Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen módszer, eszköz vált...

Milyen módszer, eszköz vált be azoknak az anyukáknak, akik nem akarták kézbe szoktatni túlságosan a babájukat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az Adamo hintára, bölcsőre stb.

Azért kérdezem, mert a 2 éves kisfiam mellé 1 hónapon belül megszületik a kistesó. A féltékenység miatt nem nagyon szeretném kézbe szokatni Őt, kisfiamból kiindulva, akkor kb. 1 éves koráig nem lehet leszoktatni, hogy állandóan kézben legyen. Ne értsetek félre, nagyon jó volt, hogy mindig testözelben voltunk a kisfiammal, de most tényleg a nagyobb gyermekem védelmében kevésbé szeretném, hogy kézben "levős" baba legyen.

Tippeket írjatok légyszi, mi vált be nálatok!!

Köszönöm!


2011. aug. 31. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerekfüggő.

Első babám nem szeretett soha ölben lenni.

Második sem kb 7 hós koráig. Azóta viszont állandóan rajtam lóg, ha akarom, ha nem.

2011. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a pici az autós gyerekülésben volt rengeteget az elején. Részben, mert a hasfájóssága ebben a pozícióban enyhült, másrészt mert imádta, ha abban ringatjuk, 4 hónapos korára megtanulta saját magát a lábával hajtani (és elaltatni is :o)

("Senki nincs ki elringasson ringasd el magad!" :o))

De nem volt háttérben emiatt. Szoba közepén volt legtöbbször, nagy lányom (23 hónap korkülönbség) sokat játszott vele így.

Ahogy kicsit nagyobb lett, a járókát is rengeteget használtuk. Igyekeztem akkor kényeztetni a picit, amikor a nagy aludt. (Délutánonként és este erre kiváló, hiszen a nagy már alszik olyankor)

2011. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

TUdom, hogy ebből parázs vita szokott lenni, de ha a babábak nincs semmi baja (nem éhes, tiszta a pelus, nem beteg), akkor a sírás sok esetben csak hiszti. Ha hiszti van, nem veszem/vettem fel őket. Egy idő után abbahagyja a sírást. De egyébként a bébihinta (nekünk nincs de sok jót hallottam róla) is megteszi.

Nekem ikreim vannak. Meg sem tehetem, hogy tutujgatom őket, mert kettőt egyszerre nem lehet. Ha ezt csináltam volna és rászoktatom őket a babusgatásra, akkor már ki is ugorhattam volna az ablakon.

9 hónaposak elmúltak és csak akkor sírnak, ha tényleg probléma van, illetve ha fáradtak. Nem is ölbébik, szeretnek a földön játszani! És kiegyensúlyozott, mosolygós babák. Ha az utcán megyünk, mindenki dycséri őket, mert mindenkire mosolyognak, barátkoznak!

2011. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

14:26 vagyok.

Az elején sokszor betettem őket a hordozóba és ott abbahagyták a sírást. Tetszett nekik, hogy látnak, ahogy ügyködöm a konyhába, szobába, adtam a kezükbe valamit és fél órákat is elvoltak, sokszor el is aludtak ott.

2011. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
érdekes, hogy ez gyerek és anyafüggő. Egyik gyermekem sem "ölben függő". Első babámnak rengeteget énekeltem és közben néztem. Valahogy nem is akartam annyira babusgatni, csak csodáltam a természet csodáját. Azt hittem ilyen lesz a második is. De érdekes, hogy neki alig énekeltem (pár hónap után tűnt fel csak). Hanem őt rengeteget simogattam (ki én sem vettem, nehogy rászokjon). Őt nagyon sokat dögönyöztem. Tehát vele a testi kapcsolat volt erősebb. DE ez úgy ösztönösen. Ami még lényeg, hogy nálam amint emelgették a fejüket ki a pokróc és le a földre. Télen tapi volt alattuk úgy a pokróc, nyáron elég volt a pokróc. Így főzés és egyéb teendőim közben is tudtam rájuk figyelni és ők sem unatkoztak hisz rengeteg látnivaló tárult eléjük.
2011. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Akkor lehet a hordozó is meg fogja tenni, bár altatni nem nagyon szeretném benne. Mondjuk a kisfiamat is önálló alvásra szoktattam a kiságyba, de nem újszülött korban. Ezért gondoltam az adamo hintára, azt már újszülött korban lehet használni.

Várok még tapasztalatokat, az eddigieket köszönöm!!!

2011. aug. 31. 14:35
 7/14 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy igen a hordozót mi is használtuk azért. Viszont nem értem mire gondolsz az altatás kiságyban résznél, hogy nem újszülött korban. Pont akkor nem kell őket altatni, alszanak maguktól, ha ki van elégítve minden igényük. És jobb is hisz ehhez szoknak hozzá. Nekem mindig csodálták, hogy evés, büfi, tisztába rakás. Leraktam a kiságyba, beszéltem hozzá egy keveset és eljöttem. "már alszik is? ennyi volt az altatás? nem is sír?" jöttek a kérdések. Igen ennyi volt (jó vannak gyerekek akiknél nem lehet megtenni, de a többségnél ha első perctől ezt alkalmazza valaki meglehet). Volt, hogy még percekig gügyörészett és úgy aludt el.
2011. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy vannak újszülöttek, akiket ha evés, büfi után beraksz a kiságyba, sírnak. Kisfiam ilyen volt úgy 3 hónapos koráig, valószínű a hasfájásától. Olyankor a karunkra fektettük hassal lefelé, hogy a lába-keze lógjon, csak úgy nyugodott meg.

Ilyenekre gondolok...

2011. aug. 31. 14:45
 9/14 anonim ***** válasza:

A hasfájós sírós időszakban mi nagyon sokat babakocsiztunk vele. Kivittem, kb. 10 perc után aludt is, mint a bunda. Akkor mentem még vele 1-2 kört, hogy tuti biztos aludjon, aztán hazatoltam, és kint hagytam a teraszon.

Kézben soha nem ringattuk. Nem is szerette, és nem is akartuk. Az első kb. 2 hónapban volt annyi engedmény, hogy az esti tápszer után a férjem a térdére fektette, és megvárta, amíg elalszik. De aztán a kislányunk magától leszokott erről is. Csak akkor alszik el, ha letesszük az ágyba.

Most 6 hónapos, csak akkor van kézben, ha átviszem egyik szobából a másikba, vagy ha kimegyünk megnézni a postát, vagy a kutyákat. De ő ezt így szereti, meg így is szokta meg. Ha nem a szőnyegen van, akkor a hintában, vagy az etetőszékben.

2011. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A hasfájós kisfiamat az nyugtatta meg, ha simogattam a hasát lefekvés után, én sem vettem fel!
2011. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!