Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a két...

Hogyan tanítsam meg a két éves kislányom a szobatisztaságra, hogy ne legyen erőltetett?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdtük le, először sikerült egy alkalommal bilizni, pisilni és kakilni, megdicsértem a kislányom és nagyon örültem neki. Ez után gyakran kérdeztem tőle, hogy kell e pisilni, és azt vettem észre, hogy nem pisil, visszatartotta, volt amikor egész éjszaka sőt egész délelőtt nem volt pisi, úgy gondoltam lehet erőltettem a dolgot ezért abbahagytuk, most pár napja ismét kérdezgetem, és itthon nem is adok rá pelust ráül a bilire de nem pisil feláll tesz néhány kört a lakásba és a szőnyegre megy a pisi. mit csinálok rosszul?
2011. szept. 1. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

"hogy ne legyen erőltetett?"


akkor ne tanítsd!


amikor már száraz a pelenka rajta pl. a délutáni alvás után akkor ültesd rá a bilire.


motiváld matricával kis ajándékokkal


ha a szőnyegre pisil és még nem ér ki nem érzi mikor kell akkor nem érett.

2011. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy a bilibe kell pisilni, mondja is, hogy oda kell. De nem szól ha kell neki, sőt ha a szőnyegre pisil nevet rajta:(
2011. szept. 1. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:

szia

az én kislányom másfél éves lesz és kb most 1 hónapja jutottunk sok sok mondogatás mutogatás után, hogy tényleg tud különbséget tenni a pisi és kaki közt, ha már bekakált a pellusba, akkor szól hogy kaka és tényleg van,

mi mondjuk kezdettől engedtük hogy velünk jöjjön a wcre lehet vkinek gusztustalan, de néha megmutatom neki hogy lássa anya és apa is oda kakil, oda pisil,

és látom rajta hogy érdekli, érti amit mondok.

én most ősszel állok rá hogy elkezdjük a valódi szobatisztaságra, ha szól hogy kaki, azonnal húzom le róla és megyünk wcre, ugyanis van vécészűkítőnk , és oda fogom ültetni mert az is tetszik neki, hátha úgy jobban motiválja, mert a bilit csak játéknak használja.


nem olyan könnyű leszokatni ám őket , de ne legyél letörve én sem vagyok, tudom hogy hamarosan lefog szokni,

csak nagyon sok türelem kell hozzá hiszen ez még nem tudatos nekik, ez csak később alakul ki,

én úgy fogom csinálni hogy :

minden órában egyszer megyünk pisilni ,

ha pedig szól hogy kaki akkor gyorsan indulás a wcre, ugyanis volt már példa hogy mondta hogy kaka, de nem volt a pellusba semmi, rá 1 percre bekakált, úgyhogy előre szólt nekem hogy kakilni fog de nem kapcsoltam pedig gyorsan mehettem volna vele a wcre

na de legközelebb nem szalasztom el és rohanunk

remélem megszokja ezt a rendszert és ő maga is megfogja szeretni, és hátha hamar leszokik.


bocs a sok dumáért sok mindent nem tudtam segíteni

végül is minden gyerkőc más és más fejlettségi szinten..


szia :)

2011. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is szól ha kaki van de már akkor a pelusba van és szól a pisilt, viszont ha ráül a bilire nem tud pisilni. Velem mindig jön a wc-re tudja, hogy mi az, van szűkítőnk is de ha ráültetem csak játszik és szórakoztatja magát. Szerintem elég érett már rá mert folyamatosan beszél 1,5 éves kora óta és mindent megért, mondókákat tud és 10-ig elszámol. Ezért is gondolom, hogy jó lenne ha lassan szobatiszta lenne.
2011. szept. 1. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 éves, most kezdtük el a szobatisztaságot. Pisil a nagy wc-be is, de ha nincs rajta pelenka, nem szól hogy kell és ezért bepisil.

Szerintem ahogy jön az inger, úgy pisil is.. nem érdekli, hogy az most a ruhája vagy bili stb.. Viszont ha bepisilt, szól, hogy anya pisiltem! :)

Ezért gondolom,hogy nem érett még rá annyira.


Próbáld meg egy pár hónap múlva megint..

2011. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy beszél, az nem egyenlő azzal, hogy érett a szobatisztaságra. Az én fiam nem beszél (2 éves lesz), mégis hónapok óta szobatiszta, már éjjel is (el is adtam már a maradék pelust). Barátnőm lánya 2,5 éves, 1 éves korától be sem áll a szája, mégsem szobatiszta. Pedig verseket-mondókákat mond, számol (kb. 4 éves értelmi szinten áll, orvos szerint is)... Úgyhogy a kettő nem függ össze.

Szerintem várj még vele, aztán újra próbálkozzatok, mikor már ő nem akarja felvenni a pelust. Nálunk így kezdődött, hogy nem tudtam ráadni a pelust, mert sikított, visított, ha csak meglátta.

2011. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát ezek szerint akkor mi még messze állunk a szobatisztaságtól, mert a pelust kifejezetten szereti:(
2011. szept. 2. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!