Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire eszik darabosat 1 év...

Mennyire eszik darabosat 1 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés

Tudom, már sok ilyen kérdés volt, de olyat nem találtam, ami a illene a problémámhoz.

Kisfiam 14 hónapos, eddig nagyon büszke voltam arra, hogy milyen szépen eszi a darabos ételt. Igaz, kicsit aggasztott, hogy a kakija tele van komplett kajadarabokkal. Tegnap este olvastam egy 30 évvel ezelőtti gyereknevelési könyvben, hogy amíg nem nőnek ki a rágófogaik, nem szabad nekik így adni az ételt, mert emésztetlenül megy át rajtuk - pont, mint a mi esetünkben.

Dehát akkor most mit csináljak? Turmixoljak 2 éves koráig? Egyébként elég jó húsban van, szóval valamennyit biztos hasznosít belőle.

Vagy ez általános tapasztalat, hogy az ebédnek legalább a fele változatlan formában köszön vissza a pelusban?


2011. jún. 25. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Jaj, a 301 évvel ezelőtti könyvek :) Gondolom, akkor azt is olvastad benne, hogy 6 hetes kortól adj gyümölcslevet, majd gyümölcspürét, 3 hónapos kortól meg főzeléket... Ez már régen túlhaladott álláspont :)

Szóval: az én kislányom 8 hónapos korától elutasított mindent, ami pépes volt, csak azt ette, amiben nagyobb darabok voltak. ekkor még egyetlen foga se volt, az első is 11 hónaposan bújt ki... Ő akkor már vígan ette a nagyobb darabokat is, hisz az íny baromi erős. Ha szoptattál, tudod, hogy tudnak harapni már fogak nélkül is :) A puhára főtt étel "megrágásához" pedig nincs is szükség fogakra, ügyesen össze tudják nyomni az ínyükkel. Ha úgy lenne, ahogy a könyv írja, 2-2,5 éves korig nem is ehetne a gyerek csak pépeset...

Az, hogy a pelusba kerül félig emészett étel is, az normális, azért a bevitt étel nagy része megemésztődik, a szükséges dolgok felszívódnak. A zöldségek emésztése azért nehezebb, mert van bennük cellulóz, ez emészthetetlen növényi rész. Figyeld meg, ha kukoricát eszel, még felnőttként se emészted meg a külső burkot! A gyerekek szervezetének is meg kell tanulnia a zöldségeket lebontani... Amikor elkezdjük a hozzátáplálást, az elején akkor is szinte egyben viszontlátjuk a kaját a pelusban...

2011. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja! Csak 30 évvel ez előtti, nem 301.. :S
2011. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 1 éves! Abszolút nem tudok neki darabosat adni mert mindentől fuldokol!Mindent pépesen eszik,és a cumisüveget nem szereti,pohárból nem iszik,kanalat se tudja használni! " foga van!! :D
2011. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Foga 2 van!! :)
2011. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is adnék neki darabosat, de fuldokol tőle, sőt hányt is a nagy öklendezés miatt!! Úgyhogy én muszáj vagyok turmixolni. Mondjuk neki nincs még foga, de már 10 hós. Úgyhogy örülj, hogy a tied eszi. :)
2011. jún. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért abban egyezzünk meg hogy,a gyomorsav egy elég agresszív anyag,ha meg akarná emészteni meg is tudná.Az én 1 évesem nagyon szépen eszik a 2 fogával darabosat.Csak úgy harapja a parizeres kenyeret,meg a sült krumplit.És sokszor látok a kakiban nagyobb répadarabokat én is.Szerintem ez nem gond.
2011. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Nálunk egész jól mennek a darabos ételek sőt talán mondhatom azt jobban is érdekli már mi van a tányéron mint a bébi ételes üvegben.Állatlában fözök neki de akciósan mindig veszek pár üvegeset is.Mostanában vettem észre ezeket már nem olyan kedvel eszi mint régebben.Igaz neki 9 foga van.A darabosabb ételt lassabban és kisebb falatokkal eszi.És ha kicsit szárazabb az étel(krumplis tészta)akkor töbször megkínálom vizzel közben.Nála is volt már olyan,hogy a pelusban nagyobb darabok voltak.

2011. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor nem izgulok annyira, de azért a 15 hónapos oltáskor még rákérdezek a dokitól. Nekem néha félelmetesnek tűnik a pelus tartalma. :)

Első: igazad van, nem is véletlenü hangúlyoztam, hogy a könyvet 30 éve adták ki. (Pinker Emmi: Anyák könyve egybként). Csak megrémített, hiszen a jelenség már korábban is zavart, de még nem olvastam róla máshol.

2011. jún. 26. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!