Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fázik az újszülött baba...

Nem fázik az újszülött baba karja, ha hálózsákban alszik majd? Elég ráadnom egy vékonyabb pizsama rugit, vagy melegebben öltöztessem?

Figyelt kérdés

Első baba lesz,nincs tapasztalatom!

39 hetes kismama


2010. febr. 22. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

hát ez függ attól, h hány fok van nálatok.

de létezik olyan zsák is, aminek van karrésze.

2010. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először szerintem ne hálózsákba tedd még, pár hétre inkább takaróval jól fogd körbe, vagy tedd pólyába, mert az melegebb és biztonságosabb érzés is neki. De utána egy hosszúujjú rugi alatt rövidujjú body-val szerintem elég bőven a hálózsák alá. 22 foknál több sem kell, hogy legyen a szobában. Sok boldogságot!!
2010. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is bizonytalan vagyok (első gyerek). A baba szobájában éjszaka 22-23 fok van. Én egy vékony bodyt, egy vékony rugit és egy vastag ujjatlan hálózsákot adok rá. Szerintem ez így jó. Viszont olvastam, hogy sokan kevesebb ruhát adnak a gyerkőcre, és hidegebb is van a lakásban.
2010. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Hát szerintem ez igy jó pedig. De lehet rajta érezni, ha nagyon kipirul vagy meleg a nyaka/keze, akkor melege van :) Ha langyos a keze, ok, ha hűvös, akkor picit több kéne rá (1 vékony réteggel). Azt mondják, adj rá egy vékony réteggel többet, mint magadra, én mondjuk éjjel vékony pizsama + meleg paplannal alszom még a fűtött lakásban is, úgyhogy szerintem ezek igy jók. Most, hogy nagyobb a fiam (11 hónapos) már csak egy rugi + hálózsák van rajta éjjel, és van, hogy melege van, szóval kéne vennünk vékonyabb hálózsákot (amit nem kapok sehol...).
2010. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az okosok azt mondják ne öltöztessük be éjjelre a babát, mert megnöveli a bölcsőhalál előfordulását.

Nálunk első időben hosszú ujjú bady volt (felfogja a peslust) rajta egy vékony rugi és egy vékony ujjatlan hálózsák. Plusz még derékig betakartam vékony pléddel.

2010. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ujjas bady ,ujjas plüssrugi és ujjatlan zsák

kicsik a korházban is melegen vannak

A levegö ne legyen túl meleg csak fürdetéskörül,és én még párologtatok vízet.

2010. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem csak a vastagruha a bölcsöhalál oka + a nagyon meleg levegö
2010. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 fok van éjszaka,lányom december idusán született és első perctől úgy öltöztetem be éjszakára,hogy inkább kevesebb legyen rajta de még ne fázzon.Éjszaka még felszokott ébredni,olyankor mindig megnézem nincs e melege-hidege,de eddig tökéletes volt:)


Rajta van tehát


egy rövid ujjú body

egy hosszú ujjú rugi (ha kint is hidegebb volt,akkor a vastagabbat adtam rá,ha nem akkor a vékonyabb,mert családi házunk van és könyebben hül a levegő)

egy vastagabb hálózsák

és derékig takarom egy takaróval,ami nem vastag de termo.


Sosem volt semmi baj,mindig pont jó volt ^^

2010. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az újszülöttet én nem tettem hálózsákba, eleinte hosszú ujjú body, rugi, takaró. Amikor már kitakarózott egyszer kétszer akkor vettem neki hálózsákot az évszaknak megfelelőt. Folyamatosan néztem a nyakán a hőmérsékletet. Egyszer sikerült betakarnom két takaróval fél óra múlva ordított alvás után, nem tudtuk mi a baja, a párom szólt, hogy nincs melege esetleg? Ja! De! Ellenőrizni kell a tarkóját, egy idő után belejössz hidd el és tudni fogod milyen vastag ruhában altasd.
2010. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!