Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Áthelyeztétek a babakötvényt...

Áthelyeztétek a babakötvényt másik bankhoz? Ha igen, melyikhez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bankban dolgozom, de én hagytam a MÁK-nál az egészet, mert az fizeti a legnagyobb kamatot.
2011. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Át! OTP-hez havi 5000 ft-ot von a számlámról rá. Egész szép kis összeg lesz, mire hozzá férhet, és ez volt cél nem kell a semmivel elindulnia a nagybetűs életbe legalább nem tudja meg mint mi az apjával...
2011. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a mák-nál problémás a havi befizetés. Vagy ez csak városi legenda?
2011. jún. 19. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem problémás ott egyszerűen nem is tudsz ráfizetni, ha ilyet szeretnél és a babakötvényt a mák-nál akarod hagyni akkor valahol nyitni kellene egy számlát ahol lehetséges az utalás, mondjuk pl otp, de mivel ez így működik én is azért vittem át, mert nem tudom mennyi lehet az a kamat amiért nem viszik át többen de engem ez nem érdekelt majd ráfizetek amennyit én akarok, és az biztos.
2011. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vittem át. A MÁK fizeti a legtöbb kamatot egyértelmű, hiszen így logikus is. És lehet rá befizetni, ha azt a konstrukciót választod. És mivel a kincstár nem bank, nem gazdagszik meg más pénzén, így ott valóban nincsenek járulékos költségek. A bankoknál teljesen üzleti alapú a dolog, sima kamatot kapsz rá és van kezelési, számlavezetési, pénzfelvételi, utalási költség.

Mondjuk én eleve nem is szándékoztam rá befizetni, mivel ki van kötve hány évesen veheti fel és mire költheti. Ezért sem szimpatikus, hiszen a törvény ne szabályozza a saját pénzem mire költheti el a gyerek és a törvényen kivüli célokon kívül rengeteg értelmes cél van, amit ezzel az egyébként nevetségesen alacsony összeggel kezdeni tud. na életet mondjuk biztosan nem és lakást sem fog venni belőle, de még saját résznek is kevés lesz.

Így hagytam ott.

2011. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden le van írva feketén fehéren, és nem teljesen pontos az utolsó hozzá szólás szerintem.

2011. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unicredithez, az összes bank ajánlatát átnyálaztam és az a legjobb. OTP-hez nem szabad vinni, mert kamáznak, beleszámítják a kamatba azt is amit az állam ad hozzá.
2011. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!