Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem issza...

Mit csináljak ha nem issza meg a vízet se a natúr édeskömény teát?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem a fogait a 9 hós babámnak és ebben a melegben valamit inni kell. Múltkor pisit kellett vinnem, de mondták, hogy nagyon sűrű, muszáj itatnom. Ha 100 %-os bébialmalét felöntök fele-fele arányban vízzel, akkor is nagyon rosszat tesz a fogának? Tényleg el fognak romlani, ha azzal itatom? (Azt nagy örömmel felhörpinti amúgy.)
2011. jún. 21. 11:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

3-4 dl-egy pohár víz. Na jó 2dl-s pohárral másfél.

Az én 3 évesemnek, totál kiszáradt állapotában mondtak fél litert.

Egyébként a teljes folyadékigénye testsúlykilogrammonként olyan 120-150 ml. Ebben benne van a tej, tápszer, leves, kenyér, gyümölcs stb folyadéktartalma. Ahhoz viszonyíts.

Lehet a víz elég ennyi. Mert a többi folyadékigényét fedezi.

2011. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

lányom 10 hós múlt. ő sem volt nagy ivó, ez úgy egy hónapja változott.

amit én adok neki: víz, édeskömény tea pici szőlőcukorral, babáknak való gyümölcslé (őszibarack) felhigítva vízzel, Milupa granulátomból annyit hogy éppencsak pici ízt adjon a víznek, Humana babatea granulátom.

almát még nem adtam neki, de ha úgy van a vízet éppúgy megissza mint a gyümilevet vagy más teát.

2011. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért nem igaz, hogy egy gyerek nem issza meg a vizet, mert ha nincs kínálgatva cukros glütyükkel, akkor nem is tudja, hogy ezek léteznek, teljesen természetes lesz neki, hogy ha inni, akkor víz. Senki nem úgy születik, hogy én gyümölcslevet meg cukros teát kérek, hiszen nem is tudja, hogy a világon létezik ilyen.

Más kérdés, hogy rá van szoktatva, akkor naná, hogy nem akar vizet inni! Nem kell rászoktatni és nincs probléma.

2011. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet teljes mértékben.

Mondjuk ami esetleg még érdekes lehet, hogy a szülők hogy állnak a víziváshoz? Mert nálunk mi sem iszunk semmi mást, így hozzászokni sem tudnának sem a gyümölcsléhez, sem teához, sem szörphöz, sem kólához- mert nincs is itthon sosem ilyesmi. Fel sem merült egyébként, hogy ilyesmivel kínáljam, amit a magam szervezete számára is egészségtelennek találok és én sem fogyasztom.

2011. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nos pont nagyon rosszul volt, 39-40 fokos lázzal 5 napig, akkor vettek tőle pisit és akkor derült ki mindez. Addig úgy voltam vele, hogy elég a víz, én is azt iszom, nem szeretném máshoz szoktatni. Szóval az előző két hozzászólónak mondom, hogy igen, addig csak vizet kapott, de nem itta, csak gondoltam nem gond, a tápiból, kajákból fedezve van. Ekkor derült ki, hogy muszáj itatnom, akkor a dokik azt mondták, hogy felejtsem el az elméleteim, most nem a fogán van a tét, itassak vele gyömölcslevet vagy teát, amit iszik, mert melegben innia kell, pláne lázasan...

Azóta elmúlt a betegsége, de most ugyanott tartok.. hogy se pisi se vízivás...

2011. jún. 21. 12:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Próbáld szívószállal itatni. A fiam sem akart inni, míg egyszer kapott szívószálat, azóta úgy élvezi az ivást, hogy nem győzőm teletölteni a poharát. Pedig csak vizet kap bele.
2011. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!