Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIt tegyek mindjárt felrobbano...

MIt tegyek mindjárt felrobbanok? Sírni tudnék az idegtől!

Figyelt kérdés

El kellett ma mennem sztkba,5hós fiamat itthon hagytam a nagymamával.

Általában áldott jó gyerek, elvan az ágyon,nem igényli a napi 24órás "ügyeletet". 1re értem haza, nap azóta üvölt ha lerakom, enni nem tudok tőle, gondolom egész déelőtt kézben volt.

Mindjárt felrobbanok, amúgy is fáradt vagyok,a gyerek meg csak sír meg sír, most 1,5óra szenvedés után nagynehezen elaludt...

Direkt megkértem anyukámat ne rontsa el, mert nekem főznöm kell mellette minden nap, mosni mosogatni takarítani stb....

Itt élek anyukámmal,ő ma semmit nem csinált persze, csak dajkált....

Nem kommentálnám...


2011. jún. 21. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak ma lesz ilyen kis nyügi a kisfiad. Az én kislányom is extra hisztis, alig tudtam ma lerakni, de elfáradt és álomba sírta magát. Egy nap alatt nem "romlik" el, ne izgulj :)
2011. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nem is a nagyi kényztett annyira, egszer volt már ilyen, akkor 2hosszú napunk, üvöltésből ált
2011. jún. 21. 16:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Ismerős...én is észre vettem,amikor hétvégén a nagyszülők vannak velük esetleg egy fél napra sem,akkor utána sírósabbak a babáim,mivel többet vtak ölbe.(ikrek, 4 hósak) De másnapra ez nálunk el szokott múlni. Sztem egy alkalom,il. esetenkénti alkalom nem rontja el a babát,ha te nemfolytatod...Viszont én is kértem őket,mert hát ugye 2 gyereket pláne nem tudok állandóan magamon lógatni,hogy vigyázzanak ezzel...sztem ez ellen nincs mit tenni,a nagyszülő az nagyszülő.
2011. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Megértelek! De ne dühöngj, mert az a baba is megérzi és még nyűgösebb lesz. Bár szerintem 1 ilyen alkalommal nem lehet elkényeztetni a babát. Vegyél egy nagy levegőt, menjetek sétálni a babával, jó idő van, közben fagyizz egyet a barátnőddel. Majd holnap megcsinálod a dolgokat. Másképp nem tudod, mert csak "eszed" magad rajta, annál rosszab.Nagymamának meg magyarázd el, szép finoman, hogy a gyermekvigyázás nem abból áll, hogy kézben tartjuk a babát. Nálunk is szokott ilyen lenni. Addig a házimunkát félreteszem, és "önzőzök". :)))) Kitartást és nyugodtságot! :)
2011. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Először is vegyél egy mély levegőt, és próbálj megnyugodni.

Anyukádat kell megvédenem, szépen köszönd meg neki, hogy vigyázott a babára, és tényleg ne kommentálj.

Te is ingerült vagy, a baba is nyügös, nem kell rá kenni,fél nap más felügyeletében nem változtatja meg gyökeresen a babát!

Szerintem most sajnos olyan idegállapotban vagy, amikor úgysem jó semmi. Ha felvette, miért, ha hagyta volna sírni, az lenne a bajod...nem igaz? Hagyd a főznivalót a francba, egyszer nem baj, ha hideget esztek, dőlj le te is, és NE ANYUKÁDAT HIBÁZTASD! Ő szivességet tett neked, ezt ne felejtsd el...

2011. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehget, hogy azert sir, mert egesz delelott hianyoztal Neki es most nem akarja, hogy letedd, mert fel, hogy megint el mesz hosszabb idore?
2011. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg ne kommenteálj, inkább mondj köszönetet! Szép is lenne, hogyha egy kisbabát fél nap alatt hozzá- ill. le lehetne szoktatni valamihez/ről. azért a dolgok nem így mennek! Örülj, hogy anyukád vigyázott a babádra, míg te ügyintéztél! Valószínűleg a picinek hiányoztál, most próbálja behozni azt, míg nem voltál vele. Különben te minél idegesebb, ingerültebb vagy, ő annál "hisztisebb" lesz! Amíg alszik, pihenj te is, higgadj le és tedd túl magad a dühödön! Árt a szépségnek :))))))
2011. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért sír, mert fél napig nem volt veled, és hiányoztál neki. Te komolyan gondolod, hogy fél nap alatt "el lehet rontani?" (De utálom ezt a kifejezést, a kisbaba nem gép.) És lehet, hogy anyukádnak tényleg egész nap fognia kellett, mert a kisbaba különben sírt volna, mert nem voltál ott. Ez éppen elég nehéz neki, mégis mit kellett volna anyukádnak tennie, hagyni, hogy üvöltsön utánad?

Köszönd meg neki, hogy számíthatsz rá.

2011. jún. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Az én anyukám 8 teljes napot volt itt, mert éppen lakás felújítás van nálunk és ő ajánlotta fel, hogy a szabadsága alatt vigyáz a 6 hós kislányomra amíg festünk és pakolunk, meg hoztam haza munkát is a melóhelyről.

És hát persze, hogy az első nyekkenésre kézben volt a gyerek, pedig mindig elvolt magában a játékhídjával meg a plüsseivel, vagy a hintájában, de 2 nap után már igényelte a függőleges pózt.

Anyu vasárnap ment haza, azóta semmit nem tudok csinálni, mert a lány egyfolytában üvölt ha fekszik és semmi nem köti le, csak akkor nyugszik meg, amikor felveszem.

Ma délutánra nagyon elúsztam mindennenl, ezért úgy gondoltam odarakok neki mindent hadd játszon és megcsinálom a dolgom, meg közben aludt is a szentem.

Kb fél órát üvöltött egy árva könny nélkül és túlélte.

Most itt fekszik mellettem az ágyon és elvan a játékhídjával.Nagyon idegőrlő, de biztos vagyok benne, hogy rájön mi is a helyzet és előbb-utóbb belátja, hogy ő a gyerek én meg a felnőtt:)

Pontozzanak le nyugodtan, de szerintem ettől még nem vagyok rossz anya, csak próbálom nevelni a gyerekemet akit a nagyi "elnevelt":)

Te pedig ne hibáztasd anyukádat, előbb-utóbb vége lesz az üvöltésnek ne félj:)

2011. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülnék, ha bármelyik nagyszülő "elrontaná" a kicsimet egy-egy fél napra. Két nagyszülőnk él csak, ők is messze vannak. Nagyon jó lenne a segítségük néha, még akkor is, ha nem mindent az én nevelési elveim szerint csinálnak.


Örülj, hogy van segítséged. Nagy dolog, becsüld meg!

2011. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!