Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fürdetitek 5 hós babátokat?

Mikor fürdetitek 5 hós babátokat?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz 5 hónapos a kicsi fiúnk. Délután 5-6 óra között eszik, aztán megy a játék, de olyan fél 7-7 között már el kezd nyügösködni. Van amikor be is alszik, kb egy fél-háromnegyed órát, de van amikor úgy kell megkelteni a fürdéshez, ami általában fél 9-kor van. Ezután eszik, de néha már olyan álmos, hogy szinte nem bir enni, és be is alszik a cumisüvegen. Tegyük korábbi időpontra a fürdést? Arra gondoltam, hogy olyan fél 8kor kellene fürdetni, és hátha utána jobban is enne. Csak akkor reggel meg hamarabb fog felkelni, ugye? Most olyan 6-7 között kel reggel. (az lenne a legkevesebb, hogy hamarabb kelne)

Most kezdjük el a hamarabbi fürdést, vagy mostmár várjuk meg az óráátállitást? Segitsetek, köszönöm!!!


2009. márc. 25. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha előrébb szeretnétek hozni a fürdetést, figyeljetek oda a fokozatosságra! 10-15 perccel előbb minden nap, hirtelen ne tegyétek át, mert megzavarhatja nagyon, felborul a kis megszokott élete. Nálunk volt egy ilyen este, amikor előbbre hoztuk a fürit (ami nálunk is fél 9) 7-re és hajnalban kelt 3-kor és 6-ig sírt, nem lehetett vele semmit se csinálni. Amúgy ha 6-7-ig alszik, akkor tuti, hogy füri után ha fáradtan is, de eszik rendesen, nem hinném, hogy különben ennyit kibírna. Persze attól is függ, hogy mikor alszik el. Vagy esetleg próbáljátok meg még a füri előtt altatni picit, hátha az segít és nem lesz annyira fáradt. Nappal alszik eleget amúgy? 6 hós baba anyuja
2009. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Korábban! Én fél 8 körül fürdettem, és most is (6 hónapos)

Főleg ha nyűgösködik, akkor ez hasznos lehet

Nem biztos, hogy korábban fog kelni.

2009. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ez a mostani óraárállitás nem fogja megzavarni?
2009. márc. 25. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont én is ilyen gondba vagyok nekem is 5 hónapos . Pár napja van bonyodalom már tegnap 18-óra után sírt és gondoltam leteszem aludni mint ezelött de már nem alszik be,mit csináljak hát már olyan álmos ilyenkor nem szokta elfogadni a kaját se, de valami csoda folytán evett pár ml-t és be aludt se fürdés se pizsama. Ugy döntöttünk hogy mosmár 18-óra elött kell elkezdeni füfdetni mert ez már pár napja megy! Éjszaka így fel kelt enni de vissza aludt .Gondolom ö már 19-órára elfog mindig aludni végül is gond nincs csak meg lepö!
2009. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 hónaposan fél hét körül fürdettük. Azóta folyamatosan jön egyre korábbra az időpont. Mostanában már 6 körül fürdetünk, mert különben irtó hisztis. Ha el tudom altatni 4-5 között, akkor kihúzzuk fél hétig. Így általában fél nyolckor már alszik max. hajnal 4-ig. De általában már 2 körül ébred enni.
2009. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12.22 nekem szépen alszik nincs sírás éjszaka csak kaja kb. 2 körül, és reggel 7 körül ébredt majd késöbb 10 felé aludt szegény mire rá jövünk hogy kezeljük öket addig ö csak sír este de ma ügyes leszek csak figyelem az ídöt ,mert nekem nem síros nyügös nem jelez elöre 17óra 30- kor fogom fürdetni !!! :)
2009. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12: 32- es válaszolo pont ugy írja a történeteket mint én de érdekes ezekszerint jellemzö a korrukra ,igen ha aludna 16-17 körül de pont már nem alszik be!!! Éredkes !
2009. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nikcsi ***** válasza:
Mi 7-kor furdunk, aztan meg vacsi es be is ajul. O is reggel mar nyekereg ugy 6 korul, de ha eleg gyors vagyok meg vissza tudom altatni ugy 7-ig fel nyolcig. :)
2009. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom jövő héten lesz 5 hónapos. 7 órakor fürcsi, aztán kb. 8-ig tart a szopi, jól kiszívja mind2 cicit és közben beájul. Általában 3-4 között ébred enni (persze kivételek vannak) és 5-6 óráig még nehezen kihúzzuk a kelést. Később nem fürdethetem, mert du akármennyit alszik, 6 óra körül már kezd nyűgös lenni, így is már fél órát sikerült nyernünk. Úgyhogy nekünk jól jön az óraállítás, emberségesebb időben kezdődik majd a napunk:)
2009. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!