Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyes helyett szabadság, vagy...

Gyes helyett szabadság, vagy táppénz?

Figyelt kérdés
Október 14-én lesz 2 éves a fiam és január 23-án jön a kistesó.Szeretném kivenni a meglévő szabikat(44 nap),majd táppénzre menni,vagy kifizettetni a szabit és rögtön táppénz.Vajon melyik lehetséges és melyikkel járok jobban?
2011. szept. 21. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok én is. Pici lányom augusztus végén lett két éves. Azóta szabin vagyok, majd ha lejár rögtön tp. Persze a munkaügyisem a lelekemre kötötte, hogy 9-es kódot írassak a tp. papírra, mert akkor jobban járok. Ez azt jelenti, hogy rögtön tp-n leszek nem beteg szabin. A 9-es kód azt jelenti, hogy veszélyeztett terhes vagy. Ezt a nőgyógyásszal kell megbeszélni. Nekem ezt javasolták, hogy így jobban járok anyagilag.
2011. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőnek: nem azért kell 9-es kódot íratni, mert akkor jobban jársz, hanem azért, mert a törvény előírja, hogy veszélyeztetett terhesség esetén nem vagy jogosult betegszabadságra.


Legjobban azzal jársz anyagilag, ha kifizetik a szabit, és táppénzen vagy, mert dupla pénz.

A legkevesebbet (ez jövedelemfüggő, és nem feltétlenül igaz - nálam pl. nem ez a variáció a legkevesebb bevétel) a táppénz jelenti. KÖzépút a szabi, majd táppénz.


Viszont azon is gondolkodj el, hogy ha januári a kicsi, akkor érdemes lenne megtartani a szabikat addig, amíg ő is kettő lesz.

2011. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!