Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám neve olyan, hogy a...

Ha a babám neve olyan, hogy a naptárban több névnap is meg van jelölve, tényleg kötelező a születése utáni első névnapját kijelölni?

Figyelt kérdés
A fiam jan. 30.-án született s após mondta, hogy februárban is van Levente nap, s akkor kellett volna megünnepelni, de mi június 18.-án akarjuk. Ő állította elég sokáig, hogy ez nem így működik. Szerintetek is így van? Én nem értek ehhez, de én úgy gondoltam, akkor jelölöm ki, ha már van választásom, amikor akarom. Tényleg én nem tudom jól? A februárt mi azért sem akarjuk, mert mi febr.2-3 vagyunk az apjával, s januárban, februárban sok a szülinapos, na meg ott van a karácsony, utána szülinapok folyamatosan, s anyagilag is jobb megoldás a i részünkről, mivel júniusban, s nyáron nincs úgy nagyobb ajándékozás.
2011. ápr. 7. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem hallottam. Válaszzátok nyugodtan azt, amelyik szimpatikus. Idővel mindenki megbékél vele...
2011. ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen szabályról. Szerintem is ünnepeljétek akkor amikor akarjátok.
2011. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt az íratlan "szabály" Szabolcs megyében. De szerintem ti döntsétek el. Nekem pld. két Judit barátnőm van, egyik télen tartja, másik nyáron a névnapját, és egyiknek sem a születéséhez közelebbi dátumú a választott névnapja.
2011. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyanról, hogy a születését követő első névnapot kell kijelölni!

Számomra az a jó megoldás, ami messze van a szülinapjától. Barátnőmnek 1 nap eltéréssel van a születés- és a névnapja, na én ilyet soha nem akarnék a gyerekemnek, hogy le van tudva egyszerre a két ünnepe.

Szóval válasszátok a nektek megfelelőt.

2011. ápr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia


Mi meg pont ugy akartuk, hogy fel evente legyen nagyobb unnep.

Igy februar 14.en van a szuletesnapja es augusztus elsejen pedig a nevnapja a lanyunknak.

Nekem is igy van (februar es junius) es tokeletes volt.A ferjem pl utalta, hogy 1 het van a szuletesnapja es a nevnapja kozott, igy mindig letudtak 1 ajandekkal.

2011. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Íratlan szabály,vagy inkább szokás lehet,de semmiképp sem kötelező.Sőt.Logikátlan.

Szerintem a születési időtől távolabb eső névnap praktikusabb is,ahogy egy előttem szóló válaszoló is mondta,ne legyen már egymás után minden ünnep.

2011. ápr. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is Levente!

December 19.-n született. Amikor vártam, megnéztem, hogy melyik a fő névnap, akkor még a jún.18. volt (8 éve).

Szempont volt nálunk is, hogy ne halmozódjanak az ünnepek - éppen elég, hogy a szülinapok (a csajszim dec.18.) szinte egybeesnek a Karácsonnyal.

A nagynéni így is mindig jún.28.-n köszönti…

2011. ápr. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Ahogy már írták, ez szokás.

De ha te a születésnapját követő 5. névnapon szeretnéd ünnepelni, akkor bátran megteheted!

2011. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A névnapokat eleve nem is kötelező ünnepelni :) Maximum szokásról lehet szó. Az, hogy ha többször is van egy évben névnap, csupán annyit jelent,hogy több szentnek is van emléknapja. Hogy ti ezek közül melyiket választjátok a ti gyereketetek névnapjának, egyedül a ti dolgotok. Még annyit fűznék hozzá, hogy a katolikusok és a protestánsok bizonyos névnapokat máskor ünnepelnek fő névnapként. Pl. a Pál napot a protestánsok Péter,Pál napján, a katolikusok pedig valamikor koratavasszal. Az én kicsi lányomnak is 2x van a naptárban névnapja, de mi is úgy választottunk, hogy ne legyen túl közel a születésnapjához és más, nagyobb ünnepkhez sem.
2011. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kötelező??? Úristen, ez nem hivatalos dolog, mindenki akkor ünnepli a névnapját, amikor akarja.

Az én fiam is a névnapja után egy héttel született, semmi probléma, kijelöltünk év közben egy másik napot, az lesz családilag a névnapja és kész.

Később a barátai, kollegái úgyis a hivatalos napon fogják köszönteni, de amíg kicsi, így láttuk jónak.

2011. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!