Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a babákat csípőszűr...

Mikor kell a babákat csípőszűrésre vinni? A fiam 4 hónapos, de a doki nem küldött még minket. Ez kötelező? Kérdeztem a hasi ultrahangot is tőle, azt mondta csak akkor ad beutalót, ha valami rendellenessére utaló jelet talál.

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
már igen vinni kell valaki még elöbb is küldenek legközelebbi korházba v. sztk-ba de csak beutaloval mehetsz ha nem magánrendelésre mész.
2009. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 .vok. nekünk be is kellet jelentkezni a hatvani korházba voltunk igen is kérj beutalot a gyerekorvostol !!
2009. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! A csecsemők csípőjét elvileg 3 napos majd 3 hetes végül 3 hónapos korban kell(ene) vizsgálni.Szerintem ne hagyd magad lerázatni az orvosnál, igenis adjon beutalót!!A csípőszűrésekre az ortopédián így is előjegyzés van, tehát ha most kérnél, már akkor is kb.csak 1 hónap mulva kapsz időpontot.(Kivéve ha magánba viszed a kicsit.)
2009. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a dokinál,mert a csípőszűrés kötelező. Mi 4 hónaposan voltunk. De jó sokára adnak időpontot.Én valamikor január elején kértem,és február 19re kaptunk. (Miskolc)
2009. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekünk a Hatvani korházba nem kellet sokat várni
2009. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, ez is mindenhol máshogyan van. Nálunk a kórházban végeztek először csípőszűrét, majd itthon a gyerekorvos is megnézte. Azóta ahányszor viszem tanácsadásra (ott a doki is), minden alkalommal megnézi a csípőjét a kislányomnak. Ha valamelyik babánál talál valami problémát, akkor azt elküldi szakrendelésre, de akinél nincs semmi gond, azoknak nem kell menniük.
2009. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

minket sem küldött a doktornéni

én a védőnénit kérdeztem hogy miért, azt mondta mert minden rendben van és semmi gyanus nincs vele, azóta is nagyon szép a csípője és egy csomó olyan dolgot csinál amihez egészséges csípő kell

2009. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és már 7 hónapos a kislányom. A nagy testvéreivel se kellett mennünk sehová külön csípőszűrésre, őket is ugyanígy vizsgálta meg minden alkalommal.
2009. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!