Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál a babátok két...

Mit csinál a babátok két alvás között, azon kívül, hogy eszik, böfi és alap dolgok? Meddig bírja ébren?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ez hogyan változott a hónapok múlásával. Nekünk most két hónapos a csöppség, általában kb. 2,5-3 óránként eszik. Evés után böfi, pelus csere, majd játék, ami még túl sokáig nem köti le. Nagyjából fél-1 óra múlva álmos, attól függ, hogy az előző alvás alkalmával mennyire aludta ki magát. De sokszor álmos, dörzsöli a szemét, mégsem tud elaludni, csak 10-15 perc nyűglődés árán. Ez van ugye nappal, este fürdés, evés után könnyebben elalszik.

Ez hogyan fog változni a hónapok múlásával, nálatok hogy volt?


2011. jún. 22. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

teljesen meg fog változni a hónapok múlásával :)

egyre többet tud majd ébren maradni és az is voltozik, hogy kevesebbet de hosszabban fog aludni. szépen kialakul a napi ritmusa, természetesen a napirendet ehhez kell változtatni.

beáll az alvás, 3x, majd 2x ffog aludni egy nap hosszabbakat majd 1 éves korára már csak egyszer.

az éjszakai alvás is változni fog, az evések kitolódnak, megnyúlnak az éjszakák és átaludja :)

2011. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én már ezt várom nagyon, persze nem akarom siettetni az időt. :) Csak olyan rossz nézni, hogy már a játék nem érdekli, álmos, dözsöli a szemét, de mégsem tud elaludni, pedig pelus csere volt, nincs melege, nem fázik, nem fáj a hasa. Jó lenne, ha könnyebb lenne már neki az alvás, jobban lekötné a játék, mi már nagyon szeretnénk nagyokat játszani vele. :)
2011. jún. 22. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
1-2 hónap... :)))
2011. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én 5 hónaposom még mindig elég álomszuszék. Kb. 1-másfél órát tud ébren lenni, utána már nyűgösködik. (igaz, korababa, a korrigált kora 3 hó). Viszont nem háromszor alszik nappal, hanem kétszer, de azok jó hosszú alvások: délelőtt is 3 óra hossza, és ebéd után is 3 óra hossza. Ráadásul délelőtt úgy kell felébresztenem enni, mert ha rajta múlna, ő aludna kb. fél kettőig, aztán fürdésig csak nyűglődés...Amikor ébren van, nagyokat rugdalózik, forog, gügyög, mosolyog egyfolytában, nagyon jó vele lenni! Minden érdekli, de egymagában max félórát "van el" a játszószőnyegen, utána sikítozik, hogy foglalkozzunk vele!:))

Ha nincs semmi gond, nem zavarta meg semmi, akkor alszik este 8tól reggel fél7-fél 8ig.

2011. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megkavartam a sorrendet, mert elég bukós baba lett, és 2- 2 és fél hónaposan el kezdett forgolódni a szőnyegen, az még dobott is rajta. :( Úgyhogy most felkel, játék, húzom az időt, amíg nem nyügi, hogy éhes, pelus csere, kajcsi, büfi, alvás. A pelus kajcsi után volt mint általában, de sajnos a sok bukás miatt azt is át kellett tennem.

Amúgy 3 hónapos 2 hetes, és azt kell mondjam, sokkal kevésbé van el a szőnyegen egyedül, mint eddig. :( Amikor észrevette a játékokat, sokáig elvolt, 20-30 percet is nézelődött, ma már igényli, hogy ott legyek, mozgassak valamit, beszéljek hozzá, stb.

Napi 5ször eszik, minden két etetés között 20-50 percet alszik, kivéve este néha, 5-kor uzsi és akkor néha kivárja a vacsit 8-kor. De nekünk kicsit fordítva volt, mert eddig aludt sokkal kevesebbet, sokszor nem aludt két etetés között, mert nagyon hasfájós volt. Úgyhogy mi most állunk jobban alvásban. :)

2011. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet azért alszik el nehezebben mert túl sokat játszotok vele,túl sok játékot mutattok neki ezért túl sok neki az inger,túlpörgeti magát és ezért lehet nehezebben nyugszik le!

Amikor az én fiam 2 hónapos volt akkor felkelt,szopizott,büfizett,peluscsere,egy picit letettem a játszószőnyegre(10-15 perc max)majd énekelgettem nekki,körbevittem a lakásba nézelődni és ennyitől ő el is fáradt és bevittem a szobájába aludni!Ő is 2 hónaposan 1 órát bírt fent lenni,max 1,5-et!

2011. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most egy éves és folyamatosan hagyta el a nappali alvásokat. Minden etetés után volt böfi kis játék, vagy séta aztán alvás a kővetkező etetésig. Aztán megint szopi, játék kornak megfelelő helyzetben (háton majd hason, ülve, mászva) De ha jól emlékszem jó sokáig 3 órázott és 1,5/2 óra után elaludt annyit bírt egy szusszal. Mi így ettünk hónapokig reggel 7 majd 10, délután 1, 4 és hét óra. Most is ezek az időpontok vannak csak már mást eszünk....
2011. jún. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!