Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes fiam nem hajlandó...

7 hetes fiam nem hajlandó egyedül, magától elaludni, csak karban ringatva. Keveset alszik és éberen. Más is küzd hasonló problémával?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen. De szerintem 7 hetesen még nem várható el, hogy beteszem az ágyába és aludjon...

Lányom sokáig -újszülött korától- napi 2X fél órát aldut...na az sem sok...

2009. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki bebugyolálást.: "Hajtson háromszög alakúra egy puha babatakarót. Tegye rá háttal a babát úgy, hogy a hajtásvonal a nyakánál legyen. A kezeit rakja a teste mellé és a takaró egyik sarkát hajtsa rá nem túl szorosan a testére. Ismételje meg a másik oldalon." 2 hónapos kortól már a kezeit szabadon kell hagyni. Nálunk ez nagyon bejött úgy aludt minta bunda. Biztonságban érezte magát.
2009. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 3hetes fiam is általában csak kézben alszik el,és azt se sokáig utána.

2009. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kendős megoldást kipróbálom.

Ma gyakorlatilag 20 percet aludt, a többi időt végig sírta. Akkor hallgatott el, ha dajkáltam. De estére már nem bírom. Leszakad a karom és a hátam is fáj. Addig van csak csendben, amíg a cumisüvegben kaja van. Aztán azért sír, mert fáj a pocak. Esténként úgy tudom elaltatni, hogy beteszem az autóba és kocsikázom vele a városban. De ez sem jó megoldás, mert a hordozóból nem vehetem ki, mert felébred. Ha pedig benne hagyom minden este, mi lesz a gerincével? Így alszik éjszaka összesen 3 órát reggelig. Én pedig már 7 hete szinte semmit. Félek attól, hogy annyira elfáradok, hogy már vele sem tudok kedves lenni. Pedig nagyon imádom.

2009. szept. 7. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ilyenkor még a legtöbb baba nem szokott egyedül elaludni. Esetleg megpróbálhatod a zenélő forgót, van, akinél az beválik, bár ha hasfájós, akkor tehetsz bármit oda, akkor is sírni fog. Ez egy ilyen időszak, ki kell bírni, esetleg ha volna valaki, aki tudna segíteni (apuka, nagymama, barátnő) és kicsit levenne a válladról, az jó lenne. Nem elkeseríteni akarlak, de arra fel kell készülni, hogy bizony később is lesznek még problémák (pl. fogzás), az én 15,5 hónapos lányom a mai napig kézben alszik el, igaz, most már kb. 2 hónapja fotelban ülve ringatom el és kb. 3 perc múlva alszik is. De 2 hónapja még állva, menve, ringatva.... No azt sem kívánom senkinek, hogy a 10 kilóját cipelje. De mindegy, ezt mi b...tuk el tudom, neked azt javaslom, kicsit később (ha már tudod, hogy nem fáj a hasa) szoktasd az ágyába, hogy magától benn aludjon el.
2009. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még egy: próbáltad már a hordozókendőt? Szabad mindkét kezed, rajtad van, nem is árt a gerincének és talán abban elvan. Próbáld ki!
2009. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most érkeztünk vissza az autóban altatásból. Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog aludni. Lehet, hogy nem is fáj a hasa? Csak addig ordított, amíg észre nem vette, hogy gurul alatta az autó. Aztán kb. 5 perc múlva már aludt is.

Hallottam a hordozókendőről, de még nem próbáltam.

Szerintetek mikortól nem lesz hasfájós? Azt írtad attól az időtől szoktassam alvásra egyedül.

2009. szept. 7. 22:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól még lehet hasfájós, hogy rögtön abbahagyta, amint elkezdtetek autókázni. Lehet, hogy azzal elterelte a figyelmét a pocakról, azért maradt csöndbe. Nézd meg, hogy esetleg emelgeti-e a lábait a hasa felé, illetve mennyit pukizik. Próbálgasd tornáztatni. Sajnos a hasfájás ilyen korban sok babát elér, kb. 3-3,5 hónapos koráig tart, van, akinek előbb megszűnik, van akinek később. Ha jól emlékszem, lányomnak 4 hónapos koráig tartott. Ezen kívül lehet az is ám, hogy egyszerűen nagyon fáradt és nyűgös, függetlenül attól, hogy nem tud aludni. Figyeld a jelzéseit és nemsokára meg tudod különböztetni, hogy miért sír. Előző voltam.
2009. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hasfájásra próbáld ki a szélcsövet. Rengeteg szél ki jön vele. Gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. A dokim ajánlotta. 2 hósan már nem kellett használni, mert tudott egyedül is pukizni. Válts tápszert, lehet érzékeny rá.( írtad hogy cumisüvegből eszik)Tarsd be a 4 órás etetést ha tápszeres. Illetve valóban lehet már annyira fáradt hogy túl van pörögve és azért nem tud aludni, ill. érzi rajtad a fáradtágot, feszültséget. Amit még én észre vettem hogy a csend és sötétség ill. a bebugyolásás nagyon jót tett neki. Nekem is ez volt a legrosszabb időszak az 1 év alatt. De gyorsan elmúlik aztán nagyon jó lesz.
2009. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szia,


az én lányom is ezt csinálta anno, most 8.5 hónapos, és nappal alszik 2x másfél órát, viszonylag könnyen elaslzik, nem hordozom, cicit kap, és elalszik, néha kicsit harcol. Én azt olvastam, nevessetek ki, de olyan avíttas könyvben mint dr. spock :), hogy némely babának amikor megszületik, még nem oylan érett az idegrendszere, és emiatt vannak ezek a problémák. nálunk még az is volt, olyan jó 3 hós koráig, hogy este iszonyú üvöltések voltak órákon át, csakis ringatva kézben volt el, ez is egy átmeneti idegrendszeri éretlenség. szóval kitartás és türelem, majd jobb lesz hamarosan. :)

2009. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!