Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez azt jelenti, hogy kislányom...

Ez azt jelenti, hogy kislányom még nem teljesen kész a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kislányom februárban volt 2 éves. Már másfél éves kora óta mondogatja, ha pisi, vagy kaki van, utólag, időnként közben is, tudja, mire való a WC (szerintem legalábbis érti), miért járunk oda, de még csak mosstanában kezdtem el próbálkozni a pelusról való leszoktatással. Konkrétan úgy, hogy hétvégén nem adtam rá pelust, csak bugyit, és kértem, szóljon, ha érzi, hogy valami készül. 2 óra után feladtam a dolgot, aznapra, mert már a 8. bugyinál tartottunk. Édesem szólt, de már csak akkor, mikor már ment a pisi a bugyiba. Nem előtte/előre. Valamint, úgy vettem észre, hogy nem ritkán pisil sokat, hanem szinte 15 percenként egy keveset. Ez azt jelenti, hogy még nem kész a dologra, nem tudja még "gyűjteni", visszatartani, és csak akkor kiengedni, amikor "lehet"? Vagy ez csak gyakorlás kérdése? A reggeli pelusa amúgy az esetek többségében száraz.
2011. jún. 21. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tetszik neki a bugyicsere - ha éjszaka száraz marad, akkor egész biztos vissza tudja tartani. Inkább valami módon a bilibe WC-zést kellene érdekessé tenni - utána megdicsérni. SOk kisgyerek nem hajlandó a WC-be végezni a dolgát, mert ijesztö számára. Az unokám már fél éve szobatiszta, de CSAK bilibe pisil-kakil, a WC-re ültetve akármeddig visszatartja.
2011. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az az alapvető baj,hogy nem vagy elég türelmes.Félre ne érts,nem bántásból írom.Az elején minden kisgyerek bepisil,a meglátásod jó,a kisbabák sokszor pisilnek keveset eleinte,ill. megfigyelhető,hogy ha isznak,akkor két-három percenként is pisilnek keveset.Szóval ne add fel ilyen hamar,az első pár napban,lehet,hogy az első héten is nagyon sokszor be fog pisilni,sőt olyat is tapasztalhatsz,hogy tegnap nem pisilt be csak egyszer másnap megint rosszabul megy a dolog.Ne add fel!És a másik,hogy tapasztalatom szerint összezavarja őket,ha egyszer bugyiba vannak és pár óra múlva vissza adod rá a pelenkát,akkor most mi van?Kérdi ő,akkor ha nincs kedvem nem kell odafigyelni.Szóval szerintem próbálkozz nyugodtan tovább,kislányod a teljesen normális leszoktatási tüneteket produkálja.És kipróbálhatnád azt is,hogy mondjuk tíz-tizenöt percenként ráülteted a bilire,anélkül,hogy jelezne,így megszokja magát a tényt,hogy oda pisilünk és egyre jobban ki fog nála alakulni a dolog.Remélem segítettem!Kislányom 22 hónapos,két hete próbálkozunk és már déli alvásnál is csak nagyon ritkán pisil be,éjszakára pelenkát adok még rá.
2011. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes megközelítés, mert kislányom is csak mondja, hogy Ő a WC-be akar pisilni, és nem kell a pelus, hanem bugyit akar, de ha sor kerül rá, mégsem akar. Szerintem, úgy érzem, hogy már csak ez az apróság hiányzik a képletből, hogy rá is szánja magát, hogy elengedje a WC-be. Bár, az még gyanús, hogy nem pisi előtt szól, hogy kell, és lesz valami, hanem akkor, amikor már gyakorlatilag folyik, sőt, még azt is mondja, hogy "Anya, folyik....", nem azt, hogy Anya, pisilni kell, vagy pisi lesz. Arra gondoltam, hogy lehet, még nem rakta össze, hogy pontosan mikor kell szólni, és csak aztán elengedni a pisit, mikor már WC-n, vagy bilin ülünk.
2011. jún. 21. 08:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, a türelemmel nem lenne baj, tisztában vagyok vele, hogy sokbalesetes történet ez az elején, csak mindig közbejön valami. Pl.: el kell menni valahova, hétközben bölcsi van stb., és eddig minden alkalommal, mikor próbálkoztunk, visszaadtam rá a pelust, mert hát bepisil. Csak hétvégén tudunk próbálkozni, akkor is csak, ha otthon vagyunk. De már várom a nyári szabit, mert két hétig otthon leszünk, nyaralni is megyünk, remek alkalom lesz a próbálkozásra. Viszont, ezt a gyakori bilire ültetést kipróbálom, erre nem is gondoltam, ez tök jó ötlet, biztosan segít, köszönöm!
2011. jún. 21. 08:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia,igen így már érthető,hogy miért kerül rá folyton a pelus.Ha otthon lesztek huzamosabb ideig,akkor biztos sikerül.Otthon nálunk már klassz a helyzet,de könnyű,mert mi itthon vagyunk,nem járunk bölcsibe.Ha pl. elmegyünk a játszótérre én akkor sem adok rá pelust,viszont kb. negyed óránként elviszem a bokorba és megpisiltetem,mert a nagy játékban bizony sokszor elfelejtené,hogy jön a pisi.Otthon már mindig szól.Szóval ezért nem haladtok gyorsan,ebben biztos vagyok,megzavarja a sok máshollét.Maximálisan csak mi anyák tudunk a picire figyelni és legjobb,akkor mikor otthon van,tehát nem éri őt sok külső inger.Hidd el hamarosan sikerülni fog.Amúgy meg ha hazaértek a bölcsiből,otthonra adhatsz már rá bugyit és próbáld sűrűn bilire rakni és iszonyúan dícsérd meg őt és akkor hamarosan már szólni is fog.Kitartás!
2011. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: irod, hogy sokszor szárazon ébred - ha ekkor ülteted a bilire, akkor nagy valószinüséggel sikerül neki belepisilni, mert ilyenkor már kell neki, igy lesz sikerélménye, meg rájön, hogy mit is akarsz.
2011. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!