Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nevelitek a babátokat?

Hogyan nevelitek a babátokat?

Figyelt kérdés

Mondanátok pár példát, hogy miben nem engedtek, miben igen, miben kellene szerintetek szigorúbbak lennetek, stb.

Pl. üvölt a babkocsiban a bevásárlás után, akkor kiveszitek?


2011. jún. 25. 17:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

enyém már 1,5 éves és itt komolyan el kell gondolkodni a nevelésen, beléptünk a dac korszakba. épp ilyen könyveket olvasok :)


hasonló volt a nevelésem a többi anyukához, én is mindent engedtem ami nem veszélyes.

viszont nagyon következetes vagyok. ha valami nem, az nem, és nem csak akkor hanem egy hét múlva is. viszont ha egyszer megengedek valamit akkor máskor is, hiába fogom a fejem a 2. alkalomkor már, én hibáztam, beletörődök :D

a hiszti kezelésére meg nem tudok mit írni, eddig én se engedtem, hiába sírt, próbáltam elterelni a figyelmét vagy éppen otthagytam, helyzet függő de az utóbbi 3 napban iszonyú lett, mindenért nyekereg és sír, képes egész nap... :S

2011. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem használjuk a nem szabad kifejezést, mert a tudatalatti nem fogad be negativ vagy pozitív előjelet, tehát a nem mint szó semlegesítődik és a szabad mint olyan érvényesül, rögzül, így kétértelműséggel zavart okozhat. A tilos kifejezést használjuk ha valamit nem szabad, mert az egyértelműen rögzül és hatásos.
2011. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ajánlom mindenkinek ezt a könyvet:

[link]

2011. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi szigorú szülők vagyunk. Általában nem hagyjuk, hogy a gyerek diktáljon. Az egyik előttem szóló szépen össze szedte( 11.47) teljesen egyetértek vele:-) A fiam 21 hónapos, most várjuk a tesót. Amivel kiegészíteném a 11.47-es hozzászólását, az az, hogy nagyon figyelünk a férjemmel arra, hogy ugyanazt mondjuk(ha apa azt mondta az úgy van és fordítva).
2011. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

11:47-es vagyok.

Miután megválaszoltam a kérdést, kikapcsoltam a gépet és eszembe jutott a legfontosabb. Amit az utolsó is írt: apa és anya egy véleményen van. Még akkor is ha akkor és ott nem értek vele egyet, akkor félrehívom (hogy ne hallják a gyerekek) és elmondom, hogy ezt én másképp látom. Megbeszéljük, és ha legközelebb hasonló szituáció van, akkor már biztosan egyezik a véleményünk.

Egyébként ami még fontos számunkra az, hogy nem veszekszünk, vitázunk a gyerek előtt, ha megoldhatatlan, hogy ne legyen ott akkor azt mosolyogva, mézes mázosan :)

Ha valamiben nem tud dönteni apa (pl. nem tudta, hogy aznap ettek-e már édességet), akkor virágnyelven kérdezi meg, ezeken jót szoktunk egyébként nevetni. Tejalapú desszert, barna ropogós bevonattal - túró rudi. Ez leginkább azért alakult ki, hogy ha pl. aznap már ettek édességet, akkor ne én legyek a rossz, hogy nem engedem nekik. Mert onnantól kezdve, hogy meghallják, hogy túró rudi, már mennek a hűtőhöz. És az alakul ki bennük, hogy apa a jó (ő akart adni), anya a rossz (nem akart adni). Erre még a nagymamákat meg kell tanítani, mert ők hajlamosak: "kérdezd meg anyától, hogy ehetsz-e túró rudit"-tal elintézni. Bár már javuló tendenciát mutatnak :)

2011. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!