedünk. persze meg se hallotta, kézen fogtam, kiballagtunk a kocsiba, betettem a gyerekülésbe, én beültem előre és megvártam, míg kitombolta magát. először jó negyedórát-20 percet visított, rugdalta az előtte levő ülés hátulját stb., de mivel a gyerekülésben nem tud magában kárt tenni, nem foglalkoztam vele, rá se néztem. aztán lehiggadt, mutogatott, hümmögött (még nem beszél), hogy menjünk be. így is történt, szépen letöröltem az arcát, ivott pár kortyot, és bevásároltunk. még 2-3x volt ilyen, de akkor már csak pár percet visított, gondolom meleg is volt a kocsiban, azért:) tegnap is voltunk, a tejszeleteknél kezdett toporzékolni, szerette volna mindet bepakolni a kosárba, elég volt mondanom, hogy ha nem fejezed be, kimegyünk a kocsiba, mert így nem lehet viselkedni. felkéretőzött, felvettem, beültettem a bevásárló kocsiba és ennyi volt. hallani lehetett, mekkora kövek gördültek le rólam, én se szívesen üldögélek az üvöltő gyerekkel a kocsiban:)))

2011. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!