Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babakötvényt hogyan tudtátok...

A babakötvényt hogyan tudtátok igénybe venni?

Figyelt kérdés

A baba születése után nyitottatok neki egy számlát vmilyen banknál és a MÁK oda utalt? Vagy hogyan működik ez most?

Ha nem nyitok számlát mi történik?


Köszönöm a válaszokat!!!


2011. ápr. 10. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A MÁK nyit neked egy számlát automatikusan, és majd kapsz róla egy értesítést, hogy ott van a pénz. Náluk be is lehet fizetni rá efelett még összeget, ha akarsz. A MÁK adja a legtöbb kamatot egyébként, nem igazán érdemes bankban nyitni start számlát, és átrakatni oda a mák-tól a lóvét. (bankos vagyok, én is hagytam a máknál)
2011. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a babakötvényt megnyitják a babának (állam) egy bizonyos összeggel.minden hónapban rakhatsz rá pénzt, és az állam is ad hozzá valami minimál kamatot ha jól tudom.

18évesen ő hozzáférhet és majd amire szeretné arra használja.

a mák a gyest és a családit vagy postán keresztül kézbe adja vagy számlára utalja.ennyiről lenne nagyjából szó

2011. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A MÁKtól kapsz egy igazolást, amin a babád adószáma szerepel.

Akinek a nevére érkezik a családi pótlék, az a szülő tudja megnyitni a számlát. Fontos, hogy a MÁKos igazolás 1 hónapnál nem régebbi kell hogy legyen.

Bemész egy bankba, a saját papírjaiddal, ill a babád lakcímkártyájával és születési anyakönyvi kivonatával és megnyitják a számlát


Bankos anyuka

2011. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

ha van vmi kérdésed ezzel kapcsolatban még, írj nyugodtan prviviben

2011. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!