Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan öltöztessem újszülött...

Hogyan öltöztessem újszülött babámat?

Figyelt kérdés
Júliusban fogok szülni,és fogalmam sincs hogy mennyire melegen vagy épp ne melegen öltöztessem majd.Segítenétek?
2011. jún. 25. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények. Valaki azt mondja, hogy ami neked jó + 1 réteg de ebben a melegben szerintem felesleges a plusz réteg. Az első hetekben talán még ok, ha melegebben tartod, hiszen ő a te testhőmérsékletedhez szokott. Egyébként hátul a nyakán tudod csekkolni, hogy melege van-e vagy fázik. Babafüggő, hogy ki hogy érzi jól magát. Tehát: ha meleg van, akkor pelenka + body.
2011. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
+1 réteg, amíg olyan pici. Nálunk nem jöttek be az olyanok, hogy ha hideg az orra, a füle, mert mindig hideg volt szinte. Ha nyirkos a haja, akkor biztos melege van, ha izzad hátul a nyaka, akkor is. Nálunk még kb. fél évesen is sokszor hideg volt a lába, így zoknit adtam rá nyáron is a nagy melegben is, persze néztem és levettem, ha melege volt úgy. Kis takarót javasolnak nagyon pici babáknál melegben is, én egy pelussal takartam.
2011. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írta, babája és anyukája válogatja. NEkem a fiam szeptemberi volt, panelban laktunk, dög meleg volt. Én egy szál bugyiban futkoztam. A gyereken meg hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugi. És ha aludt, akkor vastag plüss takaróval volt betakarva. Ha csak törölközővel takartam, felébredt. És nem izzadt ám!

Most a kislányunk 3 hetes, rajta a nagyon meleg napokon vagy hosszú ujjú body és ujjatlan rugi, vagy rövid ujjú body és hosszú ujjú rugi volt. Egy nagyon meleg nap volt, amikor hosszú ujjú body és egy vékony kisnadrág volt rajta. Én ennél kevesebb ruhát nem mernék ráadni, pláne nem zokni nélkül. De lehet, hogy a pici lány éppen utál is engem ezért :).

2011. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk most 9 hetes a leányzó, én amióta a nagy melegek vannak, szóval már jó ideje, pár hetes korától, egy rövid ujjú body-t adok rá, zoknit és a lábát betakarom textil pelussal. Ha nekem dög melegem van, akkor őt sem öltöztetem fel plusz három rétegbe, de tényleg babája válogatja. Ő elég hamar ki tud melegedni, én is izzadós vagyok, lehet hogy örökölte. :) De mindig van nálam plusz egy takaró, ha hűlne az idő, elbújna a nap, feltámadna a szél stb.
2011. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!