Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülési szabadság, táppénz....

Zorana kérdése:

Szülési szabadság, táppénz. Nem nekem kellett volna eldöntenem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Némi segítséget szeretnék kérni a témában. Január 20-a óta vagyok táppénzen (veszélyeztetett terhesként), Szeptember 21-re vagyok kiírva. A főnököm pár napja felhívott, hogy kész vannak a papírjaim a TGYÁS-hoz és közölte, hogy szülési szabadságra vettek. Egész véletlenül nem nekem kellett volna eldöntenek mikortól szeretnék szabin lenni? Pláne így, hogy táppénzen vagyok. mit lehet ilyenkor tenni? Állítsam le a táppénzt vagy a kettő megy együtt?
2011. szept. 4. 23:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi az kimaradt, hogy a táppénzt magamnak intéztem. Az elején még leadtam, ahogy kell, de miután az oep-hez nem jutottak el saját kezembe vettem a sorsom. Ugyan ez van a tgyás nyomtatvánnyal, azt is saját magam fogom leadni -azaz a férjem.
2011. szept. 4. 23:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem megy együtt a kettő.A tp 60% a Tgyás 70%.

Szülésre kiírt időponttól visszaszámolva 28 nappal mehetsz az utóbbira,de ez a Te döntésed.

Én azért választottam ezt,mert mivel a tp. csak 60%,ezért már szülés előtt is kaphatok 70 %-os juttatást ha tgyás-on vok.

Egyébként 168 napig jár ez,utána GYED,ami szintén 70%.

Tehát szerintem így jobban jártál,mert előbbtől jár a magasabb juttatás.

Nem tudom érthetően elmondtam-e,sokan nem értik mit mondok,:)

Okt 1-re kiírt kismami

2011. szept. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam tavasszal, mint az első válaszadó. Szerintem így oké.
2011. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, meg nem is.

A táppénz 60%, napi maximuma 5200 Ft.

A gyed 70%, a havi maximuma 109200 Ft.


Ha a bruttó fizetésed 183eFt-nál több, akkor a 60%-os táppénz több lesz, mint a maximalizált 70%-os gyed.


A táppénz és a tgyás együtt nem megy. Olyan nincs, hogy a munkáltatód kiír szülési szabira, mert a szülés előtt vagy már 28 nappal. Az eü. rendelkezések szerint ha egyszerre több ellátásra vagy jogosult (te esetedben táppénz és tgyás), akkor az ellátásokra jogosult személy (azaz TE) választhat, hogy melyik ellátást kéri.


Nagyon egyszerű a képlet: ha több a fizud, mint br. 183eFt, akkor maradj táppénzen. Hívd fel a főnöködet, hogy sajna, de a háziorvos a szülés napjáig táppénzen tart, majd onnantól igényled a szülési szabit. (Egyébként persze, hogy elintézi, hiszen neki a táppénzzel nemcsak, hogy fizetési kötelezettsége van, hanem még a szabijaid is gyűlnek.) Ha viszont kevesebb a fizud, akkor a táppénzes papírt le kell zárni minél előbb és meg kell igényelni a tgyást.

2011. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!Ha több vagy legalább 183 lenne a bruttóm,de jó lenne!

Én is csak anyagi megfontolásból váltottam már szülés előtt tgyás-ra.

Hiszen gyedet (tehát 70%-ot ) fixen két éves korig kapok,tehát hadd kapjak egy kis idővel több 70%-os juttatást!

2011. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel neked nincs (nem volt) br. 183-nál több a jövedelmed, így neked a tgyás a több, jó, hogy a lehető legkorábban igényelted. Ha a kérdezőnek viszont több a jövedelme, akkor neki a 60%-os táppénz lesz a több, mert az magasabban van maximalizálva, mint a gyed.
2011. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sziasztok. Bocsi,hogy itt kérdezem meg azt hogy a T-gyás igényléséhez milyen papírok kellenek? Nov. 2-re vagyok kiirva. Légyszi segítsetek. Köszi.
2011. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak egy nyomtatvány kell,baba papírjai nem kellenek (mivel születés előtt is igényelhető).

A nyomtatványt ott kapod,ahol igényled(vagy TB. vagy ha TB kifizető hely a munkahelyed,akkor ott)

De körzeti a tp-t lezárja,szülési szabira vesz,és szülésig ugyanúgy adja a "tp"-s papírt,amit le kell adnod!

Én így tudom,ha tévedek,javítsatok.Ma ezt az infót kaptam!

36hkm

2011. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infoitokat !!!!
2011. szept. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!