Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom az elmúlt hónapban...

A lányom az elmúlt hónapban összesen 270 grammot hízott. Az ezt megelőzőben meg alig 400-at. Sem a doki, sem a védőnő nem foglalkozik vele.4 hónapos. Most 5750g,60 cm. (3440 grammal és 50 centivel született) Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Az előző mérésnél egy kicsit ki is fakadtam, mert csak legyintenek, hogy minden ok. Voltatok már hasonló helyzetben? Mit tanácsoltak nektek?
2009. márc. 25. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne aggódj,amíg mosolygós jókedvű,addig biztosan elég neki amit amennyit eszik....mondom ezt én aki elkezdte 4hónaposan a hozzátáplálást,mert a védőnő azzal riogatott,hogy csak "középkategóriás" a gyerkőc.Bár én láttam is rajta főleg este,hogy mintha éhes lenne a 2 mell után is.

Ha gondolod kezdj te is valami pótlást.

2009. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az én babámnál is volt ilyen, a 4. hónapban csak 250 g - ot hízott. Azóta újra jól hízik, nem adtam neki semmi pótlást, kivártam, mivel jókedvű volt, szopizáskor nem hisztizett, hogy kevés lenne neki a tejcsi. 2500 g - mal és 47 cm- rel született, 4 hósan 5350 g és 60 cm, most hétvégén lesz 6 hós, kb. 6500 g és 64 cm.

Szerintem, ha jól érzi magát a babád, nem sírdogál, akkor nem kell semmit tenned. De ha az megnyugtat, adj neki valamit pótlásnak (gyümit, kevés tápszert ), ha nem éhes úgysem fogadja el, legalábbis az én babám most így van. Szeretnék már adni neki valamit a tejcsi mellé, de nem fogad el semmit sem.

Boldog babázást! :))

2009. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én babám egy hét múlva lesz négy hónapos, és egy hónap alatt 300 grammot hízott. Ő 65 cm és 5800 gramm. 51 cm-vel és 3500 grammal született. A védőnő és a doktornő szerint is nagyon szép formás baba. Állandóan jár keze-lába, erőlködik, hogy forogni tudjon, mindig "dolgozik" valamit, ezért is nem hízik úgy, mint az eleinte. De azt mondták, hogy nem baj, nem kell minden babának olyan kis husis lenni. Ők ilyenek alkatilag és kész. Amíg van megfelelő pisis pelus, amíg nem bágyadt, rossz kedvű addig ne aggódj.
2009. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!