Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez bukás vagy hányás?

Szerintetek ez bukás vagy hányás?

Figyelt kérdés

Fiam nem bukós fajta, bár néha - néha előfordul. Most kaja, büfi után 70 perccel, játék közben jó adag tej kijött belőle. Kicsit meglepődött ő is, de jó kedve van azóta is.

Az a fura, hogy elég sok idő eltelt ahhoz, hogy ez bukás legyen nem?

3,5 hós


2011. jún. 24. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább kisebb hányást mondanék rá.
2011. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs kőbe vésve, hogy evés után mennyivel bukhat a baba. Az enyém extrém bukós volt (nem volt refluxos!), nem egyszer órákkal az evés (szopi) után is bukott. Ha meg sokat mozgott, ez a bukás még többször előfordult.

Ha a babádnak jó a kedve, nem bágyadt, nem nyűgös, nincs semmi különösebb tünete, akkor nem hiszem, hogy hányt volna. főleg, hogyha nem tűnt hatalmas mennyiségnek, nem ismétlődött azóta. Ha hányt volna, akkor az összes gyomortartalom kijött volna.

2011. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm babája volt nálam volt, kaja után órákkal, mikor bukott egy szép nagyot, és ment az élet tovább. Ő tiszta anyatejes baba volt. Látod, előfordul :)
2011. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm. Biztos, hogy csak töredéke jött ki az elfogyasztott mennyiségnek (bár át kellett öltöztetnem).

Pont azt figyelgettem előtte, hogy próbálgatja a hasizmát játék közben, mert nem ért el egy játékot...


Nem tudtam, hogy hol lehet a határ hányás és bukás között, de valószínűleg hányásnál tényleg az egész gyomortartalom távozik.

2011. jún. 24. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:

A bukás: kibüfizi a tejet. A hányás: sugárban "kilövell", még 20-30 centire tőle is tejes lesz minden.


Nekem bukós volt a kislányom, még 3 órával szopi után is bukott néha.

2011. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sokszor akkorákat bukik át a vállam fölött, hogy csak úgy csattan a padlón. :)

Van, hogy kaja után egy jó bő órára hason játszás után bukja ki a hamit. Nem refluxos, csak felkeveri magát olyan izgő-mozgó. 3 hónapos. Ne izgulj, a tiéd is tuti csak bukott, ha hányt volna, akkor nyűglődne utána.

2011. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

A hasznos válaszokat díjaztam :)

2011. jún. 24. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornő, hogy a hányás hanggal jár (öklendezés), a bukás pedig nem. Mindig megkérdezi, hogy volt-e hangja a távozott ételnek. A hányás egyébként összetöri a gyomrát, nem marad jókedvű. Az ilyen pici babáknak még nem zár rendesen a gyomorszája, így szoptatás után bármikor visszaköszönhet a tej. :)
2011. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!