Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nevelitek a babátokat?

Hogyan nevelitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Mondanátok pár példát, hogy miben nem engedtek, miben igen, miben kellene szerintetek szigorúbbak lennetek, stb.

Pl. üvölt a babkocsiban a bevásárlás után, akkor kiveszitek?


2011. jún. 25. 17:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A baba korát is írjátok oda légyszi!
2011. jún. 25. 17:42
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Szerintem azért nem érkezett még válasz, mert a kérdés így elég tág. :)

Az enyém elmúlt egyéves, mindig kivettem a babakocsiból, ha sírt. Bevásárlás közben pláne, nem kell az egész boltnak az én babám sírását hallgatni. Volt egy idő, amikor éppen ezért hordoztam is, mert nagyon nem bírta a babakocsit. Aztán megszerette újra.

Nem hiszem, hogy egy babához szigorúnak kéne lenni. Persze vannak dolgok, amikhez jó ragaszkodni, pl. a lefekvés időpontja, de azt egy csecsemő nem érzi kényszernek. Ha már kúszik-mászik, érdemesebb inkább eltenni, ami veszélyes, szerintem a konnektor meg a nagykés nem a nevelés terepe.

2011. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért hagytam ilyen "tágnak", mert kiváncsi voltam, hogy kinek mi jut először eszébe.Köszi a választ!:)
2011. jún. 25. 22:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én alapjában engedékeny vagyok (1 éves kisfiú)....de a természetem is ilyen+ éveket vártunk,mire terhes lettem,így erre fogom :-)

Soha nem hagyom sírni,valahogy nem viseli el a lelkem ...sajnos ez van!

Persze,hogy kiveszem,már akkor,ha"kéri" ...

Vannak dolgok,amiket azért nem szabad...és meg is érti,ha valamire azt mondom,hogy "ne kapd be" ...viszont hagyom,hogy ismerkedjen a világgal,a környezettel,mindaddig,míg rá nem veszélyes dolgokról van szó (konnektor,vezeték tiltott,TV-t nem rángatjuk,gyógyszerek,vegyszerek)...lehetnék szigorúbb is,de imádom,és egyelőre nagyon jó baba,így nem tudom igazán "rendre utasítani".

2011. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

...utolsó vagyok...azt elfelejtettem,hogy én odaadtam neki a telefonomat,és a távirányítót is (persze olyankor én is fogtam),egy ideig érdekes volt,most már nyugodtan ott lehet mellette, nem is érdekli...szerintem a "tiltott gyümölcs" nekik is édesebb :-)

Sajnálom,hogy nem nagyon érkezett válasz a kérdésedre...valóban érdekes válaszok születhettek volna...

2011. jún. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
mi úgy neveljük 17 hónapos fiunkat, hogy ne csináljon drámát minden pici karcolásból, ergó, ha beüti magát, nem vesszük figyelembe, csak akkor vigasztaljuk, ha tényleg elkezd miatta sírni. Ha csak minket néz és görbül lefelé a szája, úgy teszünk, mintha semmi sem történt volna. És ha valami nem tetszik neki és elkezd hisztizni, keményen rászólunk párszor, hogy nincs hiszti, vagy egyszerűen nem, nem szabad és utána azonnal eltereljük a figyelmét arról a dologról. Most ennyi jutott eszembe. Babakocsiban vásárlás körben még nem kezdett el üvölteni, de ha megtenné, biztos nem blamáltatnám magam azzal, hogy hagyom bömbölni, hanem kivenném. Bár attól is függ, miért kezdene el sírni.
2011. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jól :)


3 és 1,5 éves lányaim vannak.


Alapvetően én ill. mi így nevelünk:

- a NEM nemet jelent, akkor is ha krokodilkönnyek és lécci-lécci van

- nincs játék az elektromos dolgokkal (villanykapcsoló, lámpa stb.)

- nem ismerjük az akarom szót és az aha-t sem, szeretném és igen van.

- nem dobálunk semmit, kivéve a frizbit és a labdát

- ha valamit ledobott, neki kell felvennie

- ha bünti van, akkor bünti van, nincs játék, nincs elmozdulás, nincs ölelkezés (ezt akkor kellett bevezetni, amikor a nagy volt büntiben a kicsi tüntetőleg mellé ült és átölelte, még akkor is, amikor azért volt a nagy büntiben, mert őt bántotta)

- testvért, embert, állatot nem bántunk (ezen nekem kell javítanom, egyszer-kétszer rácsaptam már a kezükre, fenekükre)

- mindent meg lehet és kell beszélni

- engedem, hogy úgy öltözködjön, ahogyan ő (a nagy) szeretne. Tegnap pl. egy rózsaszín póló, rózsaszín szoknya ÉS zöld nadrág volt rajta. Alapvetően szoknyában szeret lenni, de rájött, hogy a tegnapi időhöz a szoknya hideg, így vett fel egy nadrágot is :)



Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Az én babám 5 hónapos lesz, talán még nem igazán lehet nevelésről beszélni. Annyit azonban megteszek, hogy ha sír, azonnal vigasztalni próbálom, ha ordít a babakocsiban, akkor amint biztonságos helyre érünk, kiveszem és megnyugtatom. Amennyire csak tudom "kényeztetem", persze néha nekem is fogytán az erőm. Próbálgatom, mik azok a dolgok amiket szeret, amitől megnyugszik, amitől boldog. Figyelem a babám, amennyire erőm és időm engedi. Amikor majd az eszére is tudok hatni, és el tudom magyarázni a dolgokat, akkor is ez lesz az alapstratégiám, de akkor már valószínűleg a hisztiket lazábban kezelem majd, meg kell tanulnom majd a lényegtelen dolgokat megkülönböztetni.
2011. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11 hós lány: mindent (ami nem nagyon koszos, vagy veszélyes), hagyom, hogy megnézzen, megfogjon. Hagyom mászni bárhova, csak figyelek, hogyha esik, akkor vetődök én is :). Ha beüti magát, csak ha rendesen sír, akkor veszem fel, ha előbb körül néz és utána sír, akkor nem. Fürdőkádban nem szabad felállni. Ha csak unalomból sír a babakocsiban, akkor inkább a kezébe adok valamit, vagy játékot, vagy rágcsálnivalót.
2011. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos a babám. Kb 2 hónapja a NEM az nem. Tudja, pl: függönyt nem szabad rágni, telefont, távirányító nem az övé, hajat nem húzzuk, mert fáj, cicit nem rágjuk. :) Határozottan, ugyanolyan hangsúllyal mondom a nemet mindig. Ebből rögtön érti. Ha lebuccolja a földet, meglepődik, ha sír, megvigasztalom, ha nem sír akkor

hagyom.

2011. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!