Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok el a babahordo...

Mikor hagytátok el a babahordozót a kocsiban, és használtátok a gyerek ülést?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 hónapos és 9 kg. Szerintetek lehet már a dönthetős autóölésbe rakni?
2011. jún. 22. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amikor kinőtte. az enyém még nem volt 9 kiló, de a lába már túllógott a hordozón, így dönthető ülésben utazott.
2011. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

amikor stabilan ül. abba gondolkodj, hogy egy nagy fékezésnél hogy van nagyobb biztonságban.


náunk csak 11 hósan jött el az ideje, hog autósülésbe tegyük. pedig hosszban már szűkös volt a bébihordó. ekkor volt 8,5kg, 74cm.

2011. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ő most 9 kg és 71 cm. Igen szűkösnek találom.
2011. jún. 22. 17:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Amikor már túllóg a gyerek a hordozón, azaz nem tartja biztonságosan a fejét, ideje váltani. Kaphatók 0-18 kilóig használható ülések, amik ilyen piciknek is jók..
2011. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az egyik válaszolónak igaza van!arra is kell figyelni, hogy mivel még nem ül,így nem olyan erős a gerince, nem tudja tartani a fejét, így nagyobb fékezésnél a hordozó biztonságosabb!

Az én fiam is 9 kg, 73 cm, 8 hónapos.Már a lába kicsit kilóg, de azért ezt használjuk, mert még nem ül stabilan magától.


off:

Amúgy bocsi, de nem szokták megkérdezni tőled, hogy még csak 5 hónapos???pedig milyen nagy...mert én rendszeresen megkapom, amikor ma már nem olyan picik a babák.Ráadásul én is meg apa is magasak vagyunk...

2011. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Mi a babahordozót 1évesen hagytuk el.

A mienk mondjuk tágas fajta(Graco) volt.


Akkor vettünk 9-18kg autósülést.


5hónaposan szerintem még nem tud ülni a pici és az autósülés igen korai,megterheli a kis gerincét,ahogy erőltetnéd az "ülésre".Ilyenkor a fekvő póz a legbiztonságosabb még nekik a 9-18kg-os vagy más súlykategóriás nem konkrétan rájuk van "szabva"...

(A 9-36kg-osat kifejezetten nem ajánlották,mert egy 9kg-os és egy 36kg-os gyereknek más-más a testtartása.)


Én még várnék vele,míg magától tud ülni a kicsi,pl az etetőszékeket is csak akkor ajánlják ha már stabilan tud ülni a kicsi,nem véletlenül.Mondjuk 6hónapos kora előtt nincs is mit csinálni az etetőszékben.


Amúgy az én kisfiam is 9kg körül volt 5hónaposan,de eszembe se jutott volna az ülés.

Még olyan pici és esetlen ilyenkor.

2011. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor maradunk még a hordozónál.


Igen, szokták kérdezni, hogy hány hónapos, mert mindenki 7-8-nak hiszi. Hát valóban nem úgy néz ki, mint egy 5 hónapos. Nagy, igen nagy. :)

2011. jún. 22. 17:51
 8/14 anonim ***** válasza:
hát ez jó!a te fiadat 9 kg-val és 71 cm-el 7-8 hónaposnak nézik, az én 8 hónapos fiamat 9 kg-val és 73 cm-el 1 évesnek:D
2011. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

10 hónaposan akkor volt lányom 9 kiló és 79 cm-es ésmert a hordozó addig teljesen jó volt.

Amúgy ahordozók 13 kg-ig jók, nem értem te miért akarsz venni gyerekülést.?

Mi most egy 9-18 kg os ülést használunk, lányom 27 hós és 14,8 kg/92 cm.

2011. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi akkor vettünk a lányomnak amikor a hordozóban mindig felhúzta magát, hogy kilásson, ekkor már tudott ülni. A kilóra szerintem nem sokat lehet adni, mert lányom 17 hónaposan 8,5 kg(72cm), tehát akkor a kiló szerint még mindig hordozót kéne használnunk. Elég viccesen nézne ki benne. Egyébként tőlünk meg múltkor megkérdezték, hogy milyen idős? 8 hónapos? mire én:16.
2011. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!