Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vihetem ki a levegőre...

Mikor vihetem ki a levegőre két hetes babámat?

Figyelt kérdés
Hogy szoktassam hozzá a levegőhöz, mindenképpen fontos a szoktatás? Mennyit lehetünk kint egyszerre? Hétvégére szép időt mondanak, akkor már mehetünk sétálni?
2009. márc. 25. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a szoktataás! Felöltöztetve nyisd rá az ablakot pár percre, aztán kicsit többre. Aztán pár percre vidd ki az erkélyre/udvarra jól felöltöztetve.

Szerintem 15 fokban már sétáltathatod--a szoktatás után.

2009. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én felelőtlenül kivittem egyből,jól beöltözve,fél órára. Októberben,2 hetesen. Mivel bajunk nem lett,azóta is 1-2-3 órákat sétálunk naponta, lekopogom,de még náthás sem volt soha. Most 5,5 hónapos.
2009. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Január 9.-én szültem,és 13.-án mehettünk haza.Mivel nem volt autónk,ezért babakocsival mentünk haza.Picit esett az eső is...Jól beöltöztettem és semmi gond nem volt.Másnaptól minden nap kivittem egy két órára.Boltba mentünk stb. ... letakartam a pici száját és orrát egy textil pelenkával hogy ne a hideg levegőt szívja és mentünk.Még sosem volt beteg a kis drágám hála istennek,és szerintem a te babádnak sem lesz semmi baja,ha napi egy két órát kiviszed,amikor jó idő van.Főleg hogy már két hetes...

Boldog babázást!Jó egészséget!Egy anyuka

2009. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hétvégére gyönyörű időt mondanak. Szerintem is kiviheted a babát rövidebb időre. A kisebbik fiam februárban született, abban az évben nagyon meleg volt a febr., 1 hetesen már kint aludt az udvaron a babakocsiban. A védőnő látta és azt mondta, sokkal jobb neki így. Azután mindig kint aludt. 3 éves koráig csak a kötelező vizsgálatokon látta orvos. A pici lányom augusztus végén született, szept. 1-jén jöttünk haza. A következő héttől ő is kint alszik a babakocsiban ha fúj, ha esik. Még egyszer se volt beteg. Egyébként én egyik gyereket se szoktatgattam a levegőhöz és a védőnő se mondta soha, hogy így kellene. Ha szép az idő, nyugodtan menjetek ki, mindkettőtöknek jót tesz! Jó sétát Nektek! 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, szép estét
2009. márc. 25. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

En is szoktattam a fiiamat. JAnuari baba, ezert mi elso nap csak 5 percet, masodik nap 10et s igy tovabb voltunk kint. A vedonom tanacsara nem vittem erkelyre - ott ugyis szeles - hanem egybol a szabad levegon.

NAgyon fontos, h ne kosd le es ne takard le a szajat, orrat, akkor a nedves , szendioxiodos levegjet fogja belelegezni.

Ha hetvegen szep ido lesz, szr nyugodtan viheted 15-20 percre is.

2009. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!