Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom szemhéjcsüngéssel...

A kislányom szemhéjcsüngéssel (ptosis) született. Találkoztatok hasonló problémával?

Figyelt kérdés
3 hónapos kora óta használunk szemtapaszt (most 8 hónapos) napi egy órában orvos utasítására, de nem sok javulást látok. A pupillájára nem lóg rá a szemhéja, így a látását nem zavarja, tehát "csak" esztétikai problémáról van szó, ami (főleg) egy kislány esetében szerintem nem elhanyagolandó. Kíváncsi lennék, hogy akinek hasonló gondja van, hogyan oldódott meg? Műtéttel? Vagy 1-2 év alatt rendbe jön magától is?
2011. márc. 22. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerek egy kisfiút, aki ezzel a problémával született. Ma már 3 éves, de magától nem jött rendbe. Dokijuk azt mondta, hogy hosszú távon az egészségre akár ártalmas is lehet, mivel ahhoz, hogy jól lásson, mindig féloldalasan hátrahajtja a fejét és ez a nyaki izmoknak nem tesz jót, ezért ő az operációt javasolta. A kisfiú tényleg féloldalasan néz, kicsit hátra és felfelé tartva a fejét, de egyébként tökéletesen lát mindkét szemével. A szülők most járkálnak konzultációkra, hogy eldöntsék ki operálja majd a kisfiút. Külföldön élnek (Európán kívül), így nem tudok dokit ajánlani.
2011. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ptosissal születtem, csak még 1985-ben:-)Nekem a pupillára is kismértékben rálóg a szemhéjam, így a látást is zavarta egy kicsit, ezt még 10 évesen megműtötték(bár nekem enyhe kancsalság is volt).Nekem azt mondták, hogy elmúlni sosem fog, még esetleg műtéttel lehet valamennyit javítani, de az pedig veszélyes a szem kiszáradása miatt, úgyhogy maradt így.A fejtartásra figyelni kell valóban.Egyébként tökéletesen elvagyok vele, igen gyerekkoromban csúfoltak néha, de ezt megtanultam kezelni, ma pedig már nem foglalkozom az emberekkel, és őszintén, ha nem nézek tükörbe, el is felejtem.Én is elöször azt hittem mindenkinek feltűnik, és soha senki nem tudja elfogadni, de igazábl nagy gondom ebből sosem volt, ma pedig már van egy férjem, és két csodaszép kisfiam.:-)
2011. márc. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A kisfiam is szemhéjcsüngéssel született, részben rá lóg a pupillájára, neki műtétet javasoltak. Nálatok van valami új fejlemény? Mit mondanak az orvosok? Nagyon érdekel, hamarosan itt a műtét ideje.
2012. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
IGEN Szia az én kislányom most 9 hónapos ,születésénél a kórházban,még az orvosok sem vették észre később lett feltűnő egyre gyanúsabb hogy miért nem nyitja ki a szemét teljesen csak félig...persze mint anya rettenetesen aggódok mindent megnézzem amit csak találtam erről a netten elmentem vele először a klinikára ,majd magánorvoshoz és megint a klinikán voltunk 1 hete. Nekünk is szemtapaszt 1-2 óra felváltva javasoltak és ugyan kilát de emeli hátra enyhén a fejét így műtétet javasoltak 1 évesen.ti túl vagytok rajta már ?Nagyon érdekelne hogy mennyit javult és mi a tapasztalatod,én mindenképp a műtét mellett döntöttem ,mint anya szeretném neki a legjobbat.
2013. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az én lányom is 3 hónapos kora óta használja a tapaszt, és járunk akupunktúrára is, de nincs javulás. Veletek azóta mi történt? Megműtötték a kislányodat? Kérlek írj, akár priviben is, mert nagyon kíváncsi vagyok!
2013. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!