Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortája volt a babátokn...

Milyen tortája volt a babátoknak az első szülinapján?

Figyelt kérdés

Mert a piskótatésztában tojásfehérje is van... Akkor kaphat már? A krémben meg cukor van... Azt is ehetne? Csokitortát kaphatna?

Vagy készítsek én neki cukor és tojásfehérje menteset?

Ti mivel ünnepeltetek?


Előre is köszi a választ!


2009. márc. 25. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én vmikor 10-11 hónaposan adtam először tojást a fiamnak. Szerintem ne a szülinapján derüljön ki, hogy valamire allergiás a torta összetevői közül. Inkább néhány héttel előtte próbáld ki néhány falat tojással. Ha eddig nem adtál neki édességet,akkor sem lesz függő egy szelet tortától, bár biztos tetszeni fog neki, hisz általában a picik szeretik az édes izt. Persze, ha van alternativ torta recepted, csinálhatsz egy próbasütést, hogy mit szól hozzá! Nálunk mesefigurás csokitorta volt. Kellemes ünneplést!
2009. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak mert szülinapja van, ne ajd neki újat. Probálj meg olyan receptet keresni ami olyan alapanyagokból áll amiket már ismer.

Az én babaóm 3án lesz 1 éves és sütni fogok neki tortát:


Hozzávalók:

50 dkg liszt

10 dkg margarin

1 csomag porélesztő

3-4 evőkanál cukor

kb. 4-5 dl víz

csipet só

búzadara


Az élesztőt kis cukorral és liszttel fél csésze langyos vízben felfuttatjuk. A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk az élesztőt, a cukrot, sót és annyi langyos vizet, hogy nem túl lágy tésztát kapjunk. Langyos helyen fél órát kelesztjük.

Két nagy és édeskés almát lereszelünk, lecsöpögtetjük, esetleg kis cukorral ízesítjük.

A tésztát kinyújtjuk téglalap alakúra, ráterítjük az almát, megszórjuk búzadarával és feltekerjük.

Kb. 2 cm-es szeletekre vágjuk és szorosan egymás mellé tesszük a tortaformába.

Hideg sütőbe tesszük és 180-200 fokon megsütjük.


És így néz ki: [link]

2009. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én arra gondoltam, hogy joghurt tortát fog kapni:))

Belemászhat, és a joghurttol és gyümitől nem lesz baja...

De az első válaszadó jo ötletet adott a tojással kapcsolatban...nemtom még, hogy piskota lesz e az alap vagy más....mindenesetre keresztanyu majd megoldja-cukrász-

2009. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sütöttem neki tojásmentes tortát. Cukor van benne egy kevés, de nem olyan nagy mumus a cukor!

Túrókrémmel kentem meg kívül, belül. A túróhoz egy doboz Milli vaníliás túrókrémet kevertem.

Egy kis tejszínhabbal is lefújtam, hagy pacsáljon benne:)

Rengeteget megevett a tortából, nem lett semmi baja!


Valamint rendeltünk cukrászdai csokitortát is. Igazából magunknak:)

Nem számítottunk rá, hogy a legváratlanabb pillanatban lecsap rá, és belemarkol:)

Abból is evett, attól sem lett baja.


Ha érdekel a tészta receptje, írj pü-t.

2009. márc. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!