Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezeket nem szokták elmondani...

Ezeket nem szokták elmondani az anyukáknak?

Figyelt kérdés

minden nap, sőt sokszor minden órában vannak olyan kérdések amiket nem értek!


pl: szabad ültetni ülni nem tudó babát?

szabad állítani állni nem tudó babát?

szabad a 2 hónapos csecsemőnek gyümölcsöt, tehéntejet... adni?

mikortól szabad kompba ültetni a babákat?

meddig hagyjam ordítani egy hetesemet?

és még sajnos sorolhatnám a butábbnál butább kérdéseket :(


nem mondják el a védőnők, gyerekorvosok, nagyszülők, ismerősök, stb hogy nem szabad? vagy hol akad meg az információ?


2011. jún. 20. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lehet h elmondjak, de jobb minel tobb velemenyt meghallgatni es inkabb tapasztalt anyukakra hallgatni!

ugyertem jo esetben felvilagositanak. mert pl nalunk nincs vedonoi szolgalat, sok gyerekorvos is csak kilometerekre, nagyobb varosban. ha viszont anyura vagy anyosomra hallgatok, kislanyom mar 4honaposan uldogel, ki tudja miket eszik, nem szoptatok, 5honaposan kompban nyomorkodik.

ezert inkabb megkerdezzuk olyanoktol akikhez eljut a helyes info.

2011. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem keszulnek fel a baba erkezesere, nem olvasnak utanna a dolgoknak, csak fel fullel halljak meg az infokat es nagyon sokan hajlamosak csak a negativ tanacsokat kiszurni es alkalmazni.
2011. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a védőnőn és a gyerekorvoson múlna, én nem tudnék semmit.

Ők csak azt mondják el nekem, amit én kifejezetten megkérdezek.

De logikus is: bemegy anyuka a védőnőhöz, a védőnőnek nem az lesz az első dolga, hogy anyuka, ugye nem ülteti fel a babáját, mikor még nem tud ülni? - hanem azt kérdezi, hogy anyuka, van kérdése?


Egyébként igazad van, tényleg sok helyen csak álldogál az információ.

2011. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért "örülök" az ilyen kérdéseknek, mert az illető legalább akkor innen megkaphatja a választ, ha a kisujjából nem szopta ki (amit hogyan is tehetne???), mert a védőnők azért nem minden esetben mondanak el mindent (sőt).

Úgyhogy legyenek inkább ilyen kérdések, válaszoljunk rá értelmesen, minthogy lehurrogjuk azt a szerencsétlent, aki mer kérdezni.

Nekem alapvetően anyukám és a sógornőm segített sokat, és sokat is olvastam. De sajnos nincs mindenkinek segítsége.

2011. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a "buta" kérdésekkel van gondom,hanem azzal,hogy amikor kiír egy ilyen kérdést előtte bead kb.1000 hasonló kérdést 1000000 válasszal!Ha azokat elolvasná,sokkal többet tanulna,mintha csak az Ő kiírt kérdésére kapott 5-10 választ olvassa el. Én nagyon sokszor teszek fel kérdést,se ritkán jutok el a kérdés teljes kiírásához,mert közben megtalálom előző kérdésekben a választ!Az a gyanúm,hogy lusta elolvasni a többi hasonló kérdést-választ,megelégszik azzal a pár válasszal amit neki írnak,elkönyveli,készpénznek veszi és kész a problémájára a megoldás.
2011. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján, hogy nem mondják el, de ha valakinek annyi esze van, hogy egy komoly kérdésben (pl. a gyerek fejlődésére vonatkozólag) itt kér tanácsot, ahol vak vezet világtalant, az meg is érdemli! Szakkönyvekből vagy hiteles internetes forrásokból kell utánanézni a dolgoknak, és nem lehet megbízni arctalan emberekben (akik talán hülyeséget mondanak), akikről semmit nem tudunk.
2011. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"és még sajnos sorolhatnám a butábbnál butább kérdéseket"


Az én véleményem az kedves Kérdező, hogy amíg valaki KÉRDEZ, addig nincs buta kérdés, mert inkább kérdezzen meg valamit 15ször, mint, hogy egyszer csináljon butaságot. Arról nem is beszélve, hogy egy első babás anyuka annyi jótanácsot kap, hogy elveszik a sűrűben. Majd a második babánál már nem teszi fel ezeket a kérdéseket, a harmadiknál meg már ő adja a tanácsokat.


Védőnők, gyerekorvosok, nagyszülők, ismerősök.... Veled még egyszer sem fordult elő, hogy végig futottad az említett kört és mégis bizonytalan maradtál?


Első babás anyuka

2011. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem sincs buta kérdés, kérdés van amire válaszolni lehet, ha valaki akar

egyébként az infó áramlással kapcsolatban csak egy kis megjegyzés... első babás vagyok, anyós, anyám, védőnő szerint is adhattam 4-5 hónaposomnak banánt, mert jó az, had egye...adtam is, tök pöttyös lett tőle, azóta is próbáltuk (hónapokkal később), még mindig pöttyös... na erről csak annyit, hogy valaki szólhatott volna, hogy a banán némileg allergén, de minek is jártam volna utána, ha a hiteles forrásaim szerint lehet.. no komment


Szóval a hiteles forrás se mindig hiteles. meg amúgy az a tapasztalatom, hogy az egyik védőnő ezt mondja,a másik meg azt.

2011. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat...

Saját tapasztalatot tudok írni.

1. babásként nagyon kezdő voltam... de még a kezdőnél is kezdőbb, a védőnőm sok mindent nem mondott, inkább egy kisgyermekes barátnőm tanácsolt párat, pl azt, hogy ne olvassak semmit, ne hallgassak senkire, csak az ösztöneimre... fogalmam nem volt ez mit jelent.


Amit a védőnő mondott, hogy a pici 3 óránként szopizzon, váltott mellből. Teszem azt 12-kor jobb mell, 15-kor bal és csak 18-kor szopizhat újra a jobból, mert 6 óra kell a feltöltődéshez a mellnek. Amikor a babám visított, mert nem volt elég neki, amit a bal mellből kiszopizott, én keservesen próbáltam elhallgattatni, nem tettem át a jobb mellemre, mert a védőnő azt mondta nem lehet. Fogalmam nem volt mit tegyek, felhívtam a védőnőt, aki nem volt bent, asszisztens azt mondta mi a fenére várok, tegyem rá a jobb mellemre... ha éhes, egyen. Rátettem. Következő szopizásra a bal még nem töltött fel, a jobb félig volt, nem lakott jól, visított. Védőnő benyögte: tápszer. Ekkor volt 2,5 hetes a babám. :(((


Ez csak 1 példa, de nekem soha 1 jó tanácsot nem adott még védőnő vagy gyerekorvos. Ma már tudom mit csinálnék másképp.

2 éves fiúcska anyuja

2011. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és annyit még, hogy a gyerekorvos a 2. látogatáskor meglátta, hogy szoptatás után az ölembe "ültettem" a kisfiamat. Csúnyán nézett és közölte, hogy nem ültetjük a babát... de olyan flegmán, hogy a fotelba süllyedtem.

Lehet az én szégyenem, de én ezt nem tudtam.

Valószínűleg tájékozatlan voltam, nem olvasgattam fórumokat, újságokat... nem jártam baba-mama tanfolyamra, szülésfelkészítőre... sehova.

2011. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!