Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan kerülhetett a bolha az...

Honnan kerülhetett a bolha az ágyunkba?

Figyelt kérdés
Egyik nap arra keltem fel, hogy volt rengeteg csípés a lábamon. Nem tudtuk mitől lehetett, gondoltuk szúnyog van a lakásban és jól elbújik, de rá pár napra talált párom egy bolhát. A lábáról leesett a fürdőkádba a vízbe, így szerencsére megtudtuk fogni, és tele is volt vérrel, tehát tuti, hogy bolha volt. Szerintetek honnan hozhattuk haza? Igaz, hogy még a gyerekek homokozójában is össze lehet szedni? Hogy vigyem oda így a kisfiamat nyugodt szívvel? Lehet, hogy csak ez az egy volt az ágyban és elég, ha lecserélem az ágyneműt, vagy vegyek vmilyen írtószert is?
2010. jún. 16. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a bolhák nem magényosan élnek, úgyhogy lesz még, ha egy volt. De várj pár napot, hátha nem lesz több. Hogy honnan? Fogalmam sincs, mi még bolhát nem vittünk haza, de sok más bogarat már igen, bár mi kertes házban élünk.
2010. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a bolhát nehéz elkapni. Én inkább ágyi poloskára tippelnék. Azok csípnek sok helyen össze. A bolha nem ilyen. Éppen mi is az ágyi poloskákkal küzdünk, és lövésünk sincs, hogy kerültek ide. Elutaztunk 4napra, mire visszajöttünk, itt voltak. A férjemet jól összecsípkedték reggelre. Vettünk írtószereket, nagy részük elpusztult. Most a többi van soron, ha nem pusztulnak, akkor rovarírtót hívunk. Nagyon undorítóak ezek a poloskák.
2010. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én tanácsolnám, hogy szedd le az ágyneműt, amennyire lehet, olyan magas hőfokon mosd ki. Vegyél írtószert. Én a BioKill-t javaslom, mert tényleg hat, szag mentes, a falat is lefújhatod vele, nem hagy foltot és kb. 3 hónap védelmet nyújt valamennyi rovar ellen (pókoktól kezdve a hangyákon át a bolháig mindenre jó). 1-1200 Ft/ flakon.


Hogy hogyan kerülhetett oda? Valószínűleg a ruhátokon vagy a testeken bevittétek. Bárhol találkozhattatok vele. Az úton elsétáltatok egy bolhás blöki mellett, az egyik bokor levelén várakozott rátok... Bárhonnét össze lehet szedni.


Az jó kérdés, hogy van-e a homokozóban. Szerintem a homokban nem érzi jól magát a bolha, így kétlem, hogy ott huzamosabb ideig megélnének vagy ott tartózkodnának. De emiatt fölösleges aggódnod. A gyermeketek számtalan rovarral és baktériummal találkozhat a homokozójában, a bolha csak egy a sok közül. Ezt nem nagyon lehet kivédeni. Hacsak nem tiltod meg, hogy a kisfiad a szabadban játszon.


Szép napot kívánok!

2010. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Bio kill semmit nem ér...

Már a második dobozt fújtuk el. Most a chemotox port használjuk, ez már hatásosabb.

második válaszoló

2010. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!