Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szoktattad rá...

Mikor és hogyan szoktattad rá babádat az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 10 hetes korában. Nagyon sírt, mikor ringattam és állandóan rugdalt. Már totál kivoltam fogtam és betettem a kiságyába. Kb negyed óra nyűglődés után elfáradt és elaludt. Ezt eljátszottuk még néhány napon keresztül, most ott tartunk,hogy kézben nehezebben alszik el,mint hason a kiságyában. Ma 3 hónapos.
2011. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint első, de nálunk ennek az ideje csak 7 hónaposan jött el, addig szopi közben aludt el és betettem az ágyába.
2011. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi mázlisták vagyunk,a fiam újszülött kora óta egyedül alszik el,nem kellett rászoktatni.Volt kb 4-6 hét,amikor voltak elalvási nehézségeink,ezért velünk aludt,féltem,hogy elrontottuk,de simán visszaálltunk.Már 7 hónapos és ha álmos teszi le a fejét és alszik,akárhol van.Este is betesszük az ágyba,körülnéz kicsit,hogy minden megvan-e és már alszik is.A lányom nagyon nehezen tanulta csak ezt meg,vele sokat kínlódtunk,hát ő már jóval 1 éves kora fölött járt.
2011. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig mindig cicin aludt el.Hallgattam érte eleget,de nem érdekelt,mert így kényelmes volt mindenkinek.Aztán egyszer volt egy nagyon nyűgös napunk,és bevallom becsülettel elfogyott a türelmem,nem tudtam vele mit kezdeni,beraktam a kiságyba,és kimentem az erkélyre levegőzni.3 perc múlva bejöttem,és csend volt a szobájában.Benéztem hozzá,és édesen aludt,még be is takarózott.Azóta mindig megy neki egyedül az elalvás.
2011. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most kínlódok vele, mert már beszakad az egész hátam. Este még az esetek nagy részében cicin alszik el, de lassan egy hete próbálkozunk a napközbeni alvásokat ringatás nélkül eszközölni.

És tudom, hogy én csesztem el, de ez van. Majd a másodiknál próbálok nem így cselekedni, de nem ígérem, hogy menni fog... :)

16,5 hónapos a fiam...

2011. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is kb. 10 hetesen. Egy napig tartott a nyűglődés, másnap már tök ügyesen elaludt egyedül is. Holnap lesz 4 hónapos, ez a jó szokása most is megvan még. :)
2011. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is szerencsénk volt első két éjszaka közöttünk aludt de akkor is csak kényelmi szempontból (ugyebár menni alig tudtam és többször felsírt) a 3. éjszaka óta egyedül alszik a kiságyban, este sosem kellett még altatni. Napközben ha nagyon álmos és nem tud elaludni cumit teszek a szájába és simogatom vagy "kopogtatom" a hátát, ez általában be szokott jönni.
2011. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ahogy hazaértünk a kórházból, persze ha beteg, v míg fájt haza, akkor volt, h sétáltam vele míg elalszik... meg mellettem. de ha minden okés, akkor egyedül, már születése óta (közvetlen mellettem van a kiságya, majd most megy külön szobába 1 éves múlt)
2011. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első naptól fogva, ahogy hazajöttünk a kórházból.Egyszer aludt köztünk, mikor hideg volt a lakás mert eltömődött a kandallócső.De egyikünk sem tudott pihenni, a lánykánk sem.

Kb 1 hónapja rákapott arra, hogy napközben ringatni kelljen de ezt a fogának tudtam be.Most kibújt az első 2 fogacska, úgyhogy megint egyedül alszik el.Este is.

Most 6 hós

2011. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!