Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszásról vannak negatív...

Babaúszásról vannak negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Azért a pozitív is érdekel :)


3,5 hós fiammal jövő héten megyünk, de kicsit izgulok.


2011. jún. 24. 20:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Eddig (még) nem volt negatív tapasztalatom.

Nálunk is van erre külön babamedence,ahova csak a szülők és a babák mennek be.

Mi nagyon szeretjük.

2011. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk kell igazolás!

Szóval, mi vagyunk az első csoport a medencében, pont azért, hogy mások ne vigyenek be semmit. A szülők higiéniájáról annyit, hogy minden anyukának kötelező a tampon használata és az úszás előtti zuhany. Most mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, hogy ezt megteszi-e, de a saját babájáért, szerintem bárki használja ezeket a higiéniai formaságokat, aki meg nem, annak meg nem is fordul meg a fejében, hogy menjen úszni.Nekünk ANTSZ-es medence van (ahogy az előbb írták).

2011. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mi a fiammal 7 hónaposan kezdtük a babaúszást, heti egy alkalommal. Amikor 18 hónapos lett már heti 2-3x is eljártunk strandolni vele, vízimádó lett.

Most 4 éves és már jól úszik, jár úszóedzésre is, versenyszerűen fog úszni.

Legszívesebben minden napot az uszodában töltene:)

Soha semmi fertőzést nem szedett össze a strandon, az immunrendszerének is jót tett, igazi kis edzett gyerek lett belőle, szóval nekünk az uszoda lett a második otthonunk.

A kicsi most 9 hónapos és természetesen ő is jár velünk úszni, imádja:)Még szoptatom, de én sem kaptam el semmilyen fertőzést, mivel a vizet folyamatosan szűrik és fertőtlenítik, szerintem abszolút biztonságos.

2011. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

kötelező tampon? akkoris ha nem menstruál?

Mi is most fogunk menni babaúszásra.

2011. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is több mint egy éve járunk!4 hós avolt a láynommikor kezdtük!Itt össz vissz 2 csoport van, és szombaton van mind a kettő egymás után!Nekem soha nem volt még ettől beteg a lányom!Nagyon szereti, mi télen (akkor lesz két éves) már megyünk e mellett rendes úszásoktatásra!Azt mondta az "edzője", hogy 3 éves korára ha ennyire szeretni fogja továűbbra is, akár mind a 4 úszásnemet ismerni fopgja! :)


Én nagyon szeretem, én v ersenyúszó voltam, és szeretném ha ő is úszna, mert nagyon egészséges sport!

Nálunk nagyban gyorsította a mozgásfejlődést!Mi télen is jártunk végig!Mi Api is és én is itthon is zuhizunk azokon areggeleken,mikor megyünk, de természetesen ott is!Ha menstruálok,én tamponnal sem megyek be a vízbe a babák közé!Remélem más sem!Én még mindig szoptatom a 19 hós lányom, de nekem a mellemnek sem volt semmi baja...Tejem is van úszás után is!Hisz az a víz 30-33 fokos!

Mi nagyon szeretjük, és csak ajánlani tudjuk! :)


Érezzétek jól magatokat! :)

2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt még nem hallottam, hogy ha menstruál az ember, akkor taméponnal se menjen babavízbe. Miért?

Még nem voltam, de nem azért mert tudatában lettem volna, hanem mert eddig úgy alakult.

De szerintem sokan nem tudják még rajtam kívül. Vagy tévedek?

2011. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Bocs,én is CSAK pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni...a kisebbik fiam 3 éves(a nagy már 19 éves,őt is vittük anno,akkor hozták be Mo.-ra a babaúszást,és neki se volt soha gondja),3 hónapos kora óta visszük(Bp.XVI.Aligátor úszóiskola).Ebből kifolyólag soha,de SOHA nem volt beteg,és a mai napig imádja.Már tavaly(2 évesen) olyan vízbiztonsága volt,hogy amikor elmentünk nyaralni,szó nélkül beugrott az 180 cm mély medencébe,és fel is "úszott" a felszínre.

Nálunk azon a napon,amikor a babaúszás van,senki nem mehet a gyerek medencébe-amit előzőleg kitisztítanak-,és nem klórral fertőtlenítik a vizet.Az öltözőben 2 járóka,2 pelenkázó(ehhez kitett törlő és fertőtlenítő)is van,a férfi öltözőben is(sokszor csak apuka hozza a gyereket).2 oktató foglalkozik velük(külön a kezdőkkel és a haladókkal).Szóval summa summárum:SZUPER!

2011. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

aki menstruál az szerintem még tamponnal se menjen babaúszásra..áááá...

én nem venném jó néven ha ott valami kifolyna másból, stb...nem részletezem.


azt sem hallottam még hogy ha valaki nem menstruál annak is tampont kell betenni. MINEK???????

2011. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A 15.41-es vagyok,és csatlakozom a 15.59-es válaszolóhoz!
2011. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a fiam 5 hónapos kora óta járunk, nincs negatív élményünk. Viszont reagálnék a negatív félelmekre, és erről érdemes mindenkinek érdeklődnie, felvilágosulnia, mielőtt megy: Debrecenbe járunk, spéci medence van erre a célra, aminek egyedi vízforgató rendszere van. 15 percenként cserélődik a medence teljes vize, így tökmindegy, hanyadik túrával mész be, a víz mindíg tiszta. Nem klórral tisztítják. Ha menstruáltam, előtte tettem be tampont, utána kivettem, mert alapból betétes, nem tamponos vagyok, és fél óra alatt annyira sem telt meg, hogy cserélni kelljen, nemhogy annyira, hogy kifollyon:) De ezt nője válogatja, ki hogy menstruál. És ha tusolsz, és tamponozol, szerintem a menzi sem gusztustalanabb apuci és anyuci letusolt fenekénél, vagy anyuci esetleges folyásánál. Azért valljuk be, a vízben töltött fél óra alatt elég minimális az esélyed arra, hogy bármi is kifollyon belőled...

Egyébként a babamedencék szigorú szabályok betartásával működhetnek, akinek - asszem első válaszoló - a babájának begyullad a füle tőle, az szerintem egyébként is hajlamosabb a fülgyulladásra. Érdemes ezekre a dolgokra rákérdezni (pl. hogyan tisztul a víz, stb.)

2011. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!